Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dysk sieciowy zyxel a samsung smart tv ue42f5300

marek123213 22 Sie 2013 16:43 12195 38
  • #1 22 Sie 2013 16:43
    marek123213
    Poziom 7  

Witam. Mam zamiar zakupić dysk sieciowy zyxela NSA310 500gb. Posiadam TV SAMSUNG SMART TV UE42F5300. I teraz moje pytanie. Czy jeżeli połączę dysk do routera TTP-LINK TL-WN74N kablem lan i z tego samego routera połączę kablem lan do tv czy będzie możliwość przeglądania plików z tego dysku bez dodatkowego połączenia poza kablem lan ewentualnie filmowym modemem samsunga dedykowanym do tego typu tv. Przeglądania plików za pomocą SMART TV.

Następnie pytanie mniej ważne. Jak ten dysk będzie wyświetlany na komputerze stacjonarnym podłączonym do routera a jak na laptopie.

Pozdrawiam.

*Jeżeli zły dział proszę o przeniesienie do odpowiedniego miejsca ;)

0 29
  • Pomocny post
    #2 22 Sie 2013 18:08
    anmedia
    Poziom 39  

marek123213 napisał:
    czy będzie możliwość przeglądania plików z tego dysku bez dodatkowego połączenia poza kablem lan

Oczywiscie ze tak. Praktycznie cala zawartosc bedzie widoczna w TV. Jedynie pliki nie obslugiwane przez TV moga byc nie widoczne.

Pamietaj o jednym dysk podlaczony do routera ma wiele zalet jedna z nich ponizej, jednak moze sie zdazyc ze w TV podczas ogladania nie beda dostepne opcje takie jak przewijanie, przeskakiwanie czy napisy. Podlaczajac ten sam dysk bezposrednio pod gniazdo USB w TV moze byc wieksza dostepnosc opcji + ewentualnie dzwiek przestrzenny na wyjsciu cyfrowym (zalezy od mozliwosci danego TV - nalezy to sprawdzic)

marek123213 napisał:
    Następnie pytanie mniej ważne. Jak ten dysk będzie wyświetlany na komputerze stacjonarnym podłączonym do routera a jak na laptopie.

To jest wlasnie jedna z tych korzysci. Dysk podlaczony do routera pozwala kazdemu uzytkownikowi sieci korzystac z niego w taki sam sposob jak by to byl dysk wewnatrz komputera. Minusem tego rozwiazania ze kazdy kto ma dostep do tego dysku moze zrobic z zawartoscia to co chce o ile router nie pozwala na zabezpieczenie dysku.

0
  • #3 22 Sie 2013 19:01
    marek123213
    Poziom 7  

Dzięki wielkie. A czy dysk sieciowy zyxel NSA310 jest dobry w cenie 355zł 500gb czy jest coś lepszego i tańszego. Dysk to 320 gb najlepiej :D
    Może czy do tego typu rozwiązań będzie lepiej kupić inny dysk. Czyli stacja dysku sieciowego + do tego jakiś dobry dysk ;)

Kolejne pytanie. czy nie będzie problemów z transmisja filmów w Full HD?

@edit

Jak będzie się wyświetlał dysk na komputerze stacjonarnym oraz laptopie?

0
  • #4 22 Sie 2013 19:13
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

marek123213 napisał:
    A czy dysk sieciowy zyxel NSA310 jest dobry w cenie 355zł 500gb

Jeśli idzie o cenę, to ok......
    marek123213 napisał:
    czy jest coś lepszego i tańszego

W dyskach sieciowych szukasz opcji lepiej -> taniej, to nie ta bajka,
    w tej dziedzinie, każda złotówka ceny takiego serwera ma na coś wpływ, szczególnie na wydajność działania.
    Ja za swoje Synology DS 713+ zapłaciłem 1900 zł, to teraz porównaj sobie mój serwer z tym co zamierzasz kupić, a zrozumiesz dlaczego jeden kosztuje tyle, a drugi tyle.
    marek123213 napisał:
    Kolejne pytanie. czy nie będzie problemów z transmisja filmów w FullHD?

