Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TV 32" do kwoty 1500 PLN

Maxikas 24 Aug 2013 22:51 2796 16
    Maxikas
    Level 11  
    Witam.

Planuję zakup TV do swojego pokoju. Główne nastawienie to podpięcie go pod komputer stacjonarny i oglądanie filmów / seriali, telewizji naziemnej i od czasu do czasu popykanie w jakąś grę na dużym ekranie.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 3m x 5m
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2 - 2,5m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1 - 4
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? głównie na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać
    6. Jak słońce świeci w pokoju? 2 okna: od południa - słońce będzie świecić w ekran telewizora; od zachodu: słońce będzie świecić z lewej strony na telewizor
    7. Jaki masz obecnie telewizor? w tym pokoju: brak - jedynie 23" monitor Dell U2311H z matową matrycą e-ips; CRT Philips 28"
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? HDMI, WiFi
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? TV naziemna DVB-T, cyfrowy z komputera
    10 .Jakie urządzenia ? komputer stacjonarny, czasami laptop, w przyszłości może jakieś lepsze źródło dźwięku
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 4 - 5h
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? z uwagi na mocne nasłonecznienie pokoju chyba lepsza byłaby matowa matryca
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? sport i filmy
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? niekoniecznie ale nie wykluczam tego całkowicie
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? sporadycznie, przez 2-3h max.
    16. Preferencje co do marki? brak
    17. Preferencje co do wielkości? ze względu na ograniczenia miejsca na półce: max szer. 90cm, max wys. 59cm - 32"
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? ostrość obrazu, podświetlanie matrycy, płynność menu / działania
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? popołudniami / wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 1500 zł
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? nie

Przeglądałem pobieżnie różne TV w sklepach internetowych (prawdopodobnie zakup będę robił właśnie przez internet, chyba że ew. trafiłby się jakiś polecany model w jakimś markecie na miejscu), zainteresowałem się Samsungiem UE32F5500, ale poczytałem trochę na forum podobnych tematów i w sumie sam już nie wiem co wybrać.

Z góry dzięki za pomoc.
    Pozdrawiam
    User removed account
    Level 1  
    Maxikas
    Level 11  
    Coś jeszcze znajdzie się wartego polecenia w tej kwocie ?

Zmiana matrycy na błyszczącą + porządne zasłonięcie okna dają tu jeszcze jakieś pole manewru ?
    Maxikas
    Level 11  
    Do Sharpa jakoś nie jestem przekonany, może to i błąd. Czy oprócz matowej matrycy i złącza D-Sub, ma coś, co istotnie przemawia za jego wyborem ?
    Philips przekracza budżet i to dosyć sporo... pozostał mi więc Panasonic. W nim nie ma dedykowanego złącza dla komputera - jak wygląda jakość obrazu przesyłanego z komputera przez HDMI ?
    Szukając najtańszej oferty w internecie zastanowiło mnie oznaczenie serii E6.
    Na stronie producenta znalazłem model TX-L32E6, podczas gdy większość sklepów oferuje model opisany jako TX-L32E6E

Jak mam to rozumieć ? Błąd w opisie produktu czy to te same telewizory ?
    jacekRCA
    Level 25  
    Szarpy, dobre telewizory. Ale myślę, że zaciekawi Cię też m.in. seria LA LG, mają matryce IPS. Masz monitor z podobną matrycą, to wiesz jakie są dobre kolory. Budżetowo niewiele Ci brakuje do LG 32LA620S, a ten oprócz IPSa ma 200Hz MCI, i opcje smart też są.
    prusak75
    Level 11  
    jacekRCA wrote:
    Szarpy, dobre telewizory.

na pewno są dobre, sam poleciłem tacie, ale ostatniego czasu pytałem się kolegi jakie teraz TV by polecił (właściciel sklepu rtv-agd), stwierdził że nie poleci żadnego bo ostatnio polecił szwagrowi Sharpa i sie popsuł po tygodniu, w zeszłym tygodniu kuzynowi się zepsół Sharp w 3 dniu użytkowania ( w serwisie), a dzisiaj widziałem Sharpa co ma jasne plamy na matrycy, tuż po gwarancji, świat schodzi na psy
    User removed account
    Level 1  
    Maxikas
    Level 11  
    Byłem dzisiaj w jednym z marketów. Mają Sharp'a i mają Panasonic'a.

Nie stały obok siebie, nie wiem jakie ustawienia miał Sharp, aczkolwiek zauważyłem że na nim obraz jest jakby ciemniejszy, na pewno inny i "mniej kolorowy" niż na innych TV stojących obok.
    enforces
    Level 17  
    z Sharpami mam wrazenie ostatnio jest jak z Sony.
    User removed account
    Level 1  
    Maxikas
    Level 11  
    Pojechałem dzisiaj do marketu z pendrakiem. Wrzuciłem 2 teledyski z youtube w fullhd + film w full hd.

Mi na panasonicu film wydawał się być ok. Osoba, która była ze mną dostrzegła, że jednak dalszy plan jest jakby mało ostry.
    Z ciekawości to samo zostało odtworzone na Samsungu UE32F6100 i pomijając zachwalanie Pana z obsługi, faktycznie wyglądało to nieco lepiej.

Sam już nie wiem na co kupić.
    User removed account
    Level 1  
    Maxikas
    Level 11  
    Nie pamiętam jakie ustawienia obrazu miał Panasonic... na pewno dwa pierwsze ustawienia od góry w menu były na full (jasność na pewno, co było niżej nie pamiętam).

Zdaję sobie sprawę, że nie zawsze wszystko będę oglądał w 1080p, już prędzej 720p ale jednak jakiś taki niesmak po tych paru min oglądania mi pozostaje.
    Jaka matryca fizycznie montowana jest w tych Samsungach ?
    User removed account
    Level 1  
    enforces
    Level 17  
    W sumie dobra opcja z pendrive i własnym materiałem. Z doświadczenia wiem że różnie bywa z jakością materiałów które są puszczane w sklepach rtv. A co do tv za 1500zł. Serie LG LA można dostać na granicy tej kwoty. Biorąc pod uwagę, że jest to seria LA to moim zdaniem jest to propozycja godna uwagi.