Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak najprościej rozbudować instalację Data + 14xTV + DVB-T?

22 Sie 2013 11:31 1005 5
  • Poziom 2  
    Posiadam w domu telewizję kablową cyfrowa + analogowa oraz internet. Obecnie mam podzielone wszystko na zwykłym spliterze z osmowa wyjściami (bez zwrotnicy).

Obecnie potrzebuję rozbudować instalację żeby uzyskać 1xrouter oraz 14xTV (dwa budynki po 7xTV oddalone o jakieś 40m) oraz dodatkowo dodać sygnał DVB-T z jednej lub dwóch anten.

Z tego co jako laikowi mi się wydaję potrzebuję do tego zwrotnicy multimedialnej 1xData oraz 2xTV, dwóch spliterów TV z ośmioma wyjściami oraz jeden/dwa sumatory do dodania sygnału DVB-T oraz być może jakieś wzmacniacz sygnały TV.

Jak najprościej rozbudować instalację?
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Witam.

Widzę małe zainteresowanie problemem wśród kolegów, ale opracowanie takiej instalacji to już wyższa szkoła "jazdy" przy wyliczeniach poziomów dB na każdym wyjściu punktu TV.

Coś mi się wydaje, że taka usługa to raczej już tzw. "fucha komercyjna" .
    Od razu powiem, że ja osobiście nie "piszę" się na to.

Pozdrawiam.
  • Poziom 2  
    Rozumiem, ze problemem jest DVB-T i bez dodawania dodatkowego sygnału byłoby prościej?
  • Poziom 43  
    GoofyBlk napisał:
    Z tego co jako laikowi mi się wydaję potrzebuję do tego zwrotnicy multimedialnej 1xData oraz 2xTV, dwóch spliterów TV z ośmioma wyjściami oraz jeden/dwa sumatory do dodania sygnału DVB-T oraz być może jakieś wzmacniacz sygnały TV.

Przepraszam, ale laik nie pociągnie zagadnienia, bo tu trzeba trochę wiedzy o temacie, czasem też miernik.

GoofyBlk napisał:
    Rozumiem ze problemem jest DVB-T i bez dodawania dodatkowego sygnału byłoby prościej?
    Najbardziej newralgiczny jest tu tor DATA.
  • Specjalista Sieci, Internet
    GoofyBlk napisał:

Teoretycznie, to wezwać serwis liniowy, tylko pewnie odmówią, bo nie można wyprowadzać sygnału poza lokal abonenta.
    GoofyBlk napisał:
    Obecnie potrzebuję rozbudować instalację żeby uzyskać 1xrouter oraz 14xTV (dwa budynki po 7xTV oddalone o jakieś 40m) oraz dodatkowo dodać sygnał DVB-T z jednej lub dwóch anten.

Sygnału DVB-T nie można "mieszać" z sygnałem kablówki.
    jurek.adam napisał:
    Przepraszam, ale laik nie pociągnie zagadnienia, bo tu trzeba trochę wiedzy o temacie, czasem też miernik.

Już nie mówiąc o tym, że na 100% stracisz kablówkę nawet tam gdzie ja teraz masz, bo wprowadzisz taki ingres do sygnału, że możesz mieć następnego dnia kontrolę w domu z kablówki.
  • Poziom 43  
    Ja bym nie wnikał w kwestie prawne, bo autor nie o to pytał. Nie zakładam też, że to jakiś "nielegal", bo 14xTV robi się raczej w jakiś motelach lub czymś podobnym. Może to jakaś usługa biznesowa, bo sygnału przeznaczonego dla zwykłego klienta nie da się "opędzić" spiltterem z ośmioma (?) wejściami i to bez wzmacniacza.

A zakłócenia prawdopodobnie są już wprowadzane w sieć:
    Cytat:
    Posiadam w domu telewizję kablową cyfrowa + analogowa oraz internet. Obecnie mam podzielone wszystko na zwykłym spliterze z osmowa wyjściami (bez zwrotnicy).
    Reasumując, sprawę trzeba zlecić serwisowi.