Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV SONY KV-25X5K koniec oglądania?

izolator 11 Mar 2005 14:37 2549 12
  • #1 11 Mar 2005 14:37
    izolator
    Poziom 9  

Witam i pozdrawiam! .TV Sony podczas oglądania obraz na ekranie zwęził się dwa razy i tv sam sie wyłączył.Ekran jest teraz ciemny i brak dzwięku,natemiast dioda led miga gdy prubuje go włączyć.?? Co jest przyczyną tej usterki i jak się do tego zabrać?Prosze o podpowiedż, niestać mnie na naprawe w serwisie. Pozdrawiam.

• #2 11 Mar 2005 16:20
    *pirat*
    Poziom 19  

Stać Cię na Sony a niestać na naprawe ? Bywa tak że naprawy serwisowe są tańsze niż próby popisania się wiedzą elektronika w domu.Dotniesz gdzieś gdzie nie trzeba i odkładać będziesz na nowy sprzet

Izolator pisze

izolator napisał:
    Czy dla Ciebie marka TV jest wyznacznikiem luksusu?

Oczywiście ze nie. Chcę tylko powiedzieć że naprawy w serwisach to koszt 70-100 zł a Sony nie należy do telewizorów łatwych w naprawach nawet fachowcy mają z nimi problemy natomiast jeśli sobie nie poradzisz to i tak twój TV wyląduje w serwisie (czego i ja tobie nie życzę) tylko koszt pogrzebanego na pewno wzrośnie... życzę powodzenia

• Pomocny post
    #3 11 Mar 2005 16:51
    Wojtek 24 lata
    Poziom 25  

A masz chociaż miernik do pomiarów?

• #4 11 Mar 2005 19:08
    izolator
    Poziom 9  

Do kolegi ,,Pirat :Czy dla Ciebie marka TV jest wyznacznikiem luksusu?
    Czasy są takie a nie inne, dawniej stać było mnie na taki TV a dziś niestety niestać mnie na naprawe i nieżycze tobie tego!.Dzięki za porade .

Dodano po 2 [minuty]:

Wojtek 24 lata napisał:
    A masz chociaż miernik do pomiarów?

mam ! dwa jeden analogowy drugi ,taki prosty z wyświetlaczem

• Pomocny post
    #5 11 Mar 2005 19:52
    Wojtek 24 lata
    Poziom 25  

Witam.
    Jeśli posiadasz miernik z wyswietlaczem LCD to już jest dobrze. Powiedz mi, czy wiesz jak rozpoznać hot-a, to jest tranzystor końcowy odchylania poziomego, i pracuje przy zasilaniu trafopowielacza. Jest przytwierdzony do radiatora.
    Pisałem, w dziale monitory, post w sprawie monitora, który naprawiałem. Obraz się płynnie zwężał, obraz przyciemniał i tranzystor sie palił. Po włączeniu migała dioda stand-by, bo próbkowała przetwornica.
    Jeśli wiesz jaki to tranzystor, to wylutuj go proszę, a w miejsce C-kolektor i E-emiter przylutuj żarówkę sieciową na 60W. I włącz telewizor na czuwanie.
    W zależności od tego co się stanie, powiem ci co dalej.
    Acha. Trafopowielacz jest czarny, ma dwa regulatory screen i focus, i trzy przewody z których najgrubszy czerwony zakłada się u góry na kineskop. Jest w gumowej osłonce przypominającej macke. Tam w czasie pracy TV jest 25000V.
    Czekam na info.

• #6 12 Mar 2005 16:36
    izolator
    Poziom 9  

Witam! dzięki za zrozumienie i chęc pomocy ! Rozkręce TV i przyjże się opisanym przeż kolege częściom spróbuje podłączyć w opisany sposób żarówke i wtedy odpisze jakie przyniosło to rezultaty.Prosze o wyrozumiałość i pozdrawiam.

• Pomocny post
    #7 12 Mar 2005 19:10
    Wojtek 24 lata
    Poziom 25  

Proszę o maila.
    Czy posiadasz skaner albo aparat cyfrowy i możesz zżucać zdjęcia do komputera? Możemy umówić sie na diadnozę on-line jeśli tylko masz GG i mikrofon. Ja posiadam kamere, więc pokażę ci elementy jak wygladaja jak się nazywają itp. Czy jesteś zainteresowany?
    Dziekuje.

• #8 12 Mar 2005 22:14
    SONIAK12
    Poziom 23  

Witam
    Ja proponowałbym zacząć z troche innej strony, mianowicie sprzęt Sony posiada sygnalizacje usterek poprzez pulsowanie diody led st-by.
    Jeżeli coś nawaliło TV sam ci powie mniejwięcej w jakim bloku szukać. Policz ile razy dioda pulsuje , powinno to wyglądać tak że po włączeniu tv led pulsuje i trzeba je policzyć potem jest chwilka przerwy i zmów pulsuje. Jeśli powtarza tą samą liczbe to jest to tylko jedna usterka, czasem po przerwie może wskazywać inną liczbe co oznacza, że jest więcej usterek.
    Podaj jakie to chassis to podam ci tabele z kodami lub ściągnij z zasobów elektrody, po modelu nic nie znajdziesz a ja niestety niepamiętam jakie chassis tam siedzi
    Pozdrawiam Soniak

• #9 12 Mar 2005 22:46
    bonzo f
    Poziom 29  

jak ten obraz sie zawezil pionowo czy poziomo

• #10 13 Mar 2005 10:34
    izolator
    Poziom 9  

Witam! dzięki za podpowiedzi! Dioda led po włączeniu tego TV miga dwa razy i jest niewielka przerwa i potem znowu dwa razy i tak wkoło. A co do obrazu to go niema wogule ! zgasł TV podczas normalnego oglądania.NIebardzo wiem oco chodzi z tym HASIS?co to jest?.mam kamerke i można robić zdjęcia . pozdrawiam!

• Pomocny post
    #11 13 Mar 2005 11:08
    nom
    Poziom 22  

izolator napisał:
    .NIebardzo wiem oco chodzi z tym HASIS?co to jest?.

Chassis to typ płyty, duzo modeli TV robionych jest na tej samej plycie bazowej, u Ciebie bedzie to chyba FE-1, ale sprawdz to w necie.
    Podobny problem juz byl na elektrodzie:

15 Lut 2005 22:06 Re: Telewizory Sony KV25X5K.
    --------------------------------------------------------------------------------
    Opis: TV nie włącza się.

Uszkodzenie: Uszkodzony tranzystor końcowy odchylania poziomego D2539.
    Diagnoza: Przyczyną usterki była przerwa przy tranzystorze sterującym.

To jest chassis FE1. Schemat jest tutaj: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=273760#273760
    lub
    http://www.eserviceinfo.com/index.php?what=search2

Poczytaj tutaj:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic254201.html

• #12 13 Mar 2005 17:54
    gader
    Poziom 26  

jedyny problem jak mialem to taki ze zamiennik ktory kupilem mial
    dziure do przykrecenia na innej wysokosci niz orginal wiec trzeba bylo uzyc podkladki

• #13 23 Mar 2005 21:29
    izolator
    Poziom 9  

Dziękuje wszystkim którzy mi pomogli z tym SONY , a w szczegulności koledze (Wojtkowi ) naprawiliśmy wspulnie ten TV (on line) i ja się troche nauczyłem .Pozdrawiam wszystkich i życze wesołych świąt!!
    izolator.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME