Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Płyta indukcyjna TEKA IR 641 - Błąd 4 3 F oraz 4 2 F

25 Sie 2013 12:06 6636 3
  • Poziom 2  
    Witam
    Od kilku dni płyta wyłącza się po pewnym czasie od włączenia (5-45min)i po ponownym włączeniu jedna strona (aktualnie używana) nie działa i wyświetla f43 lub f42. Po przestawieniu garnka na drugą stronę znowu można grzać jakiś czas i to samo- jakby następowało przegrzanie i załączało się zabezpieczenie ale raz po niemal godzinie a nieraz po kilku minutach lub nawet zdarzyło się zaraz po włączeniu. Czy ktoś już się spotkał z takimi objawami i może się podzielić wiedzą, co się uszkodziło ewentualnie jaki koszt naprawy.
  • Poziom 10  
    Od dzisiaj i u mnie pojawia się błąd F43. Mam zamiar zaglądnąć do środka. Może ktoś wie co ten błąd znaczy, z góry dziękuję.

Już się dowiedziałem F43 w IR641 oznacza zbyt duże wahania napięcia zasilającego (informacja uzyskana od serwisu).
    No i pomiary napięcia międzyfazowego (bo nie miałem zera pod ręką) u mnie wyglądają następująco L12 = 359V, L23 = 361V, L31 = 357V. Momentami napięcie przysiada do 340V. Za oknem od dwóch dni Energa coś dłubie przy linii 15kV. Widocznie dokonali przełączenia i jestem na końcu zasilania stąd taki spadek napięcia.
  • Poziom 2  
    Te błędy tzn. 4 3 F oraz 4 3 F oznaczają problem z napięciem, jeden to za niskie a drugi za wysokie. Nie wiem który jest który. U mnie okazało się, że był problem z zerem na transformatorze na linii ( taką informację dostałem od serwisanta enei