Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Asrock 775Dual-VSTA się zepsuła, jaką inną płytę główną polecacie

bogdanzieba 21 Aug 2013 23:20 1827 20
    bogdanzieba
    Level 29  
    Witam chciałem naprawić w rodzinie komputer i zepsuła się płyta główna Asrocka 775Dual-VSTA. Nie jest wzbudzany monitor, sprawdzałem na innych kartach i problem jest ten sam. Jaką podobną płytkę polecacie na sockecie 775 obsługującą pamięci DDR2 667 Mhz?

Płytka była taka: http://www.asrock.com/mb/VIA/775Dual-VSTA/

Najlepiej coś z Asusa.
    Yahoo86
    Level 11  
    a próbowałeś może zresetować bios (zworka na mobo)

coś pika jak go uruchamiasz ?
    maniek1720
    Level 13  
    a jak zachowuje się wentylator? kręci się cały czas jednostajną prędkością?
    bogdanzieba
    Level 29  
    Tak resetowałem bios, wyjmowałem baterie i nic, nie wydaje żadnego dźwięku przy odpalaniu. Najdziwniejsze jest to, że przewożąc komputer samochodem w bagażniku tak się uszkodził. Jak wyjeżdżałem to działał jak dojechałem i chciałem zamontować siostrze już zaniemógł. Wentylator kręci normalnie.
    bogdanzieba
    Level 29  
    Pastę dopiero co nową dawałem kilka dni temu, wszystko działało do czasu feralnej przejażdżki. Wyjąłem płytę główną, podłączyłem luzem i też nie działa tzn. nie wzbudza monitora.
    bogdanzieba
    Level 29  
    Nic nie piszczy.
    maniek1720
    Level 13  
    skoro wentylator kreci sie normalnie sprawdź RAM czy się nie odpiął wyciągnij kość i włóż ją ponownie i daj znać
    bogdanzieba
    Level 29  
    Z ramami próbowałem nic to nie zmienia.
    maniek1720
    Level 13  
    oczywiście wszystko inne po odłączaj na płycie niech zostanie sam RAM,procesor no i chłodzenie ewentualnie karte graficzną jeśli płyta nie ma integry

Dodano po 53 [sekundy]:

a zasilacz?? podmień inny jesli masz możliwość

Dodano po 5 [minuty]:

przejrzyj też kondensatory czy nie są wybrzuszone
    bogdanzieba
    Level 29  
    Zasilacz podłączałem inny bez rezultatu. Kondensatory optycznie nie wybrzuszone.
    maniek1720
    Level 13  
    Mam nadzieję, że podmieniając podzespoły wszystko inne masz po odłączane I TA PŁYTA MA MOŻE INTEGRE??
    bogdanzieba
    Level 29  
    Nie ma zintegrowanej grafiki. Wszystko powyłączałem.
    maniek1720
    Level 13  
    pisałeś, że z RAM kombinowałeś a próbowałeś podmienić inną kość która na bank jest sprawna?
    bogdanzieba
    Level 29  
    Czy taka płytka będzie dobra? Potrzebuję takiej co ma jeszcze dwa złącza ATA.
    ASUS P5LD2X /1333
    bogdanzieba
    Level 29  
    No i była uszkodzona płytka, kupiłem płytkę Asusa P5LD2 PCB 2.01 ale przy próbie wgrania windowsa wywala blue screena. Jak pech to pech.
    bogdanzieba
    Level 29  
    Myślę, że moje BS wynikały z tego, ostatni post w tym temacie: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=3227963#3227963

Cyt: "Plyta jest na chipsecie 945P i posiada zintegrowany w mostku tylko jeden kanal IDE (czyli mozna podlaczyc max dwa urzadzenia) - jest to lezace
    na brzegu plyty niebieskie zlacze.
    Producent dolozyl takze kontroler raid ide na ukladzie ITE (dwa czerwone zlacza) ale aby instalka XP go zobaczyla i mogla rozpoznac podlaczone pod niego urzadzenia trzeba wcisnac w odpowiednim momencie F6 i podsunac jej sterowniki na dyskietce.
    Jesli nie chcesz korzystac z dyskietki to musisz podlaczyc w ten sposob zeby dysk twardy ide i naped optyczny z ktorego bedziesz instalowal xp byly na jednym pasku i byly podpiete do niebieskiego zlacza - przestrzegam przed podpieciem cdromu do czerwonego zlacza kontrolera raid i instalacji xp z niego - jak nie podasz mu sterownikow na dyskietce (F6) to instalka sie zawiesi albo wrecz wyskoczy blue screen bo instalator w pewnym momencie nie bedzie mogl zidentyfikowac kontrolera do ktorego masz podpiety naped z instalka i zglupieje,w wersji bez dyskietki urzadzenia podlaczone pod czerwone zlacza stana sie widoczne kiedy po zainstalowaniu windowsa dokonasz instalacji sterownikow z zalaczonego do plyty glownej cd . "

Właśnie tam podłączałem dwa napędy DVD.