Będzie cięło i rwało,
    zwłaszcza, że jak w tv, tak i w routerze masz porty TYLKO 100 Mb, to teraz przelicz to sobie na MB, co daje 12,5 MB, a to nie za wiele na przekaz strumieniowy full HD.
    marek123213 napisał:
    Jak będzie się wyświetlał dysk na komputerze stacjonarnym oraz laptopie?

W otoczeniu sieciowym.

0
  • #5 22 Sie 2013 19:25
    marek123213
    Poziom 7  

KOCUREK1970, widzę że w temacie obeznany jesteś. A to możesz mi polecić (najlepiej z allegro) dobry dysk sieciowy do 400 zł maxx z dyskiem 250 - 320 gb. Ewentualnie jeszcze jakis dobry router do 100-150zł ;)

0
  • #6 22 Sie 2013 20:39
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

marek123213 napisał:
    A to możesz mi polecić (najlepiej z allegro) dobry dysk sieciowy do 400 zł maxx z dyskiem 250 - 320 gb

Za taką kasę jaką dysponujesz niestety nic lepszego nie dostaniesz (co by było jakieś sensowne), wszystko lepsze jest duuużo droższe.
    marek123213 napisał:
    Ewentualnie jeszcze jakis dobry router do 100-150zł

Ja choć mam coś innego (Netgear WNDR 3700 v2), to kiedyś miałem TP Linka TL-WR1043ND, co ważne, to router mający porty LAN i WAN 1 Gb, co nie jest bez znaczenia w sieci lokalnej, i mogę go polecić.
    Pamiętaj też, ze pomimo tego, że ten serwer ma kartę sieciową lan 1 Gb, to nie spodziewaj się "torpedy" w kopiowaniu, przesyłaniu plików, będzie to na poziomie 10 góra 15 MB/s.

0
  • #7 22 Sie 2013 21:14
    marek123213
    Poziom 7  

Wiem co to tej torpedy. Bo przecież nie da rady mi skoro mam 150mb łącze w routerze a połączenie przechodzi przez niego ;) Ta twoja to maszyna ;) To jakoś sobie budżet muszę dobrze wyliczyć żeby było i na dysk i na router i wgl ;)

A ten dysk jest dobry jak na ta cene? Znaczy się nie dysk bo dysk będę sam musiał kupić tylko "stacja"?

0
  • #8 22 Sie 2013 21:29
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

marek123213 napisał:
    Wiem co to tej torpedy. Bo przecież nie da rady mi skoro mam 150mb łącze w routerze a połączenie przechodzi przez niego

Nawet gdybyś podłączył serwer bezpośrednio do komputera który ma kartę sieciową 1 Gb, i ten serwer też ma kartę sieciowa 1 Gb, to i tak transfer będzie na podanym przeze mnie poziomie 10 do 15 MB, bo więcej z serwera nie wyciśniesz (zobacz jego procesor, ilość ramu itd., a teraz zobacz co proponuje mój serwer, jaki ma procesor, a zwłaszcza, że wymieniłem mu pamięć z 1 GB do 4 GB!), ja osiągam na Synology około 250 MB/s, Twój serwer to max 10 do 15 MB/s.
    marek123213 napisał:
    A ten dysk jest dobry jak na ta cene? Znaczy się nie dysk bo dysk będę sam musiał kupić tylko "stacja"?

Odpowiedz jest tylko jedna:
    KOCUREK1970 napisał:
    Za taką kasę jaką dysponujesz niestety nic lepszego nie dostaniesz

Router o którym wspomniałeś na początku ma porty LAN i WAN 100 Mb, sieć wifi to teoretycznie 150 Mb.
    Na kablach te 100 Mb spokojnie uzyskasz, co do 150 Mb po wifi, no cóż, jak "wyciśniesz" z tego 40, 50 Mb, to już będzie cud!.
    Sprawdź jeszcze PW ;) .

0
  • Pomocny post
    #9 22 Sie 2013 22:02
    anmedia
    Poziom 39  

@KOCUREK1970 nie przesadzaj ze FullHD nie pociagnie ;) Oczywiscie ze pociagnie, ale nalezy uwzglednic wiele czynnikow. Wiele z nich podales i masz racje.Ale siec tam gdzie mozna musi/moze byc na kartach 1GB. Po WiFI pojdzie, ale ... Kolega @marek123213 napisal tylko fullHD ... i nic po za tym. Przyjmujac ze beda do filmy w mkv (tylko i wylacznie) to i poprzez wifi i lan nawet 54mb bedzie dzialac. W tym przypadku wazne jest rowniez jaki bedzie przechodzil ruch poprzez router. Jesli bedzie to tylko TV-Router-HDD nie ma problemu. Jesli bedzie to TV-Router-HDD + chocby jeden komputer ktory bedzie sciagac z torentow itp, to oczywiscie bedzie sie zapychac (im gorszy router tym wieksze problemy).

Kolejna sprawa. Nikt nie potrzebuje serwera (takiego jak ty masz) do ogladania filmow. Powiedzmy sobie szczerze, chcesz ogladac FullHD to zakup Bluray - to jedyne sesnowne rozwiazanie lub podlaczenie HDD bezposrednio pod USB w TV.

A kolega @marek123213 moze miec wiecej mozliwosci o czym sam zapewne nie wie.

KOCUREK1970 napisał:
    Ja choć mam coś innego (Netgear WNDR 3700 v2), to kiedyś miałem TP Linka TL-WR1043ND, co ważne, to router mający porty LAN i WAN 1 Gb, co nie jest bez znaczenia w sieci lokalnej, i mogę go polecić.

To co piszesz jest troche bez sensu(nie przydatne na lini TV-Router) zwlaszcza ze TV ma maksymalnie 100mb a jesli WiFi to tylko 54MB. Bedzie to mialo zastosowanie do wymiany plikow w sieci ale nie do TV gdzie zostaje ograniczone przez mozliwosci karty sieciowej.

Kolego @marek123213 napisz jaki masz komputer - dokladnie. Masz przyzwoite - kino domowe, z wejsciem cyfrowym?

0
  • #10 22 Sie 2013 23:52
    marek123213
    Poziom 7  

A więc tak.
    TV -> Samsung SMART TV UE42F5300
    Router -> TP-Link TL-WN74N
    Kino Domowe- > posiada wejście cyfrowe (obecnie nie używane)
    Komputer-> Ah to składak ale skoro dokładnie ;)
    Zacznę tak komp słaby bo nie jest on przeznaczony do NASA ale dla internetu + trochę gier ;)
    Grafa-> NVIDIA GEFORCE GT 640
    KARTA SIECIOWA -> ZINTEGROWANA
    PROCEK -> AMD PHENOM ii X4 945
    DYSK -> WDC WD500
    PŁYTA -> ASUS M4N68T-M series
    RAM-> tego to nie mam pojęcia. Wiem że 4 Gb na DDR3

To w końcu ten dysk co pisałem jest dobry czy nie, tak samo router? ?

0
  • #11 23 Sie 2013 00:16
    anmedia
    Poziom 39  

marek123213 napisał:
    To w końcu ten dysk co pisałem jest dobry czy nie, tak samo router? ?

Do tego dojdziemy dalej. Zapomniales rowniez opisac co to sa za filmy w tym FullHD!

Zgodnie z tym co napisalem, powtorze raz jeszcze:
    - do filmow fullHD 1920x1080 z bitrate 35-45mbps (oryginaly) najlepsze bedzie zaoptarzenie sie w stacjonarny bluray lub ...
    - polaczenie za pomoca kabla HDMI karta grafiki w komputerze z wejsciem w TV. To rozwiazanie byloby pewnym zamiennikiem za odtwarzacz bluray, gdybys dysponowal mocniejszym komputerem. W tej konfiguracji moze sie zacinac obraz. Przy tym podlaczeniu TV staje sie bezposrednim monitorem! (dodatkowym)
    - zakladajac powyzsze polaczenie plyta glowna wyposazona jest w SPDIF (wyjscie cyfrowe audio). Nie przegladalem instrukcji i nie wiem czy masz dolaczony modul SPDIF czy jest tylko wyjscie na plycie glownej. Sprawdz ewentualnie zalacz zdjecia. Mozesz dzieki temu wyprowadzic dzwiek 5.1 bezposrednio do kina domowego. Mozna to rowniez zrobic za pomoca karty graficznej (za dzuo do opisywania - poszukaj na forum lub przeczytaj instrukcje plyty glownej)

Dzieki temu zestawieniu komputer zamienil sie w odtwarzacz do filmow (wszystkich typow) bez niepotrzebnego obciazania sieci LAN

Router:
    marek123213 napisał:
    Router -> TP-Link TL-WN74N
    mozesz sprawdzic dokladnie jaki to model bo z tego co mi sie wydaje takiego modelu nie ma. Jesli sie myle zalacz zdjecie tego routera z gniazdami.

PS
    gdzie zamierzasz podlaczyc HDD?

0
  • #12 23 Sie 2013 00:39
    marek123213
    Poziom 7  

Przepraszam co to routera to się pomyliłem nastąpiła literówka tl-wr740n.

HDD zamierzałem podłączyć do routera za pomocą kabla LAN. Osobnym kablem zamierzałem podłączyć TV, ewentualnie modem wifi na usb (modem w ostateczności)

Zastanawiam się czy lepszym rozwiązaniem nie jest zakupienie routera z gniazdem USB i do niego podłączyć zewnętrzny dysk usb. Tylko pytanie czy po takiej "konfiguracji" będę miał dostęp do dysku z zewnątrz czyli z poza mojej sieci LAN.

O filmy w Full HD zapytałem się na przyszłość by nie robić takiego samego błędu jak z routerem czyli nie przemyślane a zrobione ;)

Ps. Ruter tani i prosty, gdy go kupiłem nie myślałem że będzie wykorzystywany do takich zadań.

0
  • #13 23 Sie 2013 00:52
    anmedia
    Poziom 39  

marek123213 napisał:
    Zastanawiam się czy lepszym rozwiązaniem nie jest zakupienie routera z gniazdem USB i do niego podłączyć zewnętrzny dysk usb.

Dokladnie to chcialem Ci zaproponowac (oczywiscie sam musisz zadecydowac co bedzie lepsze) Jak napisal @KOCUREK1970 to tanie urzadzenie i tak naprawde oprocz tego ze jest wylaczie odtwarzaczem w najprostszej z mozliwych opcji. Nawet nie posiada wyjsc audio/wideo aby mogl dzialac samodzielnie.

Juz samo podlaczenie jak pisalem wczesniej w poscie nr 11 daje Ci wiecej mozliwosci niz daje zyxel.

Przy zakupie dobrego routera z wejsciem USB wystarczy najtanszy dysk HDD i uzyskujesz podobne mozliowsci. Na pewno nie zaszkodzi jego wymiana. Natomiast sam serwer wymiana np na taki jak ponizej lub wymiana na zwykly HDD.

Porownaj sobie juz same wyjscia analogowe + HDMI !!! Dodatkowo potrafi odtwarzac nastepujace formaty:
    MPEG2 HD(ts,tp,trp), MPEG-1/2, Xvid, DAT, ISO, VOB, IFO, MKV(x.264), H.264, WMV9, ASF, MOV, RMVB, FLV, MP4, MotionJPEG video files, alongside MP3, AAC, OGG, AC3, DTS, MPEG1/2 Layer 1/2/3(MP3), MPEG2-2BC, MPEG-2/4 ACC-LG, WMA9(Pro) and FLAC audio files.
    A cena okolo 800-1000zl

Pokazalem przyklad abys wiedzial na co zwrocic uwage przed kolejnym zakupem.

Posiadajac taki serwerek masz pelna niezaleznosc. W razie zapychania sieci - poprostu podlaczasz bezposrednio do TV i ogladasz to co chcesz. Dodatkowo posiadajac film z dzwiekim 5.1 laczysz za pomoca kabla optycznego (o ile takie wejscie ma kino domowe) i masz dzwiek przestrzenny.

0
  • #14 23 Sie 2013 01:06
    marek123213
    Poziom 7  

Dzięki za propozycję ale jednak cena.

Ja pozostanę przy routerem lepszym lub zyxel'em. Tylko czy jak będę miał taki wygodny dostęp do danych jak w zyxel'u? Czyli jestem w szkole na szybko coś potrzebuję dokument wchodzę na stronkę/ip loguje się i pobieram i drukuję. Bo w przypadku zyxel'a wiem mniej więcej jak to wygląda ale znowu nie wiem jak wygląda to z postaci routera z USB.

I teraz pytanie do Was znawców.

Co jest lepszym rozwiązaniem

Zyxel NAS310 i router tp-link tl-wr740n
    czy nowy router do 200zł z dwuzakresowym pasmem nadawania z portami USB (1-> drukarka, 2-> dysk) z dyskiem Platinum MyDrive 250 GB Externe Festplatte

0
  • #15 23 Sie 2013 01:11
    anmedia
    Poziom 39  

marek123213 napisał:
    Tylko czy jak będę miał taki wygodny dostęp do danych jak w zyxel'u? Czyli jestem w szkole na szybko coś potrzebuję dokument wchodzę na stronkę/ip loguje się i pobieram i drukuję

Wydaje mi sie ze zalezy wszystko od routera. Sam posiadam LiveBox 2.0 i to wlasnie w nim wszystko ustawiam (wersja 1.0 nie posiadala nawet polowy opcji), wlacznie z dostepem do dysku HDD. Zyxel jest w tym wypadku tylko i wylacznie dyskiem HDD.

0
  • #16 23 Sie 2013 01:19
    marek123213
    Poziom 7  

Czyli jednak router + dysk?

A jak wygląda dostęp z poza sieci LAN do danych na dysku ? Bo to też może się przydać.

No ja na chwilę obecną nie mam możliwości zmiany modemu ponieważ dopiero (w lutym) podpisałem umowę i zostałem przy zwykłym modemie ZTE który ma tylko port usb i gniazdo LAN (port USB nie służy tutaj do podłączenia dysku czy czegoś ale za jego pomocą mogę podłączyć drugi komputer ale jak wiadomo USB 2.0 nie jest porównywalne z LAN a prędkość internetu spadła dwukrotnie, testowałem).

A co sądzicie o TP-LINK TL-WDR3500 + jakiś 120 gb dysk. Tylko szkoda że ma 1 USB (zawsze mogę hub i będzie chyba ok).

0
  • #17 23 Sie 2013 01:26
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

marek123213 napisał:
    Ja pozostanę przy routerem lepszym lub zyxel'em. Tylko czy jak będę miał taki wygodny dostęp do danych jak w zyxel'u? Czyli jestem w szkole na szybko coś potrzebuję dokument wchodzę na stronkę/ip loguje się i pobieram i drukuję.

anmedia napisał:
    Zyxel jest w tym wypadku tylko i wylacznie dyskiem HDD.

Przecież możesz nawet będąc na Hawajach i mając dostęp do internetu korzystać ze swojego serwera w domu, oczywiście musi być internet i serwer cały czas online.
    marek123213 napisał:
    A co sądzicie o TP-LINK TL-WDR3500 + jakiś 120 gb dysk

Poczytaj sobie, jakie to ma transfery po takim usb z routera, bardzo często musisz zmienić oprogramowanie routera na DD-WRT albo Gargoyle by to jako tako funkcjonowało, z takiego oryginalnego oprogramowania routera NIE wyciśniesz nawet 10 MB, a co dopiero mówić tutaj o swobodzie korzystania z tego rozwiązania.

0
  • #18 23 Sie 2013 01:32
    anmedia
    Poziom 39  

KOCUREK1970 napisał:
    Przecież możesz nawet będąc na Hawajach i mając dostęp do internetu korzystać ze swojego serwera w domu, oczywiście musi być internet i serwer cały czas online.

I przy zalozeniu ze w tym czasie nie zmieni sie IP (choc i na to jest rozwiazanie)

0
  • #19 23 Sie 2013 01:33
    marek123213
    Poziom 7  

@KOCUREK1970 wiem ;)
    Ale mi chodzi jak wygląda zarządzanie serwerem multimedialnym (HDD pod USB) z poziomu routera. Chodzi mi o to ze ZYXEL ma łatwą konfigurację nawet jak się ma zmienne IP (akurat mam) a ja nie wiem czy to nie będzie przeszkodą przy routerze z podpiętym HDD (przeszkoda -> zmienne IP). Z tego co wiem logując się można użyć IP a nie wiem czy router ma możliwość połączenie nie poprzez IP. Mam zmienne.

anmedia napisał:
    KOCUREK1970 napisał:

I przy zalozeniu ze w tym czasie nie zmieni sie IP (choc i na to jest rozwiazanie)

A ja się obawiam że router który podałem nie ma takiej możliwości ;)

0
  • #20 23 Sie 2013 01:36
    anmedia
    Poziom 39  

marek123213 napisał:
    Ale mi chodzi jak wygląda zarządzanie serwerem multimedialnym (HDD pod USB) z poziomu routera.

Widoczny jest jako dysk HDD.

Dodano po 1 [minuty]:

marek123213 napisał:
    A ja się obawiam że router który podałem nie ma takiej możliwości

W liveBox 2.0 sa wlasnie opcje ominiecia tego. Jak sam widzisz wszystko opiera sie na routerze. Im lepszy, wiecej opcji tym masz wiecej mozliwosci.

0
  • Pomocny post
    #21 23 Sie 2013 01:41
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

anmedia napisał:
    I przy zalozeniu ze w tym czasie nie zmieni sie IP

Nadajesz serwerowi stały adres IP, rejestrujesz się na domenie DyNDNS i nie ma problemu, w moim przypadku mam dostęp do mojego serwera z zewnątrz przez serwery Synology, bo tam jest możliwość założenia własnej domeny mojego serwera.
    marek123213 napisał:
    Ale mi chodzi jak wygląda zarządzanie serwerem multimedialnym (HDD pod USB) z poziomu routera.

W przeglądarce podajesz IP routera i ciąg cyfr i znaków przypisanych przez router takiemu połączeniu.
    Oczywiście musisz routerowi założyć "stronę" na jakiejś domenie.

0
  • #22 23 Sie 2013 01:46
    marek123213
    Poziom 7  

A fachowym okiem. Czy TP-LINK TL-WDR3500 nadaje się do takiej pracy. Ja do tego stopnia się nie znam na takich cudach ;) Jeżeli router ma taką opcję pomijania zmiennego IP to tylko dostanę kasę to jadę po niego ;)

A teraz kolejne pytanie.
    Czy router który posiadam może "pracować" jako odbiornik. Czyli przy komputerze mam TP-LINK TL-WDR3500 a przy TV mam mam swój tylko jako odbiornik. Obyło by się bez dodatkowych zakupów oraz problemów związanych z dostarczeniem kabla do TV.

Dodano po 1 [minuty]:

@KOCUREK1970 czyli darmowa domena z możliwością zmienienia rekordu A w DNS?

A IP routera jest stałe tak?

0
  • #23 23 Sie 2013 01:57
    anmedia
    Poziom 39  

marek123213 napisał:
    Obyło by się bez dodatkowych zakupów oraz problemów związanych z dostarczeniem kabla do TV.

Przy zalozeniu ze chcesz ogladac filmy fullHD to bez kabelka sie nie obejdzie.
    marek123213 napisał:
    Jeżeli router ma taką opcję pomijania zmiennego IP to tylko dostanę kasę to jadę po niego

Routerem nie ominiesz IP. IP otrzymujesz od dostawcy. Aby to ominac nalezy zarejestrowac sie na stronie podanej przez kolege @KOCUREK1970 lub podobnej i ja podac i wpisac w routerze. Przyklad ponizej.

Wracajac jeszcze do tematu serwera multimedialnego (skoro sie juz zalogowalem do routera). Ponizej masz przyklad ze po podlaczeniu zwyklego HDD do routera, uaktywniajac opcje w routerze, to wlasnie router staje sie tym wlasnie serwerem (Twoim Zyxelém)

0
  • #24 23 Sie 2013 01:58
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

marek123213 napisał:
    czyli darmowa domena z możliwością zmienienia rekordu A w DNS?

Z tą darmową i popularną będzie problem.....
    marek123213 napisał:
    A IP routera jest stałe tak?

Tak, choć w tym zewnętrznym widzeniu tego routera nie o to chodzi.
    Zaczynamy odjeżdżać od głównego tematu, i wątek może polecieć do kosza!.

0
  • #25 23 Sie 2013 02:06
    marek123213
    Poziom 7  

Ok czyli jednak kabel. To to już wiemy.
    Teraz dalej.
    A gdzie oraz jak mogę zrobić coś takiego jak jest pokazane na SS?

A czy przez wifi nie będzie problemów z zwykłym filmem (sorki nie wiem jak zdefiniować "zwykły" myślę że się domyślicie). Raz na jakiś czas ten Full HD przeboleję.

Czy do mojego SAMSUNGA potrzebuję dedykowany modem wifi czy mogę mieć inny czy muszę wydać to 200 zł na ten który jest preferowany?

0
  • #26 23 Sie 2013 02:10
    anmedia
    Poziom 39  

marek123213 napisał:
    Czy do mojego SAMSUNGA potrzebuję dedykowany modem wifi czy mogę mieć inny czy muszę wydać to 200 zł na ten który jest preferowany?

Dedykowany - drogi, gwarantuje ze bedziesz mial UWAGA 54mb (po kablu 100mb czyli x2), zamiennik - loteria.

marek123213 napisał:

A czy przez wifi nie będzie problemów z zwykłym filmem

Zalezy wszystko od warunkow jakie panuja w pomieszczeniach. Moze byc tak, ze router i TV sa w tym samym pomieszczeniu - bedzie ok, ale wystarczy ze postawisz za betonowa sciana i stracisz wiecej niz polowe na szybkosci polaczenia (a to sie wiaze z ewentualna wymiana anteny, ewentualny wzmacniacz, itd itp.).

0
  • #27 23 Sie 2013 02:15
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

marek123213 napisał:
    SS?

To znaczy?.
    marek123213 napisał:
    A czy przez wifi nie będzie problemów z zwykłym filmem (sorki nie wiem jak zdefiniować "zwykły" myślę że się domyślicie). Raz na jakiś czas ten Full HD przeboleję.

Zwykły avi 700 MB powinien pójść bez problemu, o "przewijaniu" takiego filmu zapomnij, bo przesył przez wifi jest zbyt wolny i zanim bufor playera się zapełni trochę czasu minie.
    marek123213 napisał:

Czy gdyby producent tego tv wiedział, że inny model wlana pasuje, to produkował by swój w tak złodziejskiej cenie.
    Zainteresuj się LivePlugiem, lub HomePlugiem to to samo, mam takie coś w domu (w pokoju komputerowym mam switcha na 8 portów lan 1 Gb, a router Netgear jest w innym pokoju) i to świetnie zdaje egzamin, a cena mniejsza niż ten "dynks" do tv.

0
  • #28 23 Sie 2013 02:18
    marek123213
    Poziom 7  

WiFi po domu nawet ładnie pracuje zakłóceń nie ma zbytnio no chyba że się oddalę.

Te SS co pokazałeś mi to są w ustawieniach routera? bo jeżeli tak bo do tego czasu nic nie zrobię bo dopiero za ok 10 dni będą robił to wszystko i bawił się w instalowanie łączenie do tv.

SS chodzi mi te co dodał anmedia.
    Obstawiam że masz internet światłowodowy skoro masz switcha.

0
  • #29 23 Sie 2013 02:23
    anmedia
    Poziom 39  

marek123213 napisał:
    SS chodzi mi te co dodał anmedia.

Tak to ustawienia w routerze (przeciez napisalem)

marek123213 napisał:
    WiFi po domu nawet ładnie pracuje zakłóceń nie ma zbytnio no chyba że się oddalę.

Dodaj do tego jeszcze ze 2 osoby beda ze soba komunikowac (np skype) + pobieranie muzyki, co zrobisz wtedy. Projektuj wszystko na kabel. Zawsze mozesz go nie podlaczac, a co zrobisz jak go nie bedzie? Oczywiscie nikt nie pisze ze WiFi masz pominac czy wogole z niego zrezygnowac! Wcale nie z WiFi beda korzystac urzadzenia bez mozliwosci podlaczenia kablem np telefony, tablety ...

marek123213 napisał:

;) z turbo doladowaniem. Przy zalozeniu ze masz 3-5 urzadzen, to switch jest obowiazkowy.
    PS a te 4 wejscia w Twoim routerze z tylu to co to jest?

0
  • #30 23 Sie 2013 02:24
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

marek123213 napisał:

Mam neta z UPC 60 Mb, Netgear WNDR 3700 v2 jest przy modemie kablowym w jednym pokoju, a switcha mam dlatego, że mam dużo gratów pod sieć domową podłączonych w innym pokoju.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo