Zakładam kolejny temat z prośbą o to jak w Johnnym III można zmniejszyć szumy własne radia (o ile można coś takiego zrobić w tym radyjku) co należy wymienić na lepsze.
Pozdrawiam
Czy wolisz polską wersję strony elektroda?
Nie, dziękuję Przekieruj mnie tamModerowany przez Olek II:Co ma zestrojenie anteny do szumów? Jeśli będzie zestrojona na daną częstotliwość, szumy będą jeszcze większe, a to dlatego, że będzie się indukować większe napięcie w.cz. które przepuści obwód wejściowy odbiornika. Sprawdź to sam. Włóż do gniazda kawałek drutu później antenę, kiedy zwiększy się szum?
3.1.11. Publikowanie wpisów nie zawierających merytorycznej treści, zawierających szkodliwe porady, porady nie będące próbą rozwiązania problemu oraz publikowanie identycznych wpisów następujących po sobie lub powtarzających informacje ujęte w toku dyskusji.
kris6661991 napisał:Anteny nie zestraja się z radiem.Antena zestrojona z radiem? Jaki uzyskałeś SWR?
marcing3 napisał:Co to za miarka, która ma zero na początku?Antena zestrojona idealnie ,kreska ledwo wychyla się powyżej 0
marcing3 napisał:... chodzi mi o szum pomimo skręconego rfgaina czyli szum własny radia.
Moderowany przez Olek II:Słyszałeś szum tego radia? Dlaczego piszesz, że jest w porządku?Intensywnie pracujesz na kolejne ostrzeżenie.
3.1.14. Zabronione jest publikowanie wpisów niezgodnych z tematyką danego forum lub wątku dyskusji.
3.1.11. Publikowanie wpisów nie zawierających merytorycznej treści, zawierających szkodliwe porady, porady nie będące próbą rozwiązania problemu oraz publikowanie identycznych wpisów następujących po sobie lub powtarzających informacje ujęte w toku dyskusji.
multihunter napisał:Nie tylko słyszałem, ale i mam wszystko pomierzone
multihunter napisał:aby Cię pogrążyć w swoim błędnym założeniu
multihunter napisał:mam wszystko pomierzone...
...póki co stwierdzam jednoznacznie, że bloki w.cz. są w porządku.
multihunter napisał:Olku drogi, 90% problemów to wada fabryczna i wszyscy to wiemy. Zasada mówi modyfikowany pacjent musi być zdrowy.
Reszta wina filtru p.cz. i kontaktronu, a w skrajnych przypadkach uszkodzenie CPU.
[coś się dzieje z edycją postów, jakiś błąd bazy danych]
Po analizie w.cz. etap nr.2
Przeszczep sygnału 455kHz ot do innego radia, wnioski i tutaj mamy początek zabawy.
multihunter napisał:Próbuję przekonać Olka, że układy są skopane najbardziej za ostatnim wzmacniaczem pośredniej częstotliwości.
marcing3 napisał:Czyli wychodzi na to że to co poprawiają w KONEKTORZE to jest ściema ?
Cytat:A piszą w protokole że niby tyle rzeczy jest zrobionych
multihunter napisał:Próbuję przekonać Olka, że układy są skopane najbardziej za ostatnim wzmacniaczem pośredniej częstotliwości.
multihunter napisał:Kol. Adamie tak m.in. na początek do wymiany dioda demodulacyja.
Cytat:Pisałem już o tym kiedyś.
Cytat:Koledzy w myśl zasady superpozycji mówiąc najogólniej nieliniowo działający [w tym szumiący] tor w.cz. powodowałby przekłamania na wskaźniku s-miarki - oto główny element układanki.
Olek II napisał:A powinien zainteresować Cię ten Alan 78 plus multi i to co się tam dzieje tuż za pierwszym mikseremMnie nie interesuje jakieś inne radio tego typu
Olek II napisał:Liniowa część charakterystyki m.cz. - gdzie i w jaki sposób zlikwidować szumy własne ?Nie przekonasz mnie do tej teorii
multihunter napisał:Liniowa część charakterystyki m.cz. - gdzie i w jaki sposób zlikwidować szumy własne ?
marcing3 napisał:Czyli widzę że w prosty sposób nie dowiem się co można zrobić,bo dyskusja zrobiła się bardzo fachowa
SP5ANJ napisał:I dlatego dobrze, a nawet trzeba mieć odniesienie co jest dobre, a co nie.Możemy jedynie podpowiedzieć, że model modelowi nie jest równy