Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus Eee PC x101h - Wyłącza się ekran, wchodzi w uśpienie przy dotykaniu obudowy

25 Sie 2013 09:40 1851 7
  • Poziom 10  
    Witam,
    problem jak w temacie, z 10 calowym notebookiem Asus Eee PC x101h . Dotykanie to delikatnie powiedziane bo chodzi głównie o łapanie po lewej lub prawej stronie/obok touchpada, żeby go przenieść. Samoczynnie wyłącza się ekran i wchodzi wtedy w tryb uśpienia. Problem występuje również gdy mocniej puknę w touchpad, obok touchpada lub podczas podłączania pod wejście usb np. modemu czy drukarki(podczas podłączania wsuwam usb delikatnie, praktycznie bez żadnych drgań).
    Sprawdzałem różne opcje, tj. na baterii lub bez - pod samym zasilaczem i występuje to w obu przypadkach, losowo, tj. nie za każdym razem.
    Co to może być? Czy to coś poważnego?
    Proszę o podpowiedź za które jak zawsze z góry dziękuję.
  • Poziom 29  
    Może jakiś czujnik tego czy złożony jest porostu fałszuje. Chyba będzie bezpieczniej zanieść komputer do kogoś kto się zna, jeśli nie byłeś w stanie sam to wytropić.
  • Poziom 43  
    Czy dzieje się to również na samej baterii, jeśli wszystko jest odłączone od notebooka. Może jest coś nie tak z masami.
  • Poziom 10  
    Tak, na samej baterii po raz pierwszy tak się stało. Po krótkim czasie od pierwszego razu padła bateria, tj. pojawił się komunikat "rozważ wymianę baterii" i teraz krótko trzyma, na baterii wyłącza się bez orientu, nie wiem czy to ma coś wspólnego z tym przechodzeniem w uśpienie(?)
  • Poziom 10  
    Czyżby mój przypadek był pierwszym, nikt nie miał podobnego problemu z laptopem, nawet innej marki?
  • Spec od komputerów
    Najprawdopodobniej uszkodzone kulki pod którymś z układów BGA.
    Czeka Cię wizyta w serwisie.
  • Poziom 23  
    To spróbuj powyłączać w Windowsie stany uśpienia (przy zamykaniu klapy) i sprawdź czy nadal tak się będzie działo.
  • Poziom 10  
    Powrót z serwisu, wymiana płyty. Dzięki za wpisy.