Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Słaby bass trzeszczenie glosnikow

Pawełeks 23 Aug 2013 21:17 2748 5
    Pawełeks
    Level 2  
    Witam. Mam na imię Paweł. Zwracam się do was z prośba o pomoc. Mam w samochodzie (Citroen Xsara Picasso) radio Jvc-kd-r432 oraz głośniki Boschmann lcx6000j w tylnej półce. Wyciąłem otwory w półce, włożyłem głośniki oraz poprowadziłem kable jakie mi dano przy zakupie Boschmanow. Następnie zdjąłem maskownice odkręciłem głośniki oryginalne z tyłu w drzwiach by zobaczyć jakiego koloru są tam kable. Był zielony i żółty. Odłączyłem głośniki (oryginalne z tylu w drzwiach) i zostawiłem jako sztukę. Zdjąłem obudowę ze środkowego słupka (aby dostać się do wiązki kabli). Te właśnie dwa kable delikatnie obdarłem z oryginalnej izolacji i podłączyłem do wcześniej podciągniętego kabla z Boschamnow. Koniec końców tylne głośniki graja bardzo cicho basu wcale nie ma i jak podgłośnię to strasznie harczą. Sprawdzałem radio i głośniki w innym aucie radio jak i głośniki grały idealnie ładny basik i dosyć głośno. Więc tu zwracam się do was z prośba czy ktoś wie co to może być za problem? Wychodzi na to ze tylko wina okablowania dobrze myślę? Czy wystarczy poprowadzić nowe kable z głośników do radia?
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    powalla
    Moderator of CarAudio
    No to Ci zacytuję swoją odpowiedź z innego forum na Twój temat : Tradycyjnie w ciemno obstawiam podpięcie w przeciwfazie (jak to naprawić , to już sobie znajdziesz) .

Zamiast pisać tutaj temat (konieczność logowania) poszedłbyś do auta , przepiął 1 (słownie JEDEN) kabelek i po sprawie ...no ale jak widać wolisz klepać w klawisze zamiast działać!
    qstosz
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Lub w radio ustawił na ...
    Pawełeks
    Level 2  
    powalla : chłopie Ty myslisz ze jestem taki tepy ??? Wlasnie o to chodiz ze to robilem zmienialem kable patrzylem zanim jeszcze zalutowalem i zaizolowalem wiele rzeczy sprawdzalem nwm co moze byc troszke sie znam na tym ale widocznie za malo bo juz mi rece opadaja ....
    powalla
    Moderator of CarAudio
    Pawełeks wrote:
    o to chodiz ze to robilem zmienialem kable patrzylem zanim jeszcze zalutowalem

Pawełeks wrote:
    Sprawdzałem radio i głośniki w innym aucie radio jak i głośniki grały idealnie ładny basik i dosyć głośno

Po tym wpisie ewidentnie widać, że masz źle podłączone radio z głośnikami . Coś dalej tłumaczyć ?
    qstosz
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Ale tego co sugerował Powalla nie zrobiłeś.