logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Renault Carminat Informee 2 - Rozpiska pinów, mapy, sygnał audio do subwoofera

tehaceole 22 Sie 2013 20:46 14082 10
REKLAMA
  • #1 12657012
    tehaceole

    Poziom 28  
    Witam
    Czy znajdzie się jakaś dobra dusza, która podzieli się rozpiską pinów kostek w radiu/navi Renault Carminat Informee 2 ?
    Renault Carminat Informee 2 - Rozpiska pinów, mapy, sygnał audio do subwoofera
    Do tego byłoby miło dorwać skądś pasujące mapy, a już szczytem szczytów byłoby jego spolszczenie.

    Potrzebuję wyciągnąć sygnał audio do subwoofera, a nie chcę tego robić "po chamsku" podłączając się pod głośniki (potrzebny adapter). Inna kwestia: posiada to to możliwość podłączenia sygnału AUX? I jeszcze inna bajka: czy komuś udało się podłączyć pod fabryczny wyświetlacz od tej nawigacji zewnętrzny sygnał Video bez użycia adaptera z Ebay za 8 stówek?


    Czy podejdzie tu któryś ze schematów z tej strony?
  • REKLAMA
  • #2 12886092
    enpee
    Poziom 12  
    I jak udało się podłączyć? Bo mam ten sam problem a tylko tego radia nigdzie nie ma opisanego.
  • REKLAMA
  • #3 12886120
    tehaceole

    Poziom 28  
    enpee ja sobie dałem spokój. Zrobiłem sobie wyjście na cinch z sygnału na tylne głośniki (starczą 3 rezystory zabudowane we wtyczce cinch) i śmiga to aż miło. Przy odpowiednim skonfigurowaniu wzmocnienia końcówki działa to bardzo ładnie.

    Jak będę miał fazę to może jeszcze spróbuję wywalić zakres AM i wpiąć się tam z zewnętrznym wejściem audio.
  • #4 12886181
    enpee
    Poziom 12  
    Mapy na CD są dostępne tylko trzeba poszukać, jedyne co to trzeba wypalać na bardzo niskiej prędkości a w miarę dobrym nośniku choć i to nie gwarantuje że się uda je wgrać, co do spolszczenia to nie szukałem podobno się da.

    Podbijając pod temat a nie chcąc zaśmiecać forum:
    Próbuję podłączyć pod to radio Carminat Informee 2 Renault Carminat Informee 2 - Rozpiska pinów, mapy, sygnał audio do subwoofera Renault Carminat Informee 2 - Rozpiska pinów, mapy, sygnał audio do subwoofera Renault Carminat Informee 2 - Rozpiska pinów, mapy, sygnał audio do subwoofera wejście AUX/liniowe by móc odtwarzać muzykę z telefonu/ipoda przez jacka do radia i na głośniki. Niby coś co mogłoby być proste takie być nie chce a mianowicie nie wiem jak i czy w ogóle da się aktywować owe wejście w/w radiu? Próbowałem przez Ustawienia>Expert> i tam być powinno (chyba) a nie ma. Następnie podłączałem sygnał pod te piny: Renault Carminat Informee 2 - Rozpiska pinów, mapy, sygnał audio do subwoofera kolorowe wielokąty oznaczają pod jakie piny się podpinałem z sygnałem a następnie wejść w Ustawienia>Expert z nadzieją że pojawi się AUX niestety wszystkie opcje zawiodły. Ręce już mi opadają, ma może ktoś jakiś pomysł? W sieci jest masa opisów jak podłączyć AUX do radia w Renault poza tym jednym radiem które posiadam a w wypadku którego te opisy nie działają. Pomoże ktoś?
  • #5 12886194
    tehaceole

    Poziom 28  
    No ja ten sam problem miałem. Też kombinowałem i się poddałem. Mam teraz koło radia powieszony transmiter FM z alledrogo za jakieś 10-15zł, w nim karta SD 8GB i jakoś to śmiga. Co do wejścia w experta to u mnie woła jakiś kod i nawet nei mogę się tam dostać. Próbowałem kod do odblokowania radia po zaniku zasilanai ale nie chciał wejść.
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #6 12886368
    enpee
    Poziom 12  
    Sprawdź kod: 4112
  • REKLAMA
  • #7 12891504
    tehaceole

    Poziom 28  
    enpee napisał:
    Sprawdź kod: 4112
    Działa!
    Niestety nie mam nic odnośnie AUX =/
  • #8 12894085
    robson132
    Poziom 20  
    Cytat:
    Potrzebuję wyciągnąć sygnał audio do subwoofera, a nie chcę tego robić "po chamsku" podłączając się pod głośniki

    Rozkręć radio i sygnał złap z nóżek wejściowych końcówki mocy(wyjście pre-ampa) to chyba najlepsze/najprostsze rozwiązanie.Pobierając sygnał z głośników mnożysz tylko zniekształcenia..
  • #9 12894119
    tehaceole

    Poziom 28  
    "Po chamsku" to miałem na myśli te badziewne zabawki cwaniaczków z allegro służące do wyciągania sygnału z wyjść głośnikowych. Zastosowany przeze mnie patent z 3 rezystorami idealnie zdaje egzamin. Wzmacniacz to Blaupunkt GTA4100B. Przy napędzaniu nim wyłącznie paczek basowych nie czuję żadnej różnicy w tym czy jest to sygnał sprzed czy zza końcówki radia.

    Możliwe, że kiedyś zrobię tak jak radzi robson132, ale to dopiero wtedy gdy wezmę się za wycinanie AM z tego odbiornika. Póki co działą to tak jak chcę. :)
  • #10 18270517
    kurakk
    Poziom 15  
    Witam. Temat stary ale może coś zmieniło się przez te parę lat:) Chciałem zrobić to samo co koledzy wyżej, czyli podłączyć wzmacniacz i aktywować jakoś opcję AUX, bo w tej chwili nie mam jej w ekspert menu. Radio z nawigacją, troszkę inne z zewnątrz ale tył identyczny jak u Was. Pisze na nim Carminat i to tyle z przodu, na etykiecie radia RENAULT 8200 964 842T W337-security. Próbowałem podpinać sygnał w różne piny ale nic nie spowodowało uaktywnienia AUX w menu. Wyjścia na wzmacniacz można jakoś wyciągnąć z wewnątrz ale z wejściem już chyba nie tak prosto, chyba że udało się z tym wycięciem AM ? Może da się jakoś zmienić konfigurację radia i uaktywnić te wyjścia/wejścia tak jak np w radiach VW ?
  • #11 18321824
    tehaceole

    Poziom 28  
    Powiem Ci tak: jedyne sensowne rozwiązanie to wyprucie tego fabrycznego badziewia i wstawienie choćby najprostszego chińczyka 2DIN z Androidem. Po takiej operacji zorientowałem się, że mam naprawdę dobre fabryczne audio - na carminat nie było tego słychać. Do tego żenujący poziom mapy w carminacie... Kolego powiem Ci szczerze: szkoda kasy czasu i nerwów na ten złom. Wymień to na cokolwiek.
REKLAMA