Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

yamaha rx-v650 - Brak reakcji/trup

22 Aug 2013 10:51 2979 7
  • Level 14  
    Witam, do mojego warsztatu trafił amplituner yamaha rx-v650. Jego objaw to brak jakiejkolwiek reakcji. Widziałem już jeden post na ten temat https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1991595.html, ale to nie pomogło. Problem tkwi na pewno w układzie stby. Wg schematu po pierwotnej stronie transformatora stby powinno być napięcie ok 160V dla wersji G (taką posiadam). U mnie to napięcie wynosi 40V. Po wtórnej stronie mam 2-3V na trafku. Jak wyjmę płytkę stby to napięcie na kondensatorze po stronie wtórnej trafa stby rośnie do 10V, tylko że bardzo powoli i jest to za słabe napięcie aby przekaźnik podtrzymać. Gdzie tu może być przyczyna? A gdyby podać oddzielne napięcie 10v na kondensator C411? Jest szansa że wzmacniacz się odezwie? Czy więcej szkody narobię?
  • Level 14  
    Witam, nie uzyskałem żadnej odpowiedzi więc postanowiłem podłączyć napięcie 10v na kondensator c411. Wzmacniacz ożył, jak odłączę to i wzmacniacz się wyłącza. Dołączam fragment schematu (stby). Czy byłby ktoś w stanie mi wytłumaczyć na jakiej zasadzie działa ten układ stby? Po co jest mostek greatza na uzwojeniu pierwotnym trafka stby?
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Jakie napięcie na pin 14 IC402? Zobacz aplikację CD4013, wymień jeszcze C406.
  • Level 14  
    C406 wymieniony chociaż miał pojemność poprawną, na pinie 14 jest napięcie 7,1V. Dioda zenera D405 jest 10V, czy takie napięcie powinno być na IC402?
  • Level 14  
    Wymieniłem również układ cd4013 oraz diodę D405 i w dalszym ciągu efektów brak. Gdzie dalej szukać?
  • Level 29  
    Sprawdź C405 i R412 to elementy zasilacza dla CD4013.
  • Level 14  
    C 405 wymieniony był na samym początku bo miał pojemność o połowę za małą, R 412 jest ok, R 413 jest ok, R 414 ok, D 405 wymieniona, c 406 wymieniony.
  • Level 14  
    Witam po długiej przerwie. Wzmacniacz oddałem klientowi wraz z zamontowanym dodatkowym zasilaczem stby. Większość elementów wymieniłem, ale to nie dało żadnych efektów.