Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fendt MWM D226 - 4 - Jak ustawić rozrząd?

22 Sie 2013 21:49 12126 16
  • Poziom 14  
    Mam problem z prawidłowym ustawieniem rozrządu pompy wtryskowej w silniku MWM 226. Na zębatce napędzającej pompę wtryskową znajdują się oznaczenia "2/4" "3/6". Jak sprawdzić, czy pompa wtryskowa jest właściwie ustawiona na rozrządzie?
  • Poziom 14  
    kolego jeśli mógł byś opisać to jaśniej to był był bardzo wdzięczny ;)
  • Poziom 14  
    Została zregenerowana pompa wtryskowa oraz wtryskiwacze i po założeniu ciężej pali, można powiedzieć że wolno łapie przy rozruchu. A przy dodawaniu gazu słychać bardzo stukot prawdopodobnie wtryskiwaczy i jest mułowaty...
  • Poziom 34  
    Nie znam typu silnika. Wydaje mi się, że jest pompa rotacyjna, na której zazwyczaj powinno być nacięcie do ustawienia. Żeby wyciągnąć pompę musiałeś wyciągnąć koło zębate rozrządu?
  • Poziom 14  
    tak.. było zamontowane na 4 śrubach które mają spory luz do regulacji tzn około 0,5cm. Na kole zębatym były te oznaczenia ale nie było dokładnie punktu (może być ząbek do przodu lub ząbek do tyłu....
  • Poziom 34  
    Ustaw pierwszy tłok w górnym martwym punkcie gdy zawory będą zamknięte. I sprawdź czy na kole pośrednim będzie widać znak jeśli tak to ustaw koło od pompy na ten znak i później już tylko doregulować.
    A tak po za tematem czy ten silnik nie daję Ci w nocy spać. ;)
  • Poziom 14  
    :D a tak jakoś wyszło :P Dzięki za pomoc ;) Udało mi się ustawić już ten zapłon. Te oznaczenia to oznaczenia ilosci cylindrów silnika (widocznie jest ona taka sama w paru modelach MWM) Miałem przestawione o ząbek za wcześnie ;)
    Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    Witam!

Panowie Mam jeszcze pytanie odnośnie ustawienia luzu zaworowego.. Ile powinno być tego luzu??
    Z góry dziękuję!

Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    wlot 0,2
    wydech 0,3
    na zimnym silnku
  • Poziom 9  
    jakim momentem dokrecamy glowice ???
  • Poziom 2  
    Panowie z tym ustawieniem pompy, mam przy tym silniku pompę rzędową w fendtcie i nie widzę za bardzo żadnych znaków... koło zębate pompy jest do niej przykręcone na jedna centralna śrubę na osi jest klin. Nie widzę tam żadnych znaków, jak to ustawić po odkręceniu pompy? Znak swój niby był zrobiony ale nie odrazu i obawiam się ze o ząb może być przekłamany.
  • Poziom 1  
    Panowie, powiedzcie mi czy jest szansa zlokalizować znaki bez zdejmowania całego dekla ? Czy muszę zdjąć dekiel przedni tzn chłodnice itp...?
  • Poziom 37  
    Ciężki temat, tam powinny być nabite numery, w 266 koło napędzające pompę jest za głównym kołem rozrządu przez co trzeba tam "wsadzić" głowę i dobrze czymś poświecić. Jeśli masz na tyle miejsca aby to dojrzeć albo przy pomocy lusterka to nie powinno być problemu.
    Regulację masz na dwa sposoby, jedna pod deklem na rozrządzie a drugą obracając całą pompą. Ogólnie tam nie ma potrzeby wyciągać koła zębatego od napędu pompy.