Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zetor3511 - silnik się grzeje

25 Sie 2013 11:16 1251 5
  • Poziom 7  
    Mój ciągnik się grzeje pomimo że jes wyjęty termostat, pompa wodna pracuje.Zdiąłem głowicę kolega stwierdził że uszczelki są w porządku, woda nie dostaje się do oleju.W układzie chłodzenia stwarza się ciśnienie bo nawet jeżeli silnik nie osiągnął wysokiej temperatury to przy zgaszeniu płyn chłodniczy wydostaje się przez rurkę nadmiaru. Bardzo proszę o schemat układu chłodzenia.Dziekuję
  • Poziom 21  
    Jak pracuje wentylator? Pompa też może się już kończyć.

Skoro jednak wytwarza się ciśnienie, to może układ się zapowietrza.

Polecam założyć sprawny termostat. Nie powinien być drogi - jakieś 30zł.
  • Poziom 29  
    Pęknięta tuleja cylindrowa.
  • Poziom 16  
    Znaczy grzeje się czy wyrzuca płyn? Jaką temp na wskaźniki? Ale jak kolega pisal temat prosty głowice do sprawdzenia na szczelność, jeśli dobre sprawdzenie tulei cylindra poprzez przedawnienie jej młotkiem z pęknięcia będzie wychodził płyn. Oglądanie uszczelki głowicy jest złudne niby jest dobra a sadzi.
  • Poziom 17  
    nie wiem jak rozwiązany jest system chłodzenia w twoim ciągniku ,ale proponuje sprawdzić odpowietrzenia chłodnicy,gdyż spotkałem sie z takim problemem w autach ,zapchane odpowietrzenie powodowało powstawanie korka powietrznego co unieruchamiało krążenie cieczy ,efektem tego przy zimnej chłodnicy wyrzucało płyn spod korka
  • Specjalista Maszyny Rolnicze
    Jeśli płyn wycieka rurka nadmiaru to nic nie będzie zatkane. Zresztą konstrukcja korka to uniemożliwia. Najczęstszą przyczyną wyrzucania płynu są spaliny w układzie chłodzenie co przyczynia się też do podniesionej temperatury szczególnie pod obciążeniem lub przegrzewający się silnik. Tuta płyn wyrzuca już na zimnym silniku. Koledzy napisali ewentualne możliwości.