Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Altium Designer] - Płyta z wieloma kanałami - generacja roomów

jarek4700 22 Sie 2013 12:08 1128 0
    jarek4700
    Poziom 9  
    Witam.

Właśnie robię w Altium Designer płytkę na której będzie między innymi 8 identycznych kanałów. Problem jest teraz taki że każdy kanał składa się z dwóch tłumików regulowanych elektronicznie, combinera i symetryzatora. Wszystkie te elementy są zaprojektowane w oddzielnych schematach z racji tego że są także gdzie indziej w projekcie wykorzystywane. Czyli na schemacie pojedynczego kanału mam je wstawione jako scheet symbol.

Teraz chcę aby w PCB każdy kanał był w oddzielnym roomie, ale żeby te jego składowe elementy już nie miały swoich oddzielnych roomów - czyli dwa tłumiki, combiner i symetryzator w jednym roomie. Chcę po prostu mieć potem możliwość łatwego kopiowania rozłożenia elementów pomiędzy roomami.

Próbowałem różnych ustawień w Project Options -> Class Generation ale jedyne co mi się udaje osiągnąć to właśnie to, że wszystkie te tłumiki itd. mają swoje roomy, zaś cały kanał nie jest zamknięty w roomie albo w ogóle wszystko co należy do kanału jest poza jakimkolwiek roomem.

Czy da się w Altium Designerze osiągnąć efekt o jakim piszę?
  • PCBway