Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak ustawić antenę TV Orange?

chester1985 25 Sie 2013 10:57 9726 12
  • #1 25 Sie 2013 10:57
    chester1985
    Poziom 10  

Witam. Posiadam liveboxa 2.0 z telewizją, telefonem i internetem. Tydzień temu padła telewizja. Nie ma żadnego kanału. Zakupiłem urządzenie do wyszukiwania sygnału satelitarnego. Po prawidłowym podłączeniu sattellite finder nie daje znaku życia, a jest sprawny w 100%. Sprawdzałem przy antenie u kolegi (piszczy jak szalony po podłączeniu). U mnie nic! Wygląda to tak, jakby w ogóle nie dostawał zasilania z dekodera. Żadna lampka nie świeci, nic się nie dzieje. Już mi ręce opadają, a kochane orange nie ma zamiaru nikogo wysłać, aby problem naprawić. Dzwoniłem kilka razy. Obiecali, że kogoś wyślą i... CZEKAM CZEKAM i nic. Pomożecie mi się uporać z tym problemem? Dziękuje z góry.

0 12
  • #2 25 Sie 2013 13:01
    ukasz.S
    Poziom 10  

odłącz kabel od dekodera i sprawdź woltomierzem czy w gniaździe antenowym dekodera jest jakieś napięcie (w zależności od modelu dekodera powinna być to wartość ok. 20V DC). Jeżeli z dekodera wychodzi napięcie to prześwietl przewód antenowy, może jest gdzieś przerwa albo w wyniku zalania powstało zwarcie. Powodzenia

1
  • #3 25 Sie 2013 13:05
    chester1985
    Poziom 10  

Z kablem jest wszystko OK,a dekoder jest praktycznie nowy. Możliwe, żeby tak szybko padł? Nie mam woltomierza, ale na pewno sobie załatwię i tak jak napisałeś sprawdzę napięcie.

0
  • #4 25 Sie 2013 13:28
    k2.juras
    Poziom 18  

chester1985 napisał:
    Z kablem jest wszystko OK,a dekoder jest praktycznie nowy. Możliwe, żeby tak szybko padł? Nie mam woltomierza, ale na pewno sobie załatwię i tak jak napisałeś sprawdzę napięcie.

Możliwe, i zdarza się nie tak rzadko.
    Sam miałem "przyjemność" przy uruchamianiu jednego.
    Kolega już kilka tych dekoderów naprawiał, wysiada zasilanie głowicy.
    Nie ruszaj anteny. Pożycz jakiś dekoder od znajomych i podłącz.
    To ci coś powie.

Edit: albo padł bezpiecznik elektroniczny, łatwo sprawdzić, albo taki układ pięcionóżkowy, który daje zasilanie na konwerter 14 - 18 volt.

0
  • #5 25 Sie 2013 13:36
    chester1985
    Poziom 10  

Właśnie anteną już próbowałem obracać. Szukałem przyczyny właśnie w złym ustawieniu, ale teraz już sam nie wiem. Orange mi ożeniło jakiś szrot i teraz się muszę męczyć. Nawet nie kwapią się przysłać typa z serwisu i to mnie najbardziej wkur*ia.

1
  • #6 25 Sie 2013 13:40
    k2.juras
    Poziom 18  

No cóż. Ty, przede wszystkim, masz płacić, reszta się nie liczy. ;)

1
  • #7 25 Sie 2013 13:47
    chester1985
    Poziom 10  

Właśnie płacę, tylko za co?? Za usługę, której właściwie nie mam, skoro nie działa. Muszę się z tym badziewiem od orange mordować aż do kwietnia, ale mogą zapomnieć, że przedłużę z nimi umowę. Żałuję, że dałem się namówić na ich usługi. Mój błąd :-)

0
  • #8 25 Sie 2013 13:55
    LeDy
    Poziom 43  

Nie wiem po co to narzekanie jak nie jesteś w stanie sprawdzić przyczyny? Wezwij kogoś co ma pojęcie i bez problemu sprawdzi przyczynę. Czy Orange czy inny tuner sprawdzanie jest podobne . Po kolei trzeba sprawdzać poszczególne elementy instalacji i w ten sposób zmniejszać krąg podejrzanych.

0
  • #9 25 Sie 2013 13:59
    chester1985
    Poziom 10  

Musiałem się wypłakać, sorki :-D Na pewno się nie poddam i znajdę przyczynę, ale moje morale po prostu troszkę podupadło. Dzięki za pomoc. Na pewno napiszę co było nie tak jak już się z tym uporam. Cześć.

0
  • #10 25 Sie 2013 14:47
    mihal2002
    Poziom 43  

chester1985 napisał:
    Zakupiłem urządzenie do wyszukiwania sygnału satelitarnego.

To sobie podepnij bezpośrednio do dekodera!
    chester1985 napisał:
    Z kablem jest wszystko OK

A jak to stwierdziłeś nie mając nic do pomiaru?

2
  • #11 25 Sie 2013 19:07
    chester1985
    Poziom 10  

Satellite Finder nie daje żadnych oznak działania nawet podłączony bezpośrednio do dekodera-właśnie próbowałem i takiego triku. Jeszcze raz piszę, że urządzenie było sprawdzone na innej antenie i jest jak najbardziej sprawne technicznie!

0
  • #12 25 Sie 2013 19:33
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

chester1985 napisał:
    Nawet nie kwapią się przysłać typa z serwisu i to mnie najbardziej wkur*ia.

chester1985 napisał:
    kochane orange nie ma zamiaru nikogo wysłać, aby problem naprawić. Dzwoniłem kilka razy. Obiecali, że kogoś wyślą i... CZEKAM CZEKAM i nic

A czy oni (Orange) Ci to montowali?,
    bo jakoś pierwsze słyszę by ORANGE miało swoich serwisantów satelitarnych, to jak niby mają kogokolwiek przysłać ?.
    Szukaj kogoś na własną rękę z miernikiem z prawdziwego zdarzenia, wiedzą i umiejętnościami.
    chester1985 napisał:
    Właśnie płacę, tylko za co?? Za usługę, której właściwie nie mam, skoro nie działa.

Płacisz za OGLĄDANIE ich oferty, a nie za to by usługa w domu klienta działała, to jest TWÓJ problem, a nie Orange!, bo instalacja w domu klienta NIE jest własnością Orange, to za co niby mają odpowiadać - tyle.
    Jedyne co możesz sam zrobić, to pożyczyć sprawny dekoder Orange od kogoś i ustawić prawidłowo antenę u siebie, podłączyć potem swój dekoder, i sprawdzić czy Twój dekoder zadziała, jeśli nadal nie będzie działać, to kabel do wymiany, konwerter, dekoder.

0
  • #13 25 Sie 2013 20:06
    mihal2002
    Poziom 43  

chester1985 napisał:
    Satellite Finder nie daje żadnych oznak działania nawet podłączony bezpośrednio do dekodera

To kolego zgłaszasz usterkę dekodera i do punkt orange celem wymiany na sprawny.
    zadnych kabli ani konwertera NIE wymieniaj. Teraz tylko jeszcze po wymianie dekodera antena do ustawienia.

0