Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PLC Fatek
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Kupię] Jaką drukarkę do domu mam kupić?

komodazdrewna 22 Sie 2013 12:32 11514 17
  • #1 22 Sie 2013 12:32
    komodazdrewna
    Poziom 6  

Witam.

Ten temat jest podobny do wielu innych, jakie są na forum i z góry przepraszam, że go założyłam, ale przeczytałam wszystkie podobne jakie są i nadal mam w głowie mętlik- nie mam bladego pojęcia, jaką drukarkę kupić :( Mam nadzieję, że ktoś mądry z forum mi pomoże.

Miałam już kiedyś drukarkę atramentową, ale rzadko na niej drukowałam i w końcu tusze powysychały i w ogóle się popsuła.

Teraz waham się pomiędzy drukarką laserową a atramentową, ale kompletnie nie wiem, która jest lepsza. Dodam, że nie mam bladego pojęcia o drukarkach, tonerach, tuszach i jakiś czipach czy Bóg wie o czym jeszcze. To co, pomożecie? :)

No więc co powinna mieć moja przyszła drukarka:
    -na tej drukarce będę drukowała dosyć często, ale po jednej, góra dwóch kartkach, tylko materiały do szkoły, więc wolałabym, żeby była to drukarka czarno-biała.
    -najbardziej zależy mi na tanim tuszu- nie musi to być żaden zamiennik, bo nie chcę, żeby popsuł mi drukarkę- najlepiej, żeby kosztował do 50 zł i starczył na długo (no i nie wysechł),
    -tusze (oraz drukarka) powinny być łatwo dostępne, bo mieszkam w małej miejscowości z dwoma sklepami AGD- Avans i Media Expert, a kupowanie przez internet nie wchodzi w grę, bo już kiedyś zostałam na nim porządnie oszukana i wyrolowana,
    -drukarka może hałasować i wolno drukować- małych dzieci nie ma w domu a ja mam czas,
    -cena... czytałam, że czym tańsza drukarka, tym droższe tusze, ale wolałabym, żeby kosztowała do 300 zł, bo więcej na tę chwilę nie mogę na nią przeznaczyć.

To chyba wszystko. Przepraszam, że tak się rozpisałam, ale chcę dokładnie nakreślić swój problem, żeby kupić drukarkę jak najlepiej dostosowaną do swoich potrzeb. Z góry dziękuję za pomoc :)

Temat automatycznie zamknięty, aby kontaktować się z ogłoszeniodawcą poprzez Prywatną Wiadomość (ikonka PW).
  • ambtechnic
  • #2 22 Sie 2013 13:08
    artiii
    Poziom 15  

Witam. Ja mam drukarkę HP 7260 Photosmart.Jest naprawdę super. Tusze do niej kosztują ok. 50zł z przesyłką z Allegro.(wiem bo dwa tygodnie temu kupowałem). Nie mam z nią żadnego problemu. Kupuje tusze po regeneracji bo są o wiele tansze i nigdy nic z drukarką się nie stało a mam już ją od ponad 3 lat a najciekawsze jest to że ja ją kupiłem jako używaną. I do tej pory mi chodzi jak należy. Mam tez bardzo starą drukarkę Lexmark Z22 ma juz swoje lata ale nadaj drukuje bez problemu tylko, że wolniej. Jej używałem pare lat do tyłu bardzo często i dużo. Co prawda tusze do niej są drogie również zamienniki ale ja kupiłem sobie tusz w butelce i strzykawką uzupelniałem. Nie było równiez nią żadnego problemu. Ale wybór pozostawiam Tobie.

• #3 22 Sie 2013 13:14
    Fazi87
    Poziom 24  

A ja podpowiem Ci model Samsung ml1660 zasypka + chip to koszt 30zł od ok dwóch lat używam i mam zero problemu. Poszukaj taniej drukarki laserowej z prostym regenerowaniem tonera.

• ambtechnic
  • #4 22 Sie 2013 13:14
    1903379
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 22 Sie 2013 14:03
    komodazdrewna
    Poziom 6  

Bardzo dziękuję wszystkim za konkretne odpowiedzi i to w tak krótkim czasie :) Czyli jednak praktyczniejsza będzie drukarka laserowa?

