Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak podłączyć autoalarm do centralnego zamka ?

darek127 11 Mar 2005 10:15 12698 11
    darek127
    Level 12  
    Witram

mam audi a4 z 96r

mam fabryczny centralny zamek pneumatyczny i alarm prestige aps 400,nie wiem jak mam podłączyć alarm do centralnego by móc sterować tym wszystkim pilotem od alarmu tzn.przy włączeniu alarmu blokować dzwi.Znalazłem w alarmie przewody do sterowania centralnym zamkiem i nie wiem gdzie je podłaczyć podobno musze kupić jakiś sterownik ale nie wiem jaki??? przypominam żę centralny jest pneumatyczny.

POZDRAWIAM
  • Helpful post
    czapajew
    Level 22  
    Jeśli masz trochę pojecia z tej dziedziny to możesz sie pobawić jeśli nie to udaj sie do zakładu, koszt niewielki a szkoda czasu.
    thomas__1
    Level 23  
    Musisz znależć sterownik od zamka i zbadać jego zasadę działania, tj sprawdzić czy zamykanie i otwieranie powodowane jest sygnałem 12V, zwarciem dwóch kabli, czy czymś innym.
    Alarmy sterują zamkami dwoma kablami podając impulsy +12V na przewodzie "zamykającym" i "otwierającym"
    darek127
    Level 12  
    ja znalazłem te przewody w alarmie do zamykania i otwierania centralnego tylko nie wiem gdzie je podłączyć szukałem przy siłowniku od strony kierowcy ale podczas zamykania i otwierania nie było chwilowych impulsów prądu na przewodach.Zamki sterowane są naprzemiennym podaniem +12V i masy (m.in. zamki pneumatyczne Audi, Mercedes) prosze o pomoc gdzie je podłączyć może ktoś coś takiego ostatnio robił
    T/J
    Level 21  
    Witam
    W a4 z 96r musisz znaleźć przekażnik .który tym steruje.ale nie w drzwiach.
    Całe ustrojstwo jest pod siedzeniem tylnej kanapy po prawej stronie. Znajdziesz tam ten przekaźnik który steruje pompą i należy się podpiąć bezpośrednio pod niego tymi przewodami z alarmu do sterowania centralnym i po kłopocie.
    Pozdrawiam
    darek127
    Level 12  
    przy tym sterowniku też sprawdzałem i nie ma impulsu na żadnym przewodzie przy zamykaniu i otwieraniu zamka
    RSP
    Level 27  
    Kolega chce ułatwić życie złodziejom , oni bardzo lubią jak wszystko da się wyłączyć za jednym razem.
  • Helpful post
    Oscar
    Level 12  
    najlepiej zrobić jak w mercedesie przeciąć jeden czy dwa
    przewodyprzy pompie w bagażniku i podajesz raz + raz - i będzie śmigać , niepamietam tylko które to były przewody.

trzeba popróbowac kontrolką .
    Pozdrawiam
  • Helpful post
    rabbit2
    Level 19  
    W drzwiach od kierowcy jest siłownik do zamka. Do siłownika wchodzą trzy kable . Jeden to plus , środkowy to sterowanie a trzeci to minus. W zależności czy zamykasz zamki , czy otwierasz to na środkowym (sterowanie) pojawia się minus przy zamykaniu lub plus przy otwieraniu . Jeśli twój Autoalarm ma wyjscie na sterowanie centralnym to napewno ma wyjscie do tradycyjnych elektrycznych siłowników sterowanych minusem. Jesli tak jest to polecam dokupić 'uniwersalny sterownik do zamków centralnych' i za jego pomocą wepniesz sie w te trzy przewody w drzwiach i po kłopocie , ja tak robilem w jednej audicy. Jesli ci żal kasy , to można zrobić to na przekaźnikach , ale jak to zrobić to narazie nie bede się rozpisywał , jak byś bardzo chciał to daj znać , to w wolnej chwili coś wymyślimy. Pozdrawiam
    darek127
    Level 12  
    dzieki wszystkim za pomoc juz udalo mi sie podlaczyc centralny do alarmu wszystko dziala jak narazie ok chociaz przy kazdym zamknieciu dzwi sprawdzam czy napewno sa zamkniete bo zdazylo mi sie ze po włączeniu alarmu dzwi sie nie zamknely jak narazie byl to pojedynczy przypadek i mam nadzieje ze wiecej sie nie powtorzy

dzieki wszystkim
    ultragraf
    Level 16  
    Wydłuż impulsy do 3 sekund.
    darek127
    Level 12  
    wydluzenie impulsu nic nie daje
    chyba skorzystam z pomocy jakiegos zakladu