Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV do komputera do około 1700 zł

Szyna1988 25 Sie 2013 11:00 1353 9
  • #1 25 Sie 2013 11:00
    Szyna1988
    Poziom 5  

Przede wszystkim witam wszystkich na forum W związku z upgradem sprzętu komputerowego zamarzył mi się TV do kompa. Cel ? głównie granie i jakieś filmy, normalny monitor też zostaje oczywiście. Czego wymagam ? Poza w miarę dobrą jakością obrazu niczego ponadto Nie interesują mnie zadne internety, smart tv itp. Chciałbym żeby dobrze wyświetlał obraz z gier, nie smużył przy grach, rozdziałka już full HD itp.

Sprzedawca w mediamarkcie polecił mi LG 39LN5400 , przeceniony na 1550,- ale jako laik nie wiem co o tym myśleć. Martwi mnie brak wyjścia słuchawkowego (nie liczę za bardzo na głośniki z tv, chciałbym połączyć telewizor na wyjściu z głośnikami 5.1 z kompa, żeby obraz z kompa był na tv a dźwięk z głośników. Jest coś takiego możliwe w ogóle?).

Z tego co patrzyłem PANASONIC TX-L39EM6 też wygląda na chyba nienajgorszy model do moich potrzeb. Prosiłbym też o odpowiedź na pytanie czy da się podłączyć wyjście z telewizora do głośników creativa 5.1 ? (jak pisałem powyżej, chciałbym uzyskać efekt obrazu z kompa na tv ale dźwięku na głośnikach). Sprzedawca w media markt mówił coś o zwrotnym HDMI ale niestety - nie bardzo rozumiałem o co mu chodzi.

Poniżej zamieszczam odpowiedzi na pytania pomocnicze ;P

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
    17m^2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? max.2,5m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem?
    1-2
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
    na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?
    wisieć
    6. Jak słońce świeci w pokoju?
    nie ma znaczenia
    7. Jaki masz obecnie telewizor?
    nie mam ;)
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
    ładny obraz typowo do grania, no i zapewnie niski input lag
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
    tylko komputer
    10 .Jakie urządzenia?
    stacjonarka
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?
    4-6
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą?
    nie przykładam do tego wagi
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
    filmy
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie?
    tylko z komputera
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
    tak, 80%
    16. Preferencje co do marki?
    niezbyt
    17. Preferencje co do wielkości?
    39" lub okolice teo
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
    -smużenie w przypadku gier
    -input lag byle był znośny, oprócz telewizora mam też monitor, ale dobrze byłoby komfortowo pograć w co ładniejsze gry na TV ;)
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
    wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
    najchętniej do 1700,- max maxów to 2000 zł
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne?
    wolałbym nie płacić za 3d którego i tak nie bede używał ;)

Co jeszcze polecacie ? Z góry dziękuję za porady i odpowiedzi

• #2 25 Sie 2013 13:14
    jacekko0
    Poziom 31  

W twoim zakresie cenowym Philips 32PFL5008H najniższy input lag i mieści i się w klasie cenowej (40,5 ms).
    Jest z ambilightem, i ma dobre wyposażenie jak na klasę cenową.

• #3 25 Sie 2013 13:54
    Szyna1988
    Poziom 5  

a co sądzicie o Sharpie LC-39LE350V-BK ? nie ukrywam że 32" wydają mi się trochę małe na ten pokój, natomiast jeżeli jakością będzie biło na głowę wszystkie modele 39" w mojej kategorii cenowej to chyba nie ma co się smucić nad mniejszym rozmiarem...

Czytałem też bardzo dobre opinie na forum o Philips 40 PFL5507K, wiem że trochę ponad limit, ale jeżeli byłoby wg was w 100% to czego oczekuję (czyli dobre tv do komputera i gier) to już jestem w stanie wydać trochę więcej. Z góry przepraszam że tak trochę kręcę, ale naprawdę słabo się znam a nie chcę kupić czego z czego będę niezadowolony ;) Ktoś wie jak wygląda input lag w jego przypadku ? i czy ma może to słynne 4:4:4 ?

• #4 25 Sie 2013 21:59
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #5 25 Sie 2013 22:15
    Szyna1988
    Poziom 5  

A co sądzicie nt. tego philipsa 40 PFL5507K ? Widziałem dzisiaj obraz na żywo w sklepie i nie powiem, wyglądał super. Jak sprawdza się do gier ? No i odświeżanie 400 hz, dużo więcej niż ten sharp (który chyba ma podbite te 100hz softwarowo, chyba że się mylę ?).

Proszę tez o odpowiedź czy da się połączyć komputer i tv z głośnikami creativa 5.1 tak, żeby dźwięk leciał przez głośniki ale obraz był na tv. Z góry dzięki :)

• #6 26 Sie 2013 02:18
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #7 26 Sie 2013 11:22
    Szyna1988
    Poziom 5  

No własnie okazało się że w jednym sklepie jest, widziałem go wczoraj na własne oczy, dziś się okazało że mają tylko jedną sztukę i to na wystawie. Pytanie : czy opłaca się mimo wszystko zgarnąć ten TV powystawowy ? Czy np. uderzyć w model 42pfl4208H ? Cena mniej więcej ta sama...

• #8 26 Sie 2013 11:35
    jacekRCA
    Poziom 25  

Spróbuj potargować się, TV jak był na wystawie długo to już trochę jest zużyty.

• #9 26 Sie 2013 11:57
    Szyna1988
    Poziom 5  

to akurat się domyślam że pewnie jest trochę zużyty i na bank bym ztargował cenę, pytanie czy opłaca się mimo wszystko w niego iść czy lepiej kupić nowy model np. ten 4208H i czy jest to w miarę odpowiednik tego 5507K

• #10 26 Sie 2013 19:00
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME