Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ursus c-330 - Żaden z kierunkowskazów nie działa.

22 Sie 2013 20:06 14715 12
  • Poziom 7  
    Cześć wszystkim.
    Jestem całkiem nowym użytkownikiem tego forum i mam problem ze swoim Ursusem c-330.
    Mianowicie żaden z kierunkowskazów nie działa trochę pokombinowałem w przerywaczu lecz nadal nie działa.
    Tak wygląda mój przerywacz.
  • Poziom 13  
    Bezpieczniki sprawdzone? Zasilanie jest? Wyłącznik sprawny?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 12  
    po pierwsze jak kolega wyżej pisze a po drugie czy jest + na twoim czarnym kablu ten po lewej na foto ,jeśli jest to przerywacz do wymiany parę złotych.
  • Poziom 7  
    ja wgl sie nie znam na tej elektyce. do czego maj być kabelki .
    Jaki kabelek do +i-. Jaki do P jaki do L ?
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    Czy przerywacz kierunkowskazów możesz sprawdzić w prosty sposób po prostu go omijasz. :D

Po kolei to tak:
    Ze stacyjki zacisk 54, przewód do skrzyneczki z bezpiecznikami, potem do przerywacza kierunkowskazów zacisk +, z równolegle położonego zacisku naprzeciwko L dalej przewód do środka przełącznika kierunkowskazów.
    Z prawej strony przełącznika prawy kierunek z lewej lewy. :D

Może to ci coś ułatwi :
  • Poziom 7  
    Jak ??? Kompletnie nie rozumiem elektryki samochodowej
  • Poziom 37  
    Plus w oryginale to niebieski, L (na przełącznik) to żółty. Kontrolki nie dopina się do P ale między stronę lewą a prawą. Minusa ten "kubkowy" przerywacz nie wymaga.
    A jak jest u Kolegi w tym "sajgonie" co widać - to rozgryzie tylko kontrola żarówką.
  • Poziom 7  
    Chcę jeszcze dodać ze żaden z bezpieczników nie jest przepalony.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Stan instalacji, to jakiś koszmar. Ze schematem w ręku i żarówką można w ciągu kilku chwil odnaleźć miejsce usterki. A jeśli nie rozumiesz powyższych rad, to niestety, elektrotechnika pojazdowa jest jeszcze nie dla ciebie. Najpierw trzeba trochę poznać podstawy, by rozumieć, co się do ciebie pisze.
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    Swój post u góry poprawiłem, możliwość jest jeszcze jedna brak masy na kierunkowskazach, lub spalone żarówki, ale najprędzej błąd w przewodach. :D
  • Poziom 7  
    w sumie chodzi o to że dzisiaj pojechałem po nowe bezpieczniki i gdy przyjechałem założyłem je i widzę ze działa 1 kierunkowskaz prawy, za to lewy w ogóle nie działa i po jakichś 2 godzinach widzę ze już żaden z kierunkowskazów nie działa.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Koniec! Schemat podany na tacy! Zaznaczone, co i jak, a autor dalej szuka bezpiecznika od lewego i drugiego, od prawego kierunkowskazu. jak wspomniałem:
    - podstawowe zasady elektrotechniki,
    - umiejętność czytania prostych schematów,
    - odrobina myślenia.