Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kino Samsung HT-355 -> TV Samsung UE39F5500AW - jak podłączyć.

Skoren_19 25 Sie 2013 09:22 4473 16
  • #1 25 Sie 2013 09:22
    Skoren_19
    Poziom 16  

Witam.
    Jak podłączyć Kino z TV tak, żeby dźwięk z TV leciał z kina domowego.
    Kino domowe wejscia/wyjscia:
    Model HT-E355
    HDMI
    AUX IN

Telewizor wejscia/wyjscia
    Model UE39F5500AW
    3xHDMI
    Audio optical out
    Component
    Euro

Telewizja jest podłączona do dekodera telewizji cyfrowej.

Pozdrawiam

0 16
  • #2 25 Sie 2013 09:39
    pp74
    Poziom 24  

Podaj jeszcze model dekodera.

0
  • #3 25 Sie 2013 09:41
    Skoren_19
    Poziom 16  

HD 6000 we/wy
    HDMI
    Euro
    SPDIF oyr

0
  • #4 25 Sie 2013 09:47
    pp74
    Poziom 24  

Połącz Euro w TV z AUX IN w kinie. Potrzebna będzie przejściówka z przełącznikiem Euro IN-OUT albo kabelek Euro - 6 x chinch

0
  • #5 25 Sie 2013 11:47
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Skoren_19 napisał:
    żeby dźwięk z TV leciał z kina domowego

No to konkretnie z czego ma być ten dźwięk i gdzie?.

0
  • #6 25 Sie 2013 12:31
    Skoren_19
    Poziom 16  

Sprawa wyglada nastepujaco:
    Dzwięk dekoder - > TV -> kino to rozwiazanie nie stanowi problemu, problem pojawia sie w momencie kiedy np ogladam film z VOD to chciałbym zeby ten dzwiek lecial na kino domowe. Zalezy mi na rozwiazaniu ( jesli takie jest ) bez przelaczania kabli.

Zgodnie z regulaminem naszego forum należy dbać o szacunek dla języka polskiego w swoich wypowiedziach. Przypominam również o punkcie 3.3 regulaminu. /Olek II/

0
  • #7 25 Sie 2013 13:15
    pp74
    Poziom 24  

Podałem Ci wcześniej rozwiązanie. Potrzebujesz drugiego przewodu do przesłania dźwięku z TV do kina. Żadnych kabli nie będziesz musiał przepinać.

0
  • #8 25 Sie 2013 13:23
    Polon_us
    Poziom 41  

Kolego Skoren_19 - jakimi kablami masz połączone te urządzenia teraz?

Tak na dobrą sprawę nie opisujesz tego.

P.S. Może na tę chwilę powstrzymaj się z kupnem przejściówek czy adapterów, o ile miałeś taki zamiar. Nie myślę, że to będzie potrzebne.

0
  • #9 25 Sie 2013 14:27
    Skoren_19
    Poziom 16  

Narazie nic nie zakupuje, gdyz szukam dobrego rozwiazania. Połączenie mam takie:
    Tuner - TV - HDMI
    TV - KINO - HDMI
    Tuner-KINO - Euro 6 chincz <- tutaj mam dzwiek z telewizji cyfrowej podawany na kino.
    Dodatkowo:
    XBOX-TV - HDMI

Pytanie czy da sie jakos to rozwiazac bez dodatkowych kabli, tzn zeby zostac tylko na tych HDMI, bez Euro? - wspomne ze w TV nie ma HDMI ( ARC )

Zgodnie z regulaminem naszego forum należy dbać o szacunek dla języka polskiego w swoich wypowiedziach. Przypominam również o punkcie 3.3 regulaminu. /Olek II/

0
  • #10 25 Sie 2013 14:42
    mihal2002
    Poziom 43  

Skoren_19 napisał:
    ogladam film z VOD to chciałbym zeby ten dzwiek lecial na kino domowe.
    Skoren_19 napisał:
    Tuner-KINO - Euro 6 chincz <- tutaj mam dzwiek z telewizji cyfrowej podawany na kino.

Przecież sam połączyłeś! Co jeszcze?

0
  • #11 25 Sie 2013 14:46
    Polon_us
    Poziom 41  

Mogę założyć się, że dźwięk z tunera masz w kinie tylko w stereo.

Proponuję takie rozwiązanie. Twój telewizor, jak również kino wspiera tzw. ARC - Audio Return Chanel - Zwrotny kanał dźwięku. W praktyce oznacza to, nawet jeśli kino ma tylko HDMI OUT to również zaakceptuje sygnał audio podanym na te wyjście. Innymi słowy, te HDMI OUT (wyjście) w kinie ma również funkcję wejścia dla dźwięku cyfrowego podawanego przez kabel HDMI.

Aby to zadziałało, w kinie ( i chyba rownież w telewizorze?) musisz uaktywnić funkcję AnyNet+ najprzód. Następnie tylko w kinie uaktywnić funkcję ARC - ustawić ją na AUTO.
    Jeżeli to zadziała, a powinno, połączenie które masz pomiędzy tunerem a kinem (EURO - 6 CINCH) będzie zbędne. Rownież powinno to rozwiązać Twój zasadniczy problem - dźwięk z TV w kinie.
    Jeszcze jedna istotna rzecz - kabel HDMI łączący telewizor i kino, od strony telewizora musi być w gniazdku oznaczonym HDMI (ARC) - tak to jest pokazane w instrukcji.

Powodzenia :)

Prosiłbym o podanie efektów, niezależnie, jakie one będą :)

1
  • #12 25 Sie 2013 14:49
    Skoren_19
    Poziom 16  

mihal2002 napisał:
    Skoren_19 napisał:
    ogladam film z VOD to chciałbym zeby ten dzwiek lecial na kino domowe.
    Skoren_19 napisał:

Przecież sam połączyłeś! Co jeszcze?

Połączyłem ale również zapytałem czy da się to zrbic tylko z HDMI, oraz co zrobic zeby ogladając filmy na VOD z TV miec dziwiek na kinie domowym.

Dodano po 2 [minuty]:

Polon_us napisał:
    Mogę założyć się, że dźwięk z tunera masz w kinie tylko w stereo.

Proponuję takie rozwiązanie. Twój telewizor, jak również kino wspiera tzw. ARC - Audio Return Chanel - Zwrotny kanał dźwięku. W praktyce oznacza to, nawet jeśli kino ma tylko HDMI OUT to również zaakceptuje sygnał audio podanym na te wyjście. Innymi słowy, te HDMI OUT (wyjście) w kinie ma również funkcję wejścia dla dźwięku cyfrowego podawanego przez kabel HDMI.

Aby to zadziałało, w kinie ( i chyba rownież w telewizorze?) musisz uaktywnić funkcję AnyNet+ najprzód. Następnie tylko w kinie uaktywnić funkcję ARC - ustawić ją na AUTO.
    Jeżeli to zadziała, a powinno, połączenie które masz pomiędzy tunerem a kinem (EURO - 6 CINCH) będzie zbędne. Rownież powinno to rozwiązać Twój zasadniczy problem - dźwięk z TV w kinie.
    Jeszcze jedna istotna rzecz - kabel HDMI łączący telewizor i kino, od strony telewizora musi być w gniazdku oznaczonym HDMI (ARC) - tak to jest pokazane w instrukcji.

Powodzenia :)

Prosiłbym o podanie efektów, niezależnie, jakie one będą :)

I tutaj jest problem bo w TV mam 3 HDMI, jedno oznaczone DVI, drugie STB, trzecie tylko HDMI - brak ARC :/

Tak dzwiek z dekodera mam na kinie w stereo, ale to nie jest wszystko co chce uzyskac

0
  • #13 25 Sie 2013 14:52
    mihal2002
    Poziom 43  

Skoren_19 napisał:
    co zrobic zeby ogladając filmy na VOD z TV miec dziwiek na kinie domowym.

A w jaki celu jechać do Warszawy przez Rzym?
    Masz dekoder i dźwięk z niego do kina!
    Skoren_19 napisał:
    zapytałem czy da się to zrbic tylko z HDMI

Nie.

Dodano po 2 [minuty]:

Skoren_19 napisał:
    Tak dzwiek z dekodera mam na kinie w stereo, ale to nie jest wszystko co chce uzyskac

A co chcesz uzyskać posiadając tak prosty sprzęt?
    Kino nawet wejścia optycznego nie posiada. Zmień(kup) sobie nowe porządne kino d.

0
  • #14 25 Sie 2013 14:59
    Skoren_19
    Poziom 16  

mihal2002 - chyba sie nie rozumiemy. Przykład:
    Wylaczam dekoder, wlaczam funkcje VOD w TV i w tym momecie chce mieć dzwiek w kinie domowym.

Dodano po 3 [minuty]:

mihal2002 napisał:
    Skoren_19 napisał:
    co zrobic zeby ogladając filmy na VOD z TV miec dziwiek na kinie domowym.

A w jaki celu jechać do Warszawy przez Rzym?
    Masz dekoder i dźwięk z niego do kina!
    Skoren_19 napisał:
    zapytałem czy da się to zrbic tylko z HDMI

Nie.

Dodano po 2 [minuty]:

Skoren_19 napisał:

A co chcesz uzyskać posiadając tak prosty sprzęt?
    Kino nawet wejścia optycznego nie posiada. Zmień(kup) sobie nowe porządne kino d.

Prosty czy nie prosty, to nie jest dyskusja na ten temat. Pytałem o rozwiazanie czy istnieje, a nie o Twoje malo trafne wypowiedzi.

0
  • #15 25 Sie 2013 15:02
    Polon_us
    Poziom 41  

Cóż, masz tylko trzy gniazdka HDMI, ustaw kino, tak jak Ci napisałem. I spróbuj każde po kolei. Będziesz miał odpowiedź.
    Przekładanie wtyczki HDMI rób przy wyłączonym sprzęcie, tak na wszelki wypadek.
    Wg instrukcji ten telewizor obsługuje ARC :) Pytanie tylko, które gniazdko :)

Prywatnie obstawiam te trzecie, bez oznaczeń dodatkowych :)

0
  • #16 25 Sie 2013 16:19
    Skoren_19
    Poziom 16  

Polon_us napisał:
    Cóż, masz tylko trzy gniazdka HDMI, ustaw kino, tak jak Ci napisałem. I spróbuj każde po kolei. Będziesz miał odpowiedź.
    Przekładanie wtyczki HDMI rób przy wyłączonym sprzęcie, tak na wszelki wypadek.
    Wg instrukcji ten telewizor obsługuje ARC :) Pytanie tylko, które gniazdko :)

Prywatnie obstawiam te trzecie, bez oznaczeń dodatkowych :)

Probowalem i jak narazie nic. Moze mieć wplyw na to kabel HDMI ?

0
  • #17 26 Sie 2013 03:09
    Polon_us
    Poziom 41  

Tak, kabel może być powodem tych kłopotów. Instrukcja kina wspomina o tym - musi mieć certyfikat ARC. W praktyce oznacza to, że musisz znaleźć kabel, który spełnia standard HDMI 1.4 lub wyższy. Jeśli masz kabel o niższym standardzie, to ARC nie będzie działało.

0