Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kod 43... Karta graficzna AMD Radeon HD 7600M Series

24 Sie 2013 21:51 42180 15
  • Poziom 8  
    Witam.
    Mam problem z moją kartą graficzną. Teraz siedze na moim intel hd...
    Sprzęt:
    System: Windows 8 64bit
    karta graficzna: AMD Radeon HD 7600M Series (dodam, że mam jeszcze Karte graficzna Intel(R) HD Graphics 4000)
    Procesor: Intel i5
    RAM: 8gb
    W menedżerze urządzeń pisze: System Windows zatrzymał to urządzenie z powodu zaraportowanych problemów. (Kod 43)
    Zamiast nazwy AMD radeon HD 7600M Series, mam nazwe AMD Radeon HD 7600M Series (Microsoft Corporation - WDDM v1.20)
    Mogę jeszcze dodać, że po instalacji sterowników 13.8 beta pobrane z orginalnej strony AMD... w menedżerze urządzeń (właściwości) dalej pisze Data sterownika: 2012-06-19 oraz wersja sterownika: 8.97.10.6
    Da się coś z tym zrobić (naprawić)?
  • OptexOptex
  • Spec od komputerów
    Eltarias napisał:

Da się coś z tym zrobić (naprawić)?

Oczywiście.
  • Poziom 8  
    Przepraszam. Źle to napisałem...
    Chodziło mi o: Czy da się to naprawić bez odsyłania laptopa do jakiegoś serwisu czy kupowania nowej karty...
  • Poziom 43  
    Odinstaluj dokładnie starą wersję sterownika Driver Sweaperem oraz wyczyść rejestr. Później pobierz CCC wersje 13.8 i zainstaluj.
  • OptexOptex
  • Poziom 8  
    Po zastosowaniu twoich rad dalej pisze: Data sterownika: 2012-06-19 oraz wersja sterownika: 8.97.10.6
    Ale pojawił się nowy komunikat: (zamiast kodu 43)
    System Windows nie może załadować sterownika urządzenia dla tego sprzętu. Sterownik może być uszkodzony lub nieobecny. (Kod 39)

{Załadowanie sterownika urządzenia nie jest możliwe}
    Nie można załadować sterownika urządzenia %hs.
    Status błędu: 0x%x

Wiesz może co dalej?
  • Poziom 43  
    Na pewno wyczyściłeś stare sterowniki ? Jeśli na tych ze strony AMD jest to samo to pobierz ze strony producenta laptopa odpowiednie sterowniki, nawet to zalecają producenci grafik.
    Albo skontaktuj się z supportem.
  • Poziom 8  
    Po zastosowaniu twoich rad dalej pisze: Data sterownika: 2012-06-19 oraz wersja sterownika: 8.97.10.6
    Ale pojawił się nowy komunikat: (zamiast kodu 43 czy kodu 39)
    System Windows nie może uruchomić tego urządzenia sprzętowego, ponieważ jego informacje o konfiguracji (w rejestrze) są niekompletne lub uszkodzone. (Kod 19)

Wiesz może co dalej robić?
  • Poziom 43  
    1. Przede wszystkim podać model laptopa.
    2. Zainstalować sterowniki do chipsetu.
  • Poziom 8  
    1. Model laptopa to Samsung NP350V5C-S08PL.
    2. sterowniki do chipsetu mam zainstalowane.
  • Poziom 43  
    Pobrałeś ze strony Samsunga sterowniki do grafiki czy z AMD ?
  • Poziom 8  
    Tak sterowniki pobrałem ze strony samsunga...

Dodano po 1 [minuty]:

Eltarias napisał:
    Tak sterowniki pobrałem ze strony samsunga...

Z AMD też próbowałem ale wcześniej.
  • Poziom 43  
    To już nie mam pojęcia o co mu chodzi z tym błędem. Spróbuj jeszcze uaktualnić sterowniki integry czyli chipset chyba że są oddzielne do IntelHD.

Ogólnie kupowanie laptopa z układami AMD Radeon to proszenie się o kłopoty a zwłaszcza z Windows 8. Już lepiej korzystaj z integry.
  • Poziom 8  
    Laptop mam na gwarancji... Ale jednak myślałem, że da się coś z tym zrobić.
    Dziękuję wszystkim za pomoc.
    Może jeszcze ktoś będzie miał pomysł jak to naprawić.
  • Poziom 31  
    Więc problem z układem graficznym
  • Poziom 1  
    Witam,

miałem identyczny problem. Laptop LENOVO G500 z kartą graficzną AMD Radeon HD 8570M i oczywiście zintegrowana INTEL HD Graphics 4000.

Pojawiał się błąd nr 43 zarówno pod Windowsem 7 jak i 8.

ROZWIĄZANIE:
    1. Odinstalować obydwa sterowniki kart graficznych.
    2. Wyłączyć w BIOSie Radeona.
    3. Zainstalować z płyty lub strony producenta laptopa sterowniki do grafiki INTELA !!!!
    4. Restart.
    5. Instalacja sterowników do Radeona!!!

"U mnie działa" :)
  • Poziom 9  
    Namęczyłem się z tym problemem.
    Rozwiązanie - najszybsze - ściągnąć jakiś z darmowych programów do aktualizacji sterowników i zapuścić proces. 10 minut i po sprawie.
    U mnie zadziałał pierwszy wzięty Drive Booster ale jest tego pełno (innych nie sprawdzałem)

]Link[/url]