Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LIEBHERR CPES 46130 - naprawa izolacji lodówki

adam_was 22 Sie 2013 14:12 2949 0
 • #1
  adam_was
  Poziom 9  
  Lodówka LIEBHERR CPES 46130 (z 2008 roku) zaczęła się moczyć. Z tyłu (za lodówką) po lewej stronie (patrząc od tyłu) fragment izolacji (szer. 3cm wys. 15 cm) był oszroniony.
  Okazało się, że pod folią aluminiową przykrywająca izolację tyłu lodówki jest papier, który był na połowie powierzchni lodówki mokry.

  Zerwałem mokry papier dochodząc do pianki. Miejsce po zerwanym papierze wysuszyłem opalarką (została tylko cieniutka warstewka papieru mocno przyklejona do pianki).

  Następnie całość ubytku okleiłem taśmą dekarską (folia aluminiowa z warstwą bitumiczną 1,5 mm grubości) na zakładkę, tak żeby ewentualna woda nie spływała już więcej pod izolację.
  W miejscu gdzie był wcześniej szron nakleiłem dodatkowo, dwa pionowe pasy taśmy dekarskiej (jeden na drugim).

  Niestety na nowo wyklejonej izolacji dalej wkrapla się woda. Nie ma szronu ale zaparowana powierzchnia jest większa (12x50 cm)

  Na razie zrobiłem prowizoryczny odpływ skroplin do zbiorniczka nad agregatem (tam gdzie spływa woda z wężyka z tylnej ściany chłodziarki).

  Czy można coś jeszcze z tym zrobić?

  Warto pruć to co nakleiłem i wydłubywać piankę i uzupełniać pianka montażową ( i jak to zrobić, żeby siebie i okolicy nie upaprać po kokardkę)?

  Jakie mogą być konsekwencje zostawienia tego tak jak jest? Wszystko działa, woda sobie cieknie po foli dekarskiej do pojemnika i (mam nadzieje, bo nie jest jej jakoś dużo) odparowywuje?

  Czy ma sens naklejenie z zewnątrz na taśmę dekarską dodatkowej wodoodpornej warstwy izolacyjnej o grubości 10-12 mm? Tyle powinno wejść bez dotykania chłodnicy.

  Z góry dziękuję za podpowiedzi.

  Bardzo mi zależy na uratowaniu tej lodówki, bo niczego o podobnych wymiarach (75 szer. 185 wys. 60 głęb. zamrażalnik na dole) nie ma obecnie w sprzedaży (przynajmniej ja nie znalazłem).
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.