Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pasy na kamerach po wymianie oświetlenia

22 Sie 2013 22:15 2310 10
 • Poziom 15  
  W pewnej firmie, którą obsługuje pojawiły się pasy na kamerach). Pasy występują wyłącznie po załączeniu ośweitlenia. Problem pojawił się po wymianie lamp na świetlówki. Pasy pojawiają się tylko po włączeniu lamp. Dziwne jest to, że pojawiają się na 6 kamerach na różnych rejestratorch. Kamery w różnych miejscach zasilane z różnych źródeł. Modele kamer też różne jedne mają 2 lata inne 5.
 • Poziom 24  
  Winne są swietlowki, mrugają z częstotliwością sieci co w połączeniu z odswieżaniem kamer powoduje pasy oświetlone/nieoświetlone.
 • Poziom 16  
  Dokładnie, jak powyżej. Pomóc może wymiana stateczników świetlówek z konwencjonalnych na elektroniczne. Te zasilają świetlówki prądem o dużej częstotliwości, co powinno wyeliminować pasy na ekranie. Wadą jest niestety spory koszt nowych, markowych stateczników. Można się ratować kupnem używanych, niekiedy da się znaleźć dobre używki po parenaście złotych na znanym portalu aukcyjnym.
 • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
  A co to są za kamery?
  Nie masz tam przypadkiem opcji jak "Line frequency"? Zmień z 60Hz na 50Hz i nie trzeba będzie niczego kupować.
 • specjalista-kamery przemysłowe
  Sprawdź, czy w kamerach nie można ustawić migawki 1/120.
  Ewentualnie sprawdź, czy kamery nie maja funkcji redukcji migotania (może to się nazywać np. Flicker Less) - należy ją włączyć.
 • Poziom 25  
  Analog czy cyfra??
  Korgoth napisał:
  Zmień z 60Hz na 50Hz

  W cyfrówkach wiele razy uratowało życie :) Potwierdzam
 • Poziom 15  
  Kamery analogowe.To nie jest objaw migotania. Pasy wyglądają jakby kamera była założona na metalowym słupie i nie była odizolowana. ( jest zamontowana na murze). Dużym problemem w ustaleniu przyczyny jest fakt, że pojawia się to na kilku kamerach na różnych rejestratorach w różnych miejscach na obiekcie. W przyszłym tygodniu podmienię kamerę żeby wyeliminować pewne rzeczy i opiszę wnioski.
  .

 • Poziom 21  
  Podaj z jakiego źródła są zasilane, czy to kam, na 230V AC czy 12VDC
  W analogu taki objaw występował przy rozległych systemach,
  tak jak u Ciebie w sytuacji gdy kamery są zasilane z różnych faz - oczywiście warunkiem jest to że kamery są w wersji 230V
  W niektórych kamerach była opcja synchronizacja zewnętrzna/wewnętrzna, włącz - wewnętrzna
  Jeżeli możliwe instalacyjnie to pomaga także zmiana fazy
  Rozumiem że to nie nowy system, zagadką jest fakt że problem jak rozumiem nie występował, a obecnie tak
  Poszczególne tory wizji lub same urządzenia wyświetlania, monitor można też próbować oddzielić optycznym separatorem wizji (delta, novus)
  Daj znać
 • Poziom 15  
  Kamery zasilane na 12 VDC zasilacze blisko kamer buforowe z akumulatorami. System nie jest taki rozległy maxymalna odległośc lini do kamery to jakies 150 metrów . Pasy występują na kamerach oddalonych o 80-90 metrów. Oczywiście opisze co i jak.

 • Poziom 21  
  Wobec twojej odpowiedzi to co poradziłem jest nieaktualne.
  Dotyczyło to systemów z kamerami na 230V, u Ciebie jest idealnie
  zasilacze buforowe, aku wręcz gładzi prąd - więc ja pisałem o zakłóceniach w rozległych systemach, gdy na obrazie widoczne są różnice po spięciu kamer z rożnych lokalizacji (rożnych faz)

  U Ciebie to nie to, zwłaszcza że pojawiło się to po instalacji świetlówek
  Jaszcze pozostałym przy synchronizacji, modele na 12v te zmogą mieć takie przełączniki lub tak jak koledzy pisali kamery ip - parametr częstotliwości
 • Poziom 15  
  Sprawa ruszyła do przodu. Pasy pojawiały się głównie w nocy tz jak przechodziły w podczerwień. Jeśli nawet jedna przechodziła w podczerwień to druga na tym samym zasilaczu też miała pasy mimo że w podczerwieni nie była. Oczywiście po wyłączeniu lamp pasy znikały natychmiast ze wszystkich kamer. Zastosowałem separator galwaniczny TGP 600 i pasy ustąpiły. Separator pomaga pojedyńczo przy kamerze lub przy rejestratorze.