Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips 32PFL5604H/12 Chassis Q543.3E odwrócony obraz

24 Sie 2013 18:30 5616 12
  • Poziom 17  
    Philips 32PFL5604H/12 Chassis Q543.3E odwrócony obraz. Po nagrzaniu się obraz powraca do normalnego położenia. Przejrzałem płytę zasilacza oraz pł. główną . W zasilaczu wymieniłem parę kondensatorów. Na płycie głównej nic podejrzanego nie widać. Proszę o jakąś podpowiedź.
  • Poziom 43  
    benek111 napisał:
    W zasilaczu wymieniłem parę kondensatorów

Konkrety!
    benek111 napisał:
    Na płycie głównej nic podejrzanego nie widać.

A czego oczekiwałeś?

Może jakichś narzędzi diagnostycznych raczyłbyś użyć?
    Zwłaszcza, że raz jest dobrze, a raz źle.
  • Poziom 17  
    Dokładnie to : C607,C102,c104,C121,C301,C302,C218,C212,C220.

A jeśli chodzi o drugie pytanie, to na poważnie kolega pyta? Z takim doświadczeniem nie wie kolega czego szuka się na płycie ?
    A jakbym szukał zimnych lutów, wylanych czy wybrzuszonych elektrolitów, przypalonych elementów czy z dziurkami, przebitych przewodów itp. to co ?
    Chyba najpierw ogląda się płytę wzrokowo a nie odrazu sięga po sondę oscyloskopu?

A tak na poważnie to zauważyłem jeszcze ,iż jedna świetlówka zapala się i po chwili gaśnie. I w związku z tym chyba, błąd zgłaszany przez płyte to 17 mrugnięć diody białej.
    Czy w serwisówce jest schemat zasilacza i inwertera?
  • Poziom 43  
    benek111 napisał:
    Chyba najpierw ogląda się płytę wzrokowo a nie odrazu sięga po sondę oscyloskopu?

Pewnie, tylko po co nam tu o tym pisać, że nic nie widać.
    Jak nic nie widać, to trzeba było przystąpić do właściwych czynności diagnostycznych i je tu opisać.

benek111 napisał:
    Philips 32PFL5604H/12 Chassis Q543.3E odwrócony obraz

benek111 napisał:
    A tak na poważnie to zauważyłem jeszcze ,iż jedna świetlówka zapala się i po chwili gaśnie.

No cóż, człowiek ciągle się uczy, a i tak umiera głupi.
    To chyba pierwszy przypadek, że z powodu nieświecenia jednej lampy jest odwrócony obraz.
    Mam też pytanie pomocnicze, może mi się kiedyś przyda. Bo nie kojarzę teraz wzrokowo tego TV. Jak zobaczyłeś, że akurat jedna lampa źle działa?
  • Poziom 1  
    I jeszcze to:
    Cytat:
    Czy w serwisówce jest schemat zasilacza i inwertera?

Mamy za ciebie ściągnąć i zobaczyć? No taaaak - nie ma punktów.
    Trzeba się było więcej udzielać na forum. :)

Dodano po 1 [minuty]:

Cytat:
    przebitych przewodów

A jak szukasz przebitych przewodów? Wzrokowo, czy jak??
  • Poziom 43  
    Dobra, odpowiem.
    W tej na forum nie ma.
    Co nie znaczy, że nie ma gdzie indziej. W innej serwisówce do innego modelu, w innym miejscu na forum.
    Ale i tak nie chce mi się szukać, co tam akurat w środku siedzi. ;) Więc wybacz kolego ...
  • Poziom 17  
    Jakbym nie napisał,że oglądałem płytę to napisałbyś żeby obejrzeć.

O lampie piszę specjalnie z większą przerwą, żeby było widać iż jest to inny wątek.Nigdzie nie napisałem, że z tego powodu obraz jest odwrócony. I przy okazji podaję iż jedyny błąd jaki zgłasza TV to te 17 mrugnięć.

Skąd wiem co one oznaczają ?....ano z serwisówki. Czyli ?....ją mam to odpowiedź dla drugiego kolegi. A pytam czy jest tam schemat zasilacza bo zdarzają się niekompletne dokumentacje i może na taką właśnie trafiłem. Ale kolega za krótko pewnie się zajmuje elektroniką żeby mu sie coś takiego przytrafiło i pewnie dlatego też nie wie jak szuka się przebitych przewodów ? Odpowiem , więc koledze , że przebite przewody w których jest odp. wysokie napięcie poprostu iskrzą. Zdarza się to np. przy świetlówkach robi się zwarcie i...dalej sobie sam dopisz.

