Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Proszę o radę, Grande Punto czy Mazda 6?

wojnoc 22 Sie 2013 07:41 1935 8
  • #1 22 Sie 2013 07:41
    wojnoc
    Poziom 2  

Witam. W najbliższych dniach mam zamiar podjąć decyzję o zakupie samochodu. Mam dwóch faworytów. Bardzo proszę aby osoby obeznane w temacie oceniły obydwie propozycje, jakieś plusy i minusy. Z góry bardzo dziękuję za pomoc.
    Moja decyzja padła na Fiata Grande Punto i na Mazdę 6. Obywa samochody Bardzo mi się podobają pod względem osiągów jak i wyglądu. Może jest jednak coś o czym nie wiem, co zaważy decyzję. Obydwa samochody kosztują praktycznie tyle samo.

FIAT GRANDE PUNTO:

Rocznik: 2009
    Przebieg: 83 tys. km
    Rodzaj paliwa: benzyna
    Silnik: 1.4 120 KM
    Sprowadzony z Niemiec, przygotowany do rejestracji.
    Bezwypadkowy, serwisowany w niemieckim ASO na gwarancji.

W tym samochodzie oczywiście czeka mnie rozrząd za jakieś 20 tys, lub od razu po zakupie.

MAZDA 6

Rocznik: 2006
    Przebieg: 118 tys. km
    Rodzaj paliwa: benzyna
    Silnik: 2.0 147 KM
    Użytkowany w Polsce, pierwszy właściciel.

W tym przypadku nie mam się co martwić o rozrząd, ponieważ jest na łańcuchu. No i do tego moc silnika jest większa.

Bardzo proszę o opinie. Jeśli pojawią się pytania o inne szczegóły, odpowiadam na bieżąco.

0 8
  • #2 22 Sie 2013 08:30
    Ireneo
    Poziom 40  

Mazda drogie części i lubi mieć rdzę.

0
  • #3 22 Sie 2013 09:04
    jerry1960
    Poziom 33  

Eksploatuję Grande Punto z silnikiem 1,4 8V od 5 lat (kupione gdy miał 2 lata ). Auto mało awaryjne a części w miarę tanie . Moc twojego silnika sprawdź ,lub podaj co to za silnik. Nadwozie ocynkowane .

0
  • #4 22 Sie 2013 09:22
    wojnoc
    Poziom 2  

Sprawdziłem teraz opinie o dealerze, który oferuje Punto i z tego co widzę, to nie są one najlepsze. Kombinacje, kręcone liczniki. Brałem pod uwagę jeszcze jedno. Również 1.4 120 KM T-Jet z turbiną. Przebieg wyższy od poprzedniego (jeżeli tamten w ogóle prawdziwy)- 130 tys km od osoby prywatnej.

0
  • #5 22 Sie 2013 09:24
    2291116
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 22 Sie 2013 09:59
    wojnoc
    Poziom 2  

W zasadzie wychodzi na to, że:

Mazda 6 łańcuch rozrządu, słaba karoseria
    Punto jest na pasku, ale za to ocynk

0
  • #7 22 Sie 2013 11:04
    tzok
    Moderator Samochody

Mazda 6 to auto 2 klasy wyżej niż Grande Punto (segment D vs. segment B) - dużo większe, dużo wygodniejsze ale i znacznie droższe w utrzymaniu.

W dzisiejszych samochodach rozrząd na łańcuchu jest raczej wadą niż zaletą... wytrzymuje może 2x niż pasek,tak samo potrafi przeskoczyć, za to wymiana jest 4x droższa.

1
  • #8 22 Sie 2013 12:35
    cirrostrato
    Poziom 36  

Ireneo napisał:
    Mazda drogie części i lubi mieć rdzę.
    Mazda tanie części (zamienniki) i lubi mieć rdzę na tylnych nadkolach (gdzie indziej, jeśli nie była bita, przytarta itp. to raczej rzadkość) i widać to od razu. Ale nie każda ma rudą, można wybrać coś sensownego i od razu zabezpieczyć od środka, dbając można spokojnie pojeździć parę ładnych lat.

0
  • #9 22 Sie 2013 18:41
    Ireneo
    Poziom 40  

Zamienniki to eksploatacyjne co najwyżej a coś trochę innego niż klocki to często tylko serwis.Parę lat to pojeździ ale nie paręnaście z takim apetytem na rdzę.Parę takich widziałem to dychę ciężki będzie im wytrzymać.

Dodano po 5 [minuty]:

Np alle..sprzęgło prawie 3 tyś,cewka 525zł,inee rzeczy dla modelu do 2007

0
  Szukaj w 5mln produktów