Fazi87, Sługa WSI pewnie wyjdę na kompletnego ciemniaka, ale jaka zasypka i jaki chip? O.O I o co chodzi z tą regeneracją tonerów?

• #6 22 Sie 2013 14:15
    artiii
    Poziom 15  

Kupujesz proszek do drukarki z chipem i sama sobie ja nabijasz

• #7 22 Sie 2013 14:52
    Fazi87
    Poziom 24  

Wpisując model drukarki na youtube zobaczysz trochę poradników jak regenerowac tonery. Sprowadza się to do zdjęcia korka, wsypania "proszku" założenia korka i wymiany małej płytki czyli właśnie chipa :-) W atramentówkach wstrzykujesz atrament a tu jest właśnie proszek.

• #8 22 Sie 2013 19:15
    1903379
    Użytkownik usunął konto  
  • #9 22 Sie 2013 19:52
    Fazi87
    Poziom 24  

Masz rację jeśli toner jest niewiadomego pochodzenia, Ja miałem nowy startowy toner który miał mi służyć ok 700 kartek, po 400 się skonczyl... wiedziałem że jest nowy więc tylko dosypałem i zmieniłem chip. Wydrukowałem tak z dosypką co jakiś czas ok 3000 stron.

• #10 22 Sie 2013 20:14
    komodazdrewna
    Poziom 6  

Bardzo, bardzo dziękuję za takie wyczerpujące odpowiedzi- czytając je, uświadomiłam sobie, że moje życie bez drukarki było o niebo prostsze :) Jutro pochodzę po sklepach i rozejrzę się, może jakiś sprzedawca mi coś jeszcze doradzi czy coś. Albo w jakimś małym sklepiku będą zajmowali się tymi czipami i tonerami :) Jeszcze raz wielkie dzięki :)

• #11 22 Sie 2013 20:23
    Fazi87
    Poziom 24  

Porównaj cenę początkową i cenę eksploatacji i wybierz dwa- trzy modele a tu ktoś Ci na pewno podpowie która z nich jest lepsza.

• #12 22 Sie 2013 21:03
    1903379
    Użytkownik usunął konto  
  • #13 23 Sie 2013 16:09
    komodazdrewna
    Poziom 6  

Sługa WSI, słuszna uwaga.

No więc byłam, pooglądałam, pogadałam ze sprzedawcą w takim małym sklepiku i polecił mi jakiś model Xerox'a- niestety nie pamiętam jaki, ale baardzo podobny do Samsunga ML-2165 (tak powiedział) tylko z tańszymi tonerami. Oryginalny ma kosztować 150 zł na 1500 kartek a zamiennik tyle samo, tylko na 2500 kartek. I co mówicie? Xerox ma dobre drukarki?

• #14 23 Sie 2013 16:57
    Imprimarex
    Poziom 24  

Xerox i Samsung to rodzeni bracia.
    Części bardzo często używają takie same.

Proponuję Samsunga ze względu na możliwość regenerowania samemu tonerów.
    Decyzję pozostawiam Tobie.

• #15 23 Sie 2013 17:10
    paavo91
    Poziom 19  

Polecam Samsunga ML-2165 kupiłem na promocji w MM za 199zł.

• #16 23 Sie 2013 17:25
    1903379
    Użytkownik usunął konto  
  • #17 23 Sie 2013 19:13
    copyman
    Specjalista - kserokopiarki

Ja osobiście postawiłbym na HP. Tonery zamienne mega tanie i łatwo dostępne , regeneracja bajecznie prosta i tania , nie musisz chipa wymieniać - wyłączasz pod sterownikiem informacje o materiałach i spokój , brak tonera nie blokuje Ci drukarki. Poza tym części zamienne tanie i łatwo dostępne.

C.

• #18 24 Sie 2013 13:14
    komodazdrewna
    Poziom 6  

Widzę, że przeważająca większość jest za Samsungiem. No więc niech będzie Samsung :) Najwyżej będziecie mieć na sumieniu moje pieniądze :p Nie no, żarcik. Bardzo Wam wszystkim dziękuję za rady i podpowiedzi :) Jak znajdę czas poszukam kogoś, kto zregeneruje mi drukarkę no i, najważniejsze, pojadę ją kupić ;D