Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dysk Samsung 500GB - formatowanie.

21 Sie 2013 21:28 2169 7
  • Poziom 9  
    Witam! ;) kupiłem dysk zewnętrzny Samsung m3 Portable 500GB z zamiarem podłączenia pod PS3 ale niestety konsola go nie widzi. wyczytałem ze trzeba sformatowac na fat32 niestety nie mam zielnego pojęcia jak to zrobić :?: ;) byłbym wdzięczny za podpowiedzenie jak ewentualnie z tym sobie poradzic dodam ze mam win 7 na lapie :) podajcie ewentualne programy do wykonania tego formatu albo jakis sposób przez sam laptop :) z góry dziękuję i pozdrawiam :)
  • Poziom 42  
    dimas92 napisał:
    podajcie ewentualne programy do wykonania tego formatu albo jakis sposób przez sam laptop

Można przejść do panelu sterowania -> narzędzia administracyjne -> zarządzanie komputerem -> zarządzanie dyskami tam można utworzyć partycję FAT32 na dysku i sformatować.
  • Poziom 18  
    Dra98 napisał:
    dimas92 napisał:
    podajcie ewentualne programy do wykonania tego formatu albo jakis sposób przez sam laptop

Można przejść do panelu sterowania -> narzędzia administracyjne -> zarządzanie komputerem -> zarządzanie dyskami tam można utworzyć partycję FAT32 na dysku i sformatować.

Albo wpisać w uruchom " diskmgmt.msc " co da ten sam efekt ;)
  • Poziom 24  
    Tylko koledze pewnie chodzi o to, że on nawet nie ma dysku podłączonego do lapka, wiesz jak podłączyć dysk do komputera/laptopa ? Jeśli to już zrobisz to dopiero wtedy go formatujesz tak jak koledzy mówią.
  • Poziom 17  
    Można podłączyć przez adapter. Popytaj u kolegów... może ktoś coś takiego ma.
  • Poziom 9  
    Dra98 napisał:
    / Zrobiłem tak jak napisałeś potem format dysku na exFAT32k cos takiego ;) nie wiem czy tak miało być ale PS3 nadal nie widzi dysku, a może inaczej ?
  • Poziom 42  
    dimas92 napisał:
    format dysku na exFAT32k cos takiego

To nie FAT32 więc ciężko powiedzieć do formatowania partycji można użyć programu - http://www.ferguson-digital.eu/pl/pytania-i-o...lne/120-jak-sformatowaewnzny-dysk-twardy.html - tylko uwaga co się formatuje.

dimas92 napisał:
    kupiłem dysk zewnętrzny Samsung m3 Portable 500GB z zamiarem podłączenia pod PS3

Swoją drogą ten dysk ma być jako zewnętrzny podłączony do konsoli czy ma być w niej zamontowany?
  • Poziom 9  
    zewnętrzny :) ogolnie do jakis filmów czy większej ilości jakich kolwiek informacji. zrobiłem format w sumie dość długo trwało i myslałem że będzie grało ale nie gra :) ogolnie zawsze mogę podłączyć pod TV i tez obejrze film czy posłucham muzy ale do konsoli czasem tez cos większego wciskam i wtedy jest problem bo mam 'pena' ale tylko 4 gb dlatego kupiłem dysk :) a po wszystkich przeróbkach w dysku konsola i tak go nie widzi