Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Stihl 018 - Po rozgrzaniu dusi się i gaśnie

Ksyssiu 22 Aug 2013 20:57 6354 2
 • #1
  Ksyssiu
  Level 10  
  Jak wyżej, po paru minutach cięcia maszyna zaczyna się dusić i obroty zwalniają. Piła była w serwisie, gdzie stwierdzono, że przyczyną takiego stanu rzeczy był przytkany gaźnik. Jednak po powrocie do domu problem wrócił. Co może być tego przyczyną? Czyżby znowu przytkał się gaźnik?
 • #2
  kobylak2206
  Level 17  
  Jest takie spore prawdopodobieństwo. Ja zawsze mieszankę lałem z kanistra po oleju silnikowym i było ok a brat pod moją nieobecność (2m-ce) zalewał z kanistra po płynie do spryskiwaczy "bo miał dziubek" plastik się jakoś rozpuszczał i zasyfił gaźnik a do tego pierścienie się skleiły z tłokiem i silnik zatarty. Serwis stwierdził winę mieszanki i tak było. Pilarka to stihl ms 251c
 • #3
  Ksyssiu
  Level 10  
  Po wyczyszczeniu gaźnika i wymianie świecy było wszystko OK. Ale po jakimś czasie użytkowania stało się coś odwrotnego. Przy ciepłym silniku piła zaraz po uruchomieniu gaśnie i trzeba się trochę nagimnastykować, żeby zaczęła normalnie chodzić, w dodatku po dłuższej pracy przegrzewa się. Przez okno tłumika zauważyłem małe ryski na tłoku. Czyżbym zatarł silnik? Czy jest szansa, że przy robieniu przerw w pracy piła jeszcze trochę pochodzi?