Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Saeco Vienna de Luxe - Zbyt słaba kawa

PiotrWawaNet 22 Sie 2013 12:31 2967 2
  • #1 22 Sie 2013 12:31
    PiotrWawaNet
    Poziom 13  

Posiadam ekspres Saeco Vienna de Luxe (foto poniżej) i występuje w nim dziwna przypadłość otóż niezależnie od ustawienia wielkości kawy jest ona tak samo słaba tj. w przypadku ustawienia najsłabszej dostajemy wodę z delikatnym posmakiem kawy a nie czarną mocną kawę jak to powinno być. Próbowałem również ustawiać grubość mielenia na młynku ale niestety to też nie pomaga (foto młynka - regulacji poniżej).

Saeco Vienna de Luxe - Zbyt słaba kawaSaeco Vienna de Luxe - Zbyt słaba kawa
    Dziękuję za porady.

Pozdrawiam,

0 2
  • #2 25 Sie 2013 11:31
    cafedomino
    Poziom 19  

Rozumiem że zwiększałeś ilość kawy małym pokrętłem, którego nie widać na zdjęciu. Jeśli to nic nie daje to często się zdarza że kawa będąc wilgotna odkłada się na ściankacz tunelu i w samej "kieszonce" z której jest wsypywana do bloku zaparzającego tym samym powodując zmniejszenie ilości kawy dostarczanej do zaparzacza. Można wyjąć blok otworzyć klapke wysypu kawy i dokładnie wyczyścić. Ale z mojego doświadczenia mało skuteczne, najlepiej rozkręcić młynek i wszystko dokładnie wyczyścić (może okazać się że nacięcia na żarnach są zaklejone) to stary ekspres- prosty a tym samym niezawodny- więc wymiana mikro-wyłącznika pojemnościowego kawy mile widziana.

0
  • #3 15 Lut 2014 19:18
    PiotrWawaNet
    Poziom 13  

Niestety problemu nie rozwiązałem, ekspress nie nadaje się do użytku. Dzięki.

0