Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Pavilion dv7-1010eg - czarny ekran i migające diody

25 Sie 2013 00:14 3207 3
  • Poziom 10  
    Witam. Dostałem od znajomego w/w laptop. Po włączeniu uruchamia się wentylator jednak po chwili staje i zaczynają migać pojedyńczymi błyśnięciami diody caps lock i num lock, oczywiście ekran czarny. Poczytałem trchę o tym i ze schematu od HP wynika że pojedyńcze mignięcia oznaczają uszkodzony procesor. tylko czy jest to w 100% pewne? Laptopa rozkręciłem na części pierwsze i nie wiem co dalej? Najchętniej to kupiłbym nową płytę główną ale nie mogę nic znaleźć. Boję się że to może nie być procesor tylko układ GPU. Rebaling? Na jak długo? Czy wogóle się opłaca. Co byście zrobili? Już raz był ponoć w serwisie, ale znajomy się nie zna tym bardziej było to w Niemczech.
    Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    Sam miałem podobny problem w laptopie konkurencyjnej marki. Powodem tego było niedokładne doleganie radiatora do procesora, w wyniku czego następowało zadziałanie zabezpieczenia termicznego procesora i wyłączenie laptopa. Oczyszczenie powierzchni styku i użycie pasty przewodzącej całkowicie rozwiązało ten problem.
  • Poziom 30  
    Nie należy bezwzględnie wierzyć flash kodom w laptopach marki hp. Kod może sugerować jedynie jedną z wielu usterek jakie mogą się zdarzyć na płycie. a początek podstaw inny procesor, ram i zrób reset pamięci CMOS.

• Spec od komputerów
    Takie zachowanie może być spowodowane zarówno uszkodzeniem procesora jak i odklejeniu północy lub uszkodzenia podstawki procesora - wszystkie wymienione to standardowe "bolączki" tego modelu.
    Gniazdo procka i przy okazji połączenia północy można sprawdzić testerem socketu. Procesor przez podstawienie sprawnego.
    Uszkodzenie GPU jest tu mało prawdopodobne, jednak wykluczyć się nie da bez diagnostyki (diagnoza na podstawie opisu może być obarczona sporym błędem).

axyzx napisał:
    Oczyszczenie powierzchni styku i użycie pasty przewodzącej całkowicie rozwiązało ten problem
    To równie dobrze mógł być przypadek - wymiana pasy spowodowała poruszenie gniazda i dociśnięcie północy.