Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Grzejący się silnik tecumseh 5hp.

24 Sie 2013 19:46 2097 9
  • Poziom 9  
    Witam. Mam problem z kosiarka tecumseh 5hp a mianowicie po odpaleniu po 5min pracy wydech robi się czerwony. Nie ma różnicy czy odpale ją na benzynie czy na gazie nadal jest to samo a i nie wkręci się na max obroty jak by ja zalewało. Świeca sucha, odpala bardzo dobrze, nie kopci, kompresja super, ma duzo sily. Dodam jeszcze ze na gaźniku od motocykla chodzi bez zarzutu lecz tez nie wkręci się na maksymalne ponieważ gaźnik ma 28mm i jest iglicowy. Pozdrawiam i prosze o pomoc.
  • Poziom 9  
    To jest czterosuw.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 14  
    Jeśli oczywiście elektroda świecy ma kolor biały (jasny).
  • Poziom 26  
    Poza tym o jakim gazie piszesz? Masz tam butle z gazem?
  • Poziom 9  
    Właśnie tez myślę, że jest zbyt uboga, bo świeca jest jasna szara ale gaźnik nie reaguje na regulacje. A gaz to propan butan z zwykłego palnika gazowego np do lutowania miedzi. Przez wąż nałożony na dyszę podaje gaz do gaźnika przez filtr powierza i wszystko świetnie chodzi. A poza tym gaźnik jest czysty, myłem go 2x w ropie i przedmuchiwałem kompresorem.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 35  
    Czy sprawdzałeś ustawienie zapłonu, tj. czy nie jest ścięty klin na kole magnesowym. Może silnik był rozbierany i źle jest ustawiony rozrząd. Przegrzewanie się silnika sugeruje źle ustawiony zapłon, a więc i brak możliwości rozbiegania się silnika. Tłumik i dysze gaźnika przy okazji do przeglądu.
  • Poziom 9  
    Tak gaźnik oryginalny. Silnik był rozbierany przeze mnie; rozrząd jest ustawiony prawidłowo; oba zawory zamykają się podczas max wychylenia tłoka. Klin jest ok, bo ściągałem magneto. Mam jeszcze drugie, to sprawdzę, jak silnik pracuje na nim.