Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung UE40ES5500 - Sam się włącza - podświetlony czarny ekran.

bozydar007 23 Aug 2013 09:47 13521 5
    bozydar007
    Level 10  
    Witam

Mam problem z dosyć nowym, 3 miesięcznym telewizorem Samsung UE40ES5500 Smart TV.
    Telewizor sam się uruchamia, albo inaczej podświetlenie matrycy się samo włącza. Przy powrocie do mieszkania widzę jasny czarny prostokąt - świecącą matrycę telewizora. Włączenie i wyłączenie telewizora pomaga. Problem ukazuje się średnio co 2 dni.

Początkowo myślałem, że telewizor się aktualizuje. Jednak po odłączeniu internetu od telewizora problem nadal występuje.

I tu pytanie, czy to usterka sprzętowa czy programowa(błąd w sofcie, etc)?
    bozydar007
    Level 10  
    mirex wrote:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1796351.html pkt 9.

Całe mnóstwo informacji o tym zjawisku w dziale dla użytkowników.

Gdzieś była informacja, że sprzęt na gwarancji?

Prosił bym o wskazanie chociaż jednego takiego tematu, nie wiem, może złe tagi wpisuję.

Pozdrawiam
    mirex
    Level 43  
    bozydar007 wrote:
    Gdzieś była informacja, że sprzęt na gwarancji?

No fakt, nie było. Ale skoro
    bozydar007 wrote:
    Mam problem z dosyć nowym, 3 miesięcznym telewizorem Samsung UE40ES5500 Smart TV.

to wniosek sam się narzuca. ;)
    bozydar007 wrote:
    Prosił bym o wskazanie chociaż jednego takiego tematu, nie wiem, może złe tagi wpisuję.

Może.
    Szukaj > Podświetlenie > RTV Użytkowy.
    tadek-tadek
    Level 13  
    bozydar007 wrote:
    Telewizor sam się uruchamia, albo inaczej podświetlenie matrycy się samo włącza. Przy powrocie do mieszkania widzę jasny czarny prostokąt - świecącą matrycę telewizora.

Ja mam to samo i nic się temu nie zaradzi. Jest jak jest, przynajmniej sąsiad widzi, że ktoś jest w domu i nie śpi późno w nocy.