Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak ustawić antenę TV Orange?

chester1985 25 Aug 2013 10:57 14091 12
 • #1
  chester1985
  Level 10  
  Witam. Posiadam liveboxa 2.0 z telewizją, telefonem i internetem. Tydzień temu padła telewizja. Nie ma żadnego kanału. Zakupiłem urządzenie do wyszukiwania sygnału satelitarnego. Po prawidłowym podłączeniu sattellite finder nie daje znaku życia, a jest sprawny w 100%. Sprawdzałem przy antenie u kolegi (piszczy jak szalony po podłączeniu). U mnie nic! Wygląda to tak, jakby w ogóle nie dostawał zasilania z dekodera. Żadna lampka nie świeci, nic się nie dzieje. Już mi ręce opadają, a kochane orange nie ma zamiaru nikogo wysłać, aby problem naprawić. Dzwoniłem kilka razy. Obiecali, że kogoś wyślą i... CZEKAM CZEKAM i nic. Pomożecie mi się uporać z tym problemem? Dziękuje z góry.
 • #2
  ukasz.S
  Level 10  
  odłącz kabel od dekodera i sprawdź woltomierzem czy w gniaździe antenowym dekodera jest jakieś napięcie (w zależności od modelu dekodera powinna być to wartość ok. 20V DC). Jeżeli z dekodera wychodzi napięcie to prześwietl przewód antenowy, może jest gdzieś przerwa albo w wyniku zalania powstało zwarcie. Powodzenia
 • #3
  chester1985
  Level 10  
  Z kablem jest wszystko OK,a dekoder jest praktycznie nowy. Możliwe, żeby tak szybko padł? Nie mam woltomierza, ale na pewno sobie załatwię i tak jak napisałeś sprawdzę napięcie.
 • #4
  k2.juras
  Level 19  
  chester1985 wrote:
  Z kablem jest wszystko OK,a dekoder jest praktycznie nowy. Możliwe, żeby tak szybko padł? Nie mam woltomierza, ale na pewno sobie załatwię i tak jak napisałeś sprawdzę napięcie.


  Możliwe, i zdarza się nie tak rzadko.
  Sam miałem "przyjemność" przy uruchamianiu jednego.
  Kolega już kilka tych dekoderów naprawiał, wysiada zasilanie głowicy.
  Nie ruszaj anteny. Pożycz jakiś dekoder od znajomych i podłącz.
  To ci coś powie.

  Edit: albo padł bezpiecznik elektroniczny, łatwo sprawdzić, albo taki układ pięcionóżkowy, który daje zasilanie na konwerter 14 - 18 volt.
 • #5
  chester1985
  Level 10  
  Właśnie anteną już próbowałem obracać. Szukałem przyczyny właśnie w złym ustawieniu, ale teraz już sam nie wiem. Orange mi ożeniło jakiś szrot i teraz się muszę męczyć. Nawet nie kwapią się przysłać typa z serwisu i to mnie najbardziej wkur*ia.
 • #6
  k2.juras
  Level 19  
  No cóż. Ty, przede wszystkim, masz płacić, reszta się nie liczy. ;)
 • #7
  chester1985
  Level 10  
  Właśnie płacę, tylko za co?? Za usługę, której właściwie nie mam, skoro nie działa. Muszę się z tym badziewiem od orange mordować aż do kwietnia, ale mogą zapomnieć, że przedłużę z nimi umowę. Żałuję, że dałem się namówić na ich usługi. Mój błąd :-)
 • #8
  LeDy
  Level 43  
  Nie wiem po co to narzekanie jak nie jesteś w stanie sprawdzić przyczyny? Wezwij kogoś co ma pojęcie i bez problemu sprawdzi przyczynę. Czy Orange czy inny tuner sprawdzanie jest podobne . Po kolei trzeba sprawdzać poszczególne elementy instalacji i w ten sposób zmniejszać krąg podejrzanych.
 • #9
  chester1985
  Level 10  
  Musiałem się wypłakać, sorki :-D Na pewno się nie poddam i znajdę przyczynę, ale moje morale po prostu troszkę podupadło. Dzięki za pomoc. Na pewno napiszę co było nie tak jak już się z tym uporam. Cześć.
 • #10
  User removed account
  User removed account  
 • #11
  chester1985
  Level 10  
  Satellite Finder nie daje żadnych oznak działania nawet podłączony bezpośrednio do dekodera-właśnie próbowałem i takiego triku. Jeszcze raz piszę, że urządzenie było sprawdzone na innej antenie i jest jak najbardziej sprawne technicznie!
 • #12
  KOCUREK1970
  Network and Internet specialist
  chester1985 wrote:
  Nawet nie kwapią się przysłać typa z serwisu i to mnie najbardziej wkur*ia.

  chester1985 wrote:
  kochane orange nie ma zamiaru nikogo wysłać, aby problem naprawić. Dzwoniłem kilka razy. Obiecali, że kogoś wyślą i... CZEKAM CZEKAM i nic

  A czy oni (Orange) Ci to montowali?,
  bo jakoś pierwsze słyszę by ORANGE miało swoich serwisantów satelitarnych, to jak niby mają kogokolwiek przysłać ?.
  Szukaj kogoś na własną rękę z miernikiem z prawdziwego zdarzenia, wiedzą i umiejętnościami.
  chester1985 wrote:
  Właśnie płacę, tylko za co?? Za usługę, której właściwie nie mam, skoro nie działa.

  Płacisz za OGLĄDANIE ich oferty, a nie za to by usługa w domu klienta działała, to jest TWÓJ problem, a nie Orange!, bo instalacja w domu klienta NIE jest własnością Orange, to za co niby mają odpowiadać - tyle.
  Jedyne co możesz sam zrobić, to pożyczyć sprawny dekoder Orange od kogoś i ustawić prawidłowo antenę u siebie, podłączyć potem swój dekoder, i sprawdzić czy Twój dekoder zadziała, jeśli nadal nie będzie działać, to kabel do wymiany, konwerter, dekoder.
 • #13
  User removed account
  User removed account