Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karta SD - Uszkodzona karta, nie zapisuje zmian

21 Sie 2013 21:08 1584 2
 • Poziom 36  
  Witajcie.
  Takiego uszkodzenia jeszcze na elektrodzie nie widziałem, więc proszę o pomoc...
  Karta SD, firmy Transcend 2GB, zachowuje się całkiem normalnie, da się ją otworzyć i odczytać dane, ale jeśli chcemy je skasować, to dane się kasują... I nie widać ich do momentu wyjęcia karty z czytnika i włożenia ponownie - wtedy dane są z powrotem. To samo przy kasowaniu danych za pomocą aparatu, nawigacji, i innych sprzętów ze slotem SD, choć niektóre z nich załapują, że zdjęcia nie można skasować.

  Formatowanie nic nie daje, pod Windowsem wyskakuje błąd pod koniec formatu.
  Usuwanie partycji w AOMEI P.A. także nie przynosi skutku, nawet z formatowaniem "bezpiecznym" po udanym sformatowaniu karta trzyma dane.

  Nie próbowałem nic robić pod Linuxem, ale nie sądzę, by to cokolwiek dało..

  Usterka nastąpiła podczas cykania zdjęć aparatem, po prostu nagle postanowiłem podejrzeć zdjęcie, i pokazało się, że jedno było uszkodzone, a następnych dwóch nie zapisało na karcie...

  Dodam może, że przyczyna nie leży po stronie przełącznika LOCK, nie zależy mi na danych z karty, ani też nie potrzebuje kupować nowej karty SD. Po prostu chcę rozwiązać zagadkę - czy karta jest uszkodzona mechanicznie, czy coś padło w firmwarze, czy może da się to w ogóle naprawić?

  Pozdrawiam.
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 36  
  No cóż, inne karty pamięci rozkładałem kiedyś, i nie ma możliwości zobaczenia, czy wszystko jest na miejscu, bo sama elektronika ma wymiar 2cm x 1,1cm i jest jednolitą bryłą...