Koledze mirex dziękuję za tą podpowiedź, że w serwisówce do innego modelu może być schemat do zasilacza PLHL-T837A. Poszukam sobie. ( Aha .. rozumiem twoje zdenerwowanie i uszczypliwość ale po co nam to ? Co ma to pokazać ?)
  • Poziom 33  
    Jak obrócony obraz ('do góry nogami') to trzeba sprawdzić czy nie powoduje tego moduł T-con. Odpowiada on za geometrię obrazu i adresowanie LCD. Z charakteru usterki można przypuszczać, że w środku panel Sharpa? Ale nie podajesz tego. Można przypuszczać, że zawartość pamięci eeprom , z której korzysta kontroler matrycy jest uszkodzona, ale z drugiej strony- nie wiadomo, bo piszesz, że usterka ma przebieg termiczny. Podgrzewanie procesora T-con po starcie może coś podpowiedzieć. Nieraz spotkałem się, że nawet winna była matryca i obraz bywał odwrócony. Ale kolega za mało podaje szczegółow więc nikt wiele nie będzie w stanie pomóc.
  • Poziom 43  
    A ja nadal czekam na opis, jak w tym TV zobaczyć, że jedna świetlówka źle działa.
    benek111 napisał:
    A tak na poważnie to zauważyłem jeszcze ,iż jedna świetlówka zapala się i po chwili gaśnie.

Nie wątpię, że tak jest. Tylko jak szybko i skutecznie to stwierdzić?
  • Spec od monitorów
    Cytat:
    Chassis Q543.3E odwrócony obraz.
    Po nagrzaniu się obraz powraca do normalnego położenia

Odwrócony ?
    -cały obraz i efekt "lustra"
    -tylko strona prawa / z lewą /*odwrotnie
    -tylko górna połowa z dolną
    -* inny opis wg. ciebie lub foto

(':idea:') Jaka matryca i T-con oraz nie zaskodzi Main_SSB dla tego chassis Q543.3E (313926866482 ?) do podania, jeśli można zapytać ?
    Zgodnie z ? pkt. reg. powinieneś to podać na samym poczatku tematu.

_
    PLHL-T837A robiony na tym samym "druku uniwersalnym" jak inne podobne mu_opisywane zasilacze na forum np. PLHL-T808A / PLHL-T813A
  • Poziom 17  
    Obraz odwrócony do góry nogami i efekt lustra.
    Matryca LG ( LC320WUG) .
    Oznaczenie płyty: 3139 123 64561.

A jeśli chodzi o tę lampę to bez treści ( samo tło) po uruchomieniu TV widać jak lampa gaśnie, robi się ciemno z prawej strony. A dwa, wystarczy odłączyć raz jedną , raz drugą świetlówkę i widać, że jedna zapala się i po chwili gaśnie. A druga świeci cały czas.

Trzecia rzecz ( to aż boje się zapytać). Ale zaryzykuję :
    Ma ktoś namiar na taki main bo szukałem i wszystkie były pod matryce SHARP_a ?

Och! Nie zauważyłem odpowiedzi kolegi Zbyszka . Przepraszam!- Już odpowiadam :
    Tak robiłem próbę termiczną. Podgrzanie PNX8543 likwiduje usterkę odwróconego obrazu.
  • Poziom 43  
    benek111 napisał:
    LC320WUG

Należy podawać pełne oznaczenie.
    benek111 napisał:
    A jeśli chodzi o tę lampę to bez treści ( samo tło) po uruchomieniu TV widać jak lampa gaśnie, robi się ciemno z prawej strony. A dwa, wystarczy odłączyć raz jedną , raz drugą świetlówkę i widać, że jedna zapala się i po chwili gaśnie. A druga świeci cały czas.

Aha. Rozumiem. ;)
    Tyle tylko, że tam lamp jest 14 (słownie - czternaście). ;)

Jeszcze na chwilę wrócę do wątku o 17 mignięciach led.
    Zrozumiałeś na pewno co napisane jest w serwisówce?
  • Poziom 17  
    Może być i 114 ( słownie : stoczternaście) . Co nie zmienia faktu iż nie działa część podświetlenia.

Ad.2 - A ty zrozumiałeś ?

Dodano po 1 [godziny] 19 [minuty]:

Tak Panowie !
    W czasie kiedy niektórzy liczyli lampy w matrycy, ja zająłem się robotą.
    Przelutowałem procesor i......pomogło. TV żyje !

Może komuś przyda się ta informacja bo info o liczbie świetlówek raczej mało jest przydatne.
    Temat do zamknięcia.