Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Passat B5 fl - Padniety akumulator? Jak dostać się do środka?

mixtura1991 23 Aug 2013 22:33 8151 10
    mixtura1991
    Level 9  
    Witam
    Wygląda na to że padła mi bateria, na tyle że nie mogę otworzyć samochodu, ani pilotem ani kluczykiem, co prawda po wciśnięciu przycisku na pilocie centralny coś jakby próbuje jednak drzwi nie otwiera, po kilkukrotnych próbach milknie, na kluczyk nie reaguje w ogóle. Jedyne gdzie mogę się dostać to do bagażnika kluczykiem. Czytałem gdzieś że można podać prąd z innego źródła np. przez gniazdo zapalniczki w bagażniku w kombi, ale niestety mam sedana. Da się jakoś w moim przypadku do czegoś podpiąć przez bagażnik? Ew ma ktoś inny pomysł jak dostać się do auta, ew choćby pod maskę?
    Pozdrawiam
    ociz
    Moderator of Cars
    Od spodu. Podpiąć kablami drugi akumulator do alternatora lub rozrusznika, z zależności do czego będzie lepszy dostęp.
    m.tosiek
    Level 20  
    Witam, połóż się pod spód auta, odkręć śruby mocujące osłonę pod silnikiem, kiedy będziesz miał już dostęp, to wsuń rękę do góry, w przedniej części auta od strony kierowcy, i poszukaj linki otwierania pokrywy silnika, następnie pociągnij ją razem z pancerzem w stronę błotnika i masz już dostęp do akumulatora.
    mixtura1991
    Level 9  
    ''+'' podłączyć do grubego przewodu przy rozrusznika a ''-'' np do bloku?
    tzok
    Moderator of Cars
    mixtura1991 wrote:
    ''+'' podłączyć do grubego przewodu przy rozrusznika
    Przy włączniku (styczniku) rozrusznika lub przy alternatorze, nie przy samym rozruszniku.
    jokerro
    Level 34  
    m.tosiek wrote:
    Witam, połóż się pod spód auta, odkręć śruby mocujące osłonę pod silnikiem, kiedy będziesz miał już dostęp, to wsuń rękę do góry, w przedniej części auta od strony kierowcy, i poszukaj linki otwierania pokrywy silnika, następnie pociągnij ją razem z pancerzem w stronę błotnika i masz już dostęp do akumulatora.

Nie w tym samochodzie,niema takiej opcji.
    Koledzy dobrze ci podpowiadaja wyzej,do rozrusznika bedziesz mial najlepszy dostep bo do alternatora bedzie ciezko.
    mixtura1991
    Level 9  
    Zaczerpnięte z sam naprawiam. Czyli przewód nr 1? Passat B5 fl - Padniety akumulator? Jak dostać się do środka?
    MartBan
    Level 22  
    Nie, 2, ten gruby. Mozesz go nakłuć, idzie koło poduszki.
    mixtura1991
    Level 9  
    W ramach upewnienia, nie spowoduje mi to uruchomienia rozrusznika? Nastąpiło by to dopiero w momencie zwarcia 1 i 2 tak? Auto pozostawione na biegu, lepiej się upewnić.
    MartBan
    Level 22  
    + na 1 startuje rozrusznikiem(50), w 2 masz tzw. 30 czyli plus na stałe bezpośrednio od baterii. Zobacz przez okno, czy wyzerował się zegarek, bo jak nie to raczej nie z akumulatorem, a z komfortem problem.
    mixtura1991
    Level 9  
    Podpiąłem się drugim aku w ten przewód do rozrusznika i powiodło się więc sposób ten jak najbardziej polecam, dzięki wszystkim za pomoc.