Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

IZUSU D-MAX - Czy ktoś jeździł?

jacekRCA 23 Sie 2013 18:18 1314 8
  • #1 23 Sie 2013 18:18
    jacekRCA
    Poziom 25  

Szanowni forumowicze, chciałby, zapytać się czy ktoś używa, jeździł bądź coś może powiedzieć od strony praktycznej o pickupie ISUZU D-MAX? Mój brat przymierza się do zakupu pickupa, ale z tego co rozumiem to ja też będę nim jeździł (cool!). Ponieważ mam jakiś tam wpływ decyzję :>,... za wszelkie podpowiedzi dziękuję. Wiem, że ma to być koniecznie diesel, czemu?

0 8
  • #2 23 Sie 2013 18:37
    dabu
    Poziom 31  

Nowy, czy stare Isuzu? A no czemu diesel, bo nowe tylko w dieslu, a w starych bardzo, ale to bardzo rzadko zdarzają się benzyniaki. Ogromne możliwości rozbudowy. Pracuje w serwisie Isuzu i jak narazie nie zdarzyło się żeby ktoś narzekał na nie, po za drobnymi usterkami.

0
  • #3 24 Sie 2013 19:08
    jacekRCA
    Poziom 25  

O, ale trafiłem :). Nowy ISUZU, konkretnie któryś z serii L, LS lub LSX. A czy to prawda że diesel w pickupie ma większą moc przy mniejszych obrotach niż silnik benzynowy? I jeszcze pytanie, jak wypada D-MAX (ten najnowszy) na tle Navary, tak z doświadczenia, jak z awaryjnością?

0
  • #4 25 Sie 2013 19:03
    dabu
    Poziom 31  

Polecam ls lub lsx. Silnik w Isuzu ma aż nadto mocy, 2 turbiny, lekka i cięzka dają dobre przyspieszenie od dołu. Nie mam porównania do navary, awaryjność? Praktycznie żadna, jedna powtarzająca się usterka to pęknięte pióro resora tylnego, wymieniane bez problemu na gwarancji.

0
  • #5 26 Sie 2013 11:00
    jacekRCA
    Poziom 25  

Z tego co widziałem L to standardowa wersja D-MAXa i można ją kupić najtaniej. Na szczęście nie mamy jakiegoś gardła finansowego do co ceny. Możemy dołożyć te 15 czy 20 tysiaków. Z tego co widzałem to LS i LSX w przeciwieństwie do L ma antenę na dachu, światła do jazdy dziennej ze światłami przeciwmgielnymi, przednie przeciwmgielne, przedni grill chromowany i sterowanie zamkiem z kluczyka. W środku jest skóra na lewarku skrzyni biegów, tempomat na kierownicy, więcej uchwytów na napoje, klima (w LSX automatyczna) i wysokość fotela kierowcy,... itp, trochę jest tych dobajerowań. W LS jest już sporo.

Btw, jak się sprawdza automatyczna klima? W swoim samochodzie nie mam klimy, tylko otwieranie okien i dmuchawę więc nie czuję różnicy. Jest jakaś duża różnica pomiędzy manualną i automatyczną w komforcie jazdy? W automacie pewnie wpisuje się tylko wartość temperatury jak się domyślam.

0
  • #6 26 Sie 2013 12:12
    dabu
    Poziom 31  

Róznicy między manualną a auto nie ma jeśli chodzi o temp. O tyle komfort masz że wpisujesz co chcesz a ona już za Ciebie ustabilizuje temp. Nie wiem czy zauważyłeś, ale wersja L ma nawet inne lampy z przodu i tyłu.

0
  • #7 27 Sie 2013 20:37
    jacekRCA
    Poziom 25  

Chodzi o zapewne o światła dzienne i halogeny? Bratu też się spodobał samochód i modele LS i wyższa bardziej niż L. Wczytuje się co raz bardziej w tego D-MAXa, w najnowszej wersji jest specjalne miejsce na nogę, jakiś podnóżek, przy automacie. W LS i LSX jest lepsze nagłośnienie i lepsze audio. Najwięcej frajdy będzie pewnie przy jeździe po drogach leśnych :>. Ciekawe czy to prawda z tą przyczepnością 49 stopni. Jakoś nie chce mi się w to wierzyć.

0
  • #8 28 Sie 2013 00:49
    dabu
    Poziom 31  

Przyjdź na jazdę próbną i się sam przekonaj, A chodzi mi o lampy główne, z przodu masz soczewki, a z tyłu ledowe.

0
  • #9 10 Paź 2013 23:44
    jacekRCA
    Poziom 25  

Przymierzamy się do jazdy próbnej. Brat jest już jedną nogą w ISUZU. Spośród wszystkich pickupów, które przeglądałem Dmax podobał mi się najbardziej. W okolicy już nawet kilkanaście osób ma tego typu samochód. Ta promocja na odpisanie vatu nieźle przyciąga.

0