Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch SRS4672EU-Wypaliło nogę przekaźnika od grzałki i 7805-eksplodował Eprom

24 Sie 2013 16:37 2715 3
 • Poziom 11  
  Witam!
  Jestem posiadaczem zmywarki jak w temacie. Rozebrałem ją i okazało się, że w drzwiach zmywarki jest panel kontrolny z modułem i kilka rzeczy wybuchło. Wypaliło nogę od przekaźnika (moduł 2) - przekaźnik od grzałki.

  Spalił się również układ 7805 (moduł numer 2 - tutaj po wymianie) i podłączeniu pod zasilacz - wszystko zdechłe diody wszystkie się świecą, a wyświetlacz pokazuje 00. Po dalszych oględzinach (moduł 1) zobaczyłem ze eksplodowała kość pamięci EEPROM.
  Pytanie mam takie co może być powodem takiego uszkodzenia jeśli grzałka ma ok 24Ω i nie ma przebicia na obudowę? Czy posiada ktoś taki moduł? Wiem, że ten jest nie do odratowania. Zależy mi na znalezieniu głównego problemu dlaczego poszło aż tyle elementów.

  Czekam na odpowiedzi i z góry za wszystkie sugestie dziękuję!
  Mam jeszcze prośbę ma ktoś może schemat elektryczny tej zmywarki?


  Zależy mi na tej zmywarce, bo jest cicha i nie miałem z nią nigdy żadnych problemów. Nieźle mi służyła przez 12 lat:-)

  Pozdrawiam!
 • IGE-XAOIGE-XAO
 • Poziom 20  
  te moduły tak mają setki widziałem w ten sposób jarają się od przekaźnika . Marna szansa na uratowanie ;) szukaj używanego za grosze kupisz
 • IGE-XAOIGE-XAO
 • Poziom 11  
  A co mogło być powodem , że wystrzelił?
  Zauważyłem że sitka w rurce z elektrozaworem są zapchane jakimś paskudztwem z rur czy to mogło być powodem że nie nabierała takiej ilości wody jakiej potrzebowała i z takim ciśnieniem?
 • Poziom 11  
  OK poszukam tego modułu. Jakby nie zadziałał zrobię wędzarkę lub grilla:P
  Będzie wypaśny grill tylko trzeba te okropne otuliny zewnętrzne wypalić. No co ruszty dorobić, sznur z włókna szklanego można na metry kupić zamiast uszczelki gumowej i będzie wypasiony grill - blacha zgrzewana nierdzewna kwasoodporna i grill jak ta lala.