Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Presario F700 - Nie włacza się, prawie zero reakcji

23 Sie 2013 23:14 1653 8
  • Poziom 20  
    Witam, kilkakrotnie podczas wyłączania laptop zacinał się na ekranie zamykania, trzeba było wyłączać przyciskiem.

Teraz podczas próby włączenia, zapala się kontrolka zasilania, dysku, i kontrola na touchpadzie po czym laptop wyłącza się.

To samo na zasilaniu bez baterii, na baterii i na zasilaniu z baterią.

Wyjąłem dysk, ram, i bateryjkę biosu, lecz nic to nie dało i nadal są takie same objawy.

Gdzie można szukać problemu albo od czego zacząć?

Zasilacz daje 19V, po podłączeniu wtyczki do laptopa dioda przy wtyczce świeci ciągle czyli ok.
  • Poziom 17  
    Czy masz możliwość, wiedzę i sprzęt do wykonania podstawowych pomiarów by koledzy mogli pomóc?
    Na początek standardowo podmień pamięć ram, procesor.

Podaj pełną konfiguracje laptopa.
  • Pomocny post

Spec od komputerów
    Jeśli masz tam płytę AT1 (procek AMD + MCP67 + grafika NVIDIA) - podgrzej diagnostycznie rdzeń MCP67 - jak wstanie masz winowajcę - chip do wymiany.
  • Poziom 20  
    Witam, wiedzę mam jako taką, dlatego napisałem na tym forum...

Posiadam miernik uniwersalny i stację lutowniczą z hot air.

Wątpię żeby wina leżała w ramie ponieważ efekt jest taki sam z i bez niego.

sk1977- zaraz rozłożę go i będę grzał.
  • Poziom 20  
    Hej, sk1977 miałeś rację.

Po podgrzaniu MCP67 laptop wstał, czy na długo może wystarczyć takie wygrzanie?

• Spec od komputerów
    Zależy od biosu (między innymi wersji). Jak wstał, możesz sprawdzić czy włączy wiatrak po nagrzaniu.
  • Spec od komputerów
    Pawel1924 napisał:

Po podgrzaniu MCP67 laptop wstał, czy na długo może wystarczyć takie wygrzanie?

Loteria, podziała dzień a może i kilka miesięcy.
    Tylko wymiana układu to skuteczne naprawa.
  • Poziom 15  
    Witam,nowy na forum,jeśli chodzi o podgrzanie grafiki to mam juz kilka na koncie,pracuje w niemczech i czesto dostasje do naprawy mediony serii md,i inne,z padniętą grafiką.Ja stosuje urządzenia hotair do 400 stopni regulowane,oraz czuły termometr,10 minut grzania w temperaturze 230 stopni bezpośrednio na chip grafiki daje wynik 98 procent skuteczności,grafiki które już grzałem działają przeszło rok,pozdro
  • Poziom 20  
    Hej, po wygrzaniu, działa