Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Miele w 3627 - stuka i hałasuje przy wirowaniu

esbs 22 Sie 2013 20:51 2778 8
  • #1 22 Sie 2013 20:51
    esbs
    Poziom 7  

Tak jak w opisie, pralka hałasuje, stuka, brzęczy przy wirowaniu. Wymieniłem amortyzatory ale nie pomogło. Znajomy podpowiada mi że są to łożyska, ale kiedy wiruje bez ubrań czyli na pusto jest cicha ,również cicha jest kiedy pierze . Zauważyłem że jedna z czterech górnych sprężyn jest zaczepiona jedno oczko niżej ale wątpię aby to było przyczyną. Może ktoś zna problem i mógłby podpowiedzieć gdzie szukać usterki,za co z góry dziękuję

0 8
  • #2 29 Sie 2013 12:21
    esbs
    Poziom 7  

doczytałem na forum że mogą to być obciążniki bębna .Zamierzam dzisiaj ponownie rozkręcić pralkę i mam kilka pytań :
    A więc czy będę mógł dokupić obciążniki do takiej pralki?
    Czy pralka bez wkładu może wirować cicho mając uszkodzone łożyska?

0
  • #3 01 Wrz 2013 08:54
    SERWIS-MIELE
    Poziom 10  

Obciążniki nie maja prawa hałasować w MIELE. Może jest coś poluzowane, np.amortyzatory.

0
  • #4 02 Wrz 2013 09:25
    esbs
    Poziom 7  

Amortyzatory wymieniłem ale nie ma poprawy,zmieniłem ustawienia na sprężynach i przy małym obciążeniu jest niewielka poprawa ,ale kiedy bęben jest pełny to jest jeszcze gorzej. Odgłosy stukania/brzęczenia wychodzą z bębna od strony silnika. Próbowałem rozkręcić pralkę aby wyjąć bęben ale zrezygnowałem bo nawet nie wiem od czego zacząć .
    Dopatrzyłem sie że aluminiowe koło po którym chodzi pasek ma mały odchył ok 2~3 mm. oraz na początku wirowania przy małych obrotach bęben mocno rusza się na boki. Obawiam się że może to być uszkodzony bęben lub krzyżak i bez wyjęcia bębna ciężko będzie to sprawdzić.

0
  • #5 05 Wrz 2013 09:06
    SERWIS-MIELE
    Poziom 10  

To w takim razie krzyżak jest pęknięty do wymiany roboty jest bardzo dużo no i trzeba gdzieś krzyżak dokupić do tego modelu

0
  • #6 05 Wrz 2013 09:10
    esbs
    Poziom 7  

Gdzie taki krzyżak można kupić?

0
  • #7 05 Wrz 2013 11:19
    kle
    Poziom 14  

Proszę do mnie zadzwonić.
    500205346

0
  • #8 24 Lut 2014 08:25
    miu555
    Poziom 1  

Hello!

I have been searching for a miele 3627 so long without succes. I would like to inquire about the machine if you would like to sell it.

Your Sincerely

0
  • #9 19 Mar 2014 22:53
    dymbol1992
    Poziom 18  

Sprawdź dokładnie podczas wirowania co stuka.
    W seri 3000 był swego czasu problem ze stukającymi drzwiami podczas wirowania. Musisz się dobrze wsłuchać bo ten dźwięk dochodzi tak jak by z wewnątrz maszyny. Spróbuj przytrzymać wtedy mocno drzwi.
    Miele sprzedaje do tego specjalną nakładkę na zamek 2 mm plastik.

0
  Szukaj w 5mln produktów