Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kabel amplituner - subwoofer. Jak połączyć?

radku86 23 Sie 2013 08:41 4182 8
  • #1 23 Sie 2013 08:41
    radku86
    Poziom 8  

Witam,

sporo szukałem w internecie ale nie znalazłem odpowiedzi, a mianowicie - jakich kabli użyć podłączając subwoofer do amplitunera? Wiadomo, że z amplitunera jest jedno pojedyńcze wyjście (czasem więcej) i tutaj nie mam pytań ale jak podłączyć subwoofer?
    Są do niego różne wejścia: pojedyńcze "sub", podwójne "low imput" oraz do podłączenia przez kable głośnikowe "high imput", a co za tym idzie są różne kable.
    I właśnie tu mam pytanie: jak najlepiej podłączyć subwoofer i dlaczego, za pomocą którego wejścia?

• #2 23 Sie 2013 08:55
    Sołtys_Elbląga
    Poziom 31  

Hihg input wprowadza dodatkowe szumy np z scalaka od amplitunera, dlatego lepiej podłączyć przez low input. Ale jak masz sprzęt z niskiej półki to jak nie podłączysz tak będzie dobrze. Rozumiem, że masz subwoofer aktywny.

• #3 23 Sie 2013 09:46
    radku86
    Poziom 8  

Mam subwoofer aktywny Taga Harmony TSW-200
    To już wiem, że lepiej podłaczyć przez low imput, a co z wejściem "sub"?

• #4 23 Sie 2013 09:53
    Sołtys_Elbląga
    Poziom 31  

Low input czyli cincze lewego i prawego kanału, czyli np w aplitunerze jak masz wyjście "aux out" to wtedy to podłączasz. Samo wejście "sub" podłączasz wtedy, kiedy masz już wyjście "sub", jest to sumowany sygnał lewego i prawego kanału.

• #5 23 Sie 2013 10:08
    radku86
    Poziom 8  

Na elektronice się nie znam więc za dużo mi to też nie mówi.
    Mam amplituner Yamaha rx-v373 i wspomnianą już Tagę Harmony TSW-200. Mógłbyś w internecie zobaczyć fotki wejść i wyjść tych urządzeń i powiedzieć mi jak w najlepszy sposób to połączyć.

• #6 23 Sie 2013 11:37
    Sołtys_Elbląga
    Poziom 31  

W amplitunerze masz AUDIO OUT a w subwooferze LOW INPUT, kolorami powinieneś wiedzieć jak.
    Masz też nawet w jednym i drugim czarne cincz do wejścia i wyjścia na subwoofer więc rusz głową i bądź bohaterem w swoim domu.

• #7 24 Sie 2013 06:16
    radku86
    Poziom 8  

OK, wiem co z czym podłączyć, tylko przytoczę zdanię z mojego pierwszego posta

radku86 napisał:

I właśnie tu mam pytanie: jak najlepiej podłączyć subwoofer i dlaczego, za pomocą którego wejścia?

A może to wcale nie ma znaczenia (po za high input, który wprowadza szumy - jak powiedziano wyżej)?

• #8 24 Sie 2013 07:37
    Sołtys_Elbląga
    Poziom 31  

Nie ma znaczenia dalej. Jak podłączysz wejściem "sub" czyli czarnym to sygnał jest obcięty i zsumowany przez amplituner. Jak podłączysz "aux" czyli biały i czerwony to sygnał zostanie obcięty i zsumowany w subwooferze. Więc nie ma różnicy.

• #9 26 Sie 2013 10:44
    radku86
    Poziom 8  

OK, dzięki za informację :-)
    A jeszcze takie pytanko - wiem, że sprzęt mam nienajlepszy, ale czy warto kupować dobry kabel? Dużo ludzi poleca profigolda, ale za niego trzeba dać około 100zł. Warto więc wydawać tyle pieniędzy, jeśli nie będzie różnicy między nim a jakimś tańszym kablem?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME