Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uszkodzenie sterowania poziomego lasera

budgie11 23 Sie 2013 21:09 1941 5
  • #1 23 Sie 2013 21:09
    budgie11
    Poziom 16  

Witam, dostałem ostatnio do sprawdzenia sprzęt w 100% chiński bo stamtąd na zamówienie sprowadzony, i po krótkim sprawdzeniu okazuje się że jeden chyba z silników krokowych - czy to aby na pewno tak się nazywa-nie wiem, odpowiadający za drganie lustra poziomego nie działa. Jako że pionowy i poziomy "silniczek" są dokładnie takie same, podmieniłem tasiemki zasilające i okazało się że z każdej tasiemki silniczek działający jest wysterowywany, stąd też konkluzja że ten drugi padł. Wrzucę zdjęcia całego urządzenia lecz niestety nie ma on żadnej tabliczki znamionowej ani niczego co przybliżyłoby typ urządzenia.
    No i teraz podstawowe pytanie : prosiłbym o rozpoznanie tego silniczka i jeśli wiecie - to gdzie można go w Polsce/Europie dostać. Za wszystkie porady z góry dzięki. Uszkodzenie sterowania poziomego lasera Uszkodzenie sterowania poziomego lasera Uszkodzenie sterowania poziomego lasera Uszkodzenie sterowania poziomego lasera

A i przepraszam za wielkość zdjęć ale chciałem żeby w miarę wszystko było widać...

0 5
  • #2 23 Sie 2013 21:13
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

To nie silniczek krokowy, a galvo. I pod takim hasłem szukaj w sieci.

0
  • #3 23 Sie 2013 21:59
    budgie11
    Poziom 16  

Próbowałem ale nigdzie takiego modelu nie wypatrzyłem, jutro poszukam jeszcze w bayach itp, może akurat się gdzieś zawieruszył... gdyby ktoś miał chwilkę i pomógł namierzyć to z góry dziękuję....

0
  • #4 01 Wrz 2013 21:48
    Karol966
    Poziom 30  

Zawsze możesz się do niego dobrać, zobaczyć co jest grane. Widać tam luty od zapewne uzwojeń. Może któraś końcówka jest nieoczyszczona przed polutowaniem.

0
  • #5 03 Wrz 2013 13:17
    xENJOYx
    Poziom 11  

Cześć . Też jakiś czas temu walczyłem ze swoim laserem tylko mój pracował na karcie : PT-ITRUST i galvach PT-20K . Miałem taki przypadek raz galvo się zatarło blokowało się w skrajnych położeniach . Drugi przypadek to uszkodził się układ scalony i rysował połowę obrazu . W końcu zamówiłem nowy zestaw z tej strony :
    http://www.spacelas.com/ .I Drugi rok do lasera nie zaglądam . Jedna sprawne galvo 20K mam .

0
  • #6 04 Wrz 2013 22:50
    budgie11
    Poziom 16  

Ja mam ewidentnie uszkodzone samo galvo bo jeśli zmienię tasiemki to sygnał sterujący i z jednego i z drugiego kabla steruje działającym galvo, natomiast nie wiem czy poprawienie lutów coś da ale to jutro może spróbuje, czy mógłbym na maila prosić zdjęcie tego galvo z pt-20? bo jeśli by podeszło to myślę że klient by spokojnie zapłacił, tylko pytanie czy podejdzie do istniejącej elektroniki? Chyba że można wymienić całą elektronikę wraz z napędami luster a reszta dalej będzie kompatybilna. Prosiłbym o bliższe podpowiedzi bo z tym sprzętem mam pierwszy raz do czynienia. Jeśli potrzeba jakieś dokładniejsze fotki to z chęcią zamieszczę..

Edit: kilka razy urządzenie działało bo tyle było użyte, natomiast jakiś czas temu odmówiło posłuszeństwa...

0