Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wzmacniacz Unitra WS 315 i Gramofon Dual CS 2110

V-TEC DOHC 21 Sie 2013 21:46 1668 2
  • #1 21 Sie 2013 21:46
    V-TEC DOHC
    Poziom 1  

witam posiadam wzmacniacz ws 315 i gramofon dual CS 2110.
    Wzmacniacz działa w 100%, gramofon był w naprawie ma nowe ramie wraz z igłą;
    jednak gdy go podłącze na wejście 'GRAMOFON' (do wzmacniacza) to gra bardzo cicho na pełnej głośności wzmacniacza. Jednak gdy podłącze do innego wejścia np.: Magnetofon lub Uniwersal, to wcale nie wydaje dźwięku.
    Nigdzie nie znalazłem opisu gramofonu, raczej nie ma przedwzmacniacza.
    Nie wiem też czy Wzmacniacz Unitry ma wejście mono pod Gramofon.

Z tego co poczytałem na różnych forach to potrzebny będzie osobny przedwzmacniacz aby zagrało.
    Nie wiem również gdzie podłączyć kabel od uziemienia gramofonu.
    Proszę o pomoc w tej sprawie,(PS.: nie widziałem podobnego tematu, ponieważ wszystko jest sprawne w 100%) będę wdzięczny... jak mogę to pomogę. :)
    Pozdrawiam Michał.

0 2
  • #2 21 Sie 2013 23:00
    Trabi
    Poziom 36  

WS315 posiada wzmacniacz do gramofonu i nie potrzebujesz dodatkowego. Może masz źle polutowane kable we wtyczce DIN? (zamienione nagrywanie z odtwarzaniem). Musisz mieć sygnał na pinach 1 i 4, a masa na 2. Jeśli sygnał masz podlutowany do 3 i 5 to nie będzie grać. Musisz przelutować.

wzmacniacz Unitra WS 315 i Gramofon Dual CS 2110

Dodano po 8 [minuty]:

V-TEC DOHC napisał:
    Nie wiem też czy Wzmacniacz Unitry ma wejście mono pod Gramofon.

Ma wejście stereo.

0
  • #3 23 Sie 2013 05:17
    Polon_us
    Poziom 41  

V-TEC DOHC napisał:
    Wzmacniacz działa w 100%

Tak z czystej ciekawości, z czego wynika cytowane przekonanie? Testowałeś wzmacniacz z innymi urządzeniami?

Przedwzmacniacz gramofonowy w tym wzmacniaczu ma dedykowany zasilacz zabezpieczany bezpiecznikiem B203 - sprawdź. Bezpiecznik prawdopodobnie zainstalowany jest na płycie głównej wzmacniacza.

0