Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Proszę o radę: jak założyć blokadę prędkości w mini pocked

thomas.car.service 24 Sie 2013 00:07 3885 4
  • #1 24 Sie 2013 00:07
    thomas.car.service
    Poziom 8  

Proszę o poradę.
    Kupiłem synowi mini bike 49cc ze światłami, stacyjką, starterem itd.I teraz mam zagadkę jak założyć blokadę prędkości? Wszyscy piszą o blokadzie w manetce, ale nikt nie pisze jak to zrobić.

Druga sprawa: to jak mogę zrobić samo odcięcie zapłonu np. kiedy się wyłoży żeby zgasł motorek?

Bardzo proszę o szybką odpowiedź bo synek mnie gnębi że już chce jeździć, a ja bym wolał nie ryzykować wsadzać go na mini bez zabezpieczeń.

Chciałbym zaznaczyć ze mieszkam w UK i mało jest tutaj gadżetów do kupna na mini moto, gdzieś na forum wyczytałem że takie manetki są do kupienia na allegro ale w UK nic takiego nie ma.

0 4
  • Pomocny post
    #2 25 Sie 2013 09:55
    bartosz789
    Poziom 30  

A nie wystarczy, podłożyć coś między przepustnicą, żeby nie otwierała się do końca?

0
  • #3 25 Sie 2013 10:53
    thomas.car.service
    Poziom 8  

Dałem kawałek rureczki z długopisu na linkę w miejscu regulacji na gaźniku. Ale jak zrobić wyłączenie silnika w czasie wyłożenia się?

1
  • Pomocny post
    #4 25 Sie 2013 11:58
    diodabg
    Poziom 29  

Witam robiłem kiedyś takie zabezpieczenie dla syna na skuter na podobnej zasadzie jak jest w bieżniach elektrycznych - zwykły czujnik od alarmu jaki jest w drzwaich w domowej instalacji /może też być kontrakton/ do ręki miał na rzepie i lince zamontowany mały magnesik i jak puścił kierownice odrazu gasł. Kolega zrobił da swojego bąbla na zwykłym kabelku w motorku było zamocowane zwykłe gniazdo jack'a jak od słuchawek a do rączki ma zamocowany wytczke z pętlą jak puści kierownice gaśnie...
    Powodzonka i zakładaj maluchowi kask i rękawice :-)

0
  • #5 25 Sie 2013 12:56
    thomas.car.service
    Poziom 8  

diodabg napisał:
    Witam robiłem kiedyś takie zabezpieczenie dla syna na skuter na podobnej zasadzie jak jest w bieżniach elektrycznych - zwykły czujnik od alarmu jaki jest w drzwaich w domowej instalacji /może też być kontrakton/ do ręki miał na rzepie i lince zamontowany mały magnesik i jak puścił kierownice odrazu gasł. Kolega zrobił da swojego bąbla na zwykłym kabelku w motorku było zamocowane zwykłe gniazdo jack'a jak od słuchawek a do rączki ma zamocowany wytczke z pętlą jak puści kierownice gaśnie...
    Powodzonka i zakładaj maluchowi kask i rękawice :-)

Dzięki za odp. Coś pokombinuje.
    Całe ubranie ma od góry do dołu także pod tym względem jest dobrze zabezpieczony. W sumie ubranie przekracza 4 razy wartość mini moto. :)

1
  Szukaj w 5mln produktów