Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mastercook PTOE 124 ECO - Dziurka w obudowie bębna - FOTO

22 Sie 2013 16:00 2118 5
  • Poziom 8  
    Witajcie, zauważyłem że pralki delikatnie cieknie woda. Po otworzeniu boku ciężko było zdiagnozować miejsce wycieku, woda kapała przez chwilę kiedy program piorący 45min ruszył potem nic nie kapało przez kolejne 30 min i w koncowej fazie prania znów malutka struga wody. Wszystko kapało na obudowę silnika wyraźnie spod silnika.
    zdecydowałem poszukać źródełka. Przerzuciłem pralkę na plecki, zdjałem pasek, odkręciłem silnik z całą szyną i właśnie pod nią znalazłem małą dziurkę w obudowie - siedziały w niej odłamki plastiku, wykałaczką delikatnie odsłoniłem dziurę i tak to wygląda. Ma ona jakieś 2mm.
    Pytania ...
    Jak to się stało, co od środka bębna może mi taką dziurkę wyżłobić
    Jak to zalepić. czym. czy wytrzyma na jakiś czas? Czy jak zalepię to znów mi coś tam od bębna tego nie wytłucze?
    Powinienem oddać pralkę do naprawy i wymienić całą obudowę?
    Z góry dziękuję Wam za porady.
  • Specjalista AGD
    Nic nowego w tym modelu (wadliwa seria zbiorników ) . Poxilina załatwi sprawę na... dłuuugo :D .
  • Poziom 8  
    Czyli nie mogę spać spokojnie , nie mam gwarancji że w innym miejscu nie pojawi się inna dziura?
    Kurczę cały czas się zastanawiam jak mogła się zrobić taka dziurka - nawet jesli plastik jest wadliwy to powinno gdzieś pęknąć przetrzeć się... cokolwiek ale nie tak. To wygląda jakby jakiś robaczek wydrążył sobie dziuplę :) gdyby tylko umiał drążyć w PVC.

Aha a żeby zakleić to wyskrobać tam trochę więcej ? Jak przytkam poxilinę tak do boku to woda mi jej nie wyprze ? Może kawałek płytki plastikowej położyć i ją dopiero okleić.
  • Specjalista AGD
    jakub_wr napisał:
    Może kawałek płytki plastikowej położyć i ją dopiero okleić.

Można i tak zrobić.
    jakub_wr napisał:
    nie mam gwarancji że w innym miejscu nie pojawi się inna dziura?

No nie masz. Tylko po co te czarne scenariusze? Zalep co trzeba i pierz dalej.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    peter falk napisał:
    Zalep co trzeba i pierz dalej.
    I oprócz tego, przed każdym praniem, usuwaj z kieszeń wszystkie monety, śrubki, gwoździe itd.
  • Poziom 8  
    Dziękuję wszystkim za pomocne słowa. Problem rozwiązany. Faktycznie wystarczyła poxilina.
    Dziurkę namierzyłem też od środka przez bęben blisko ujścia do filtra. A w filtrze znalazłem 50groszy :( Nie starczyło na poxilinę musiałem trochę dołożyć :)
    Od środka dziurka to właśnie taka mała wyrwa od monety.
    Zaklejone - po pierwszym prani wszystko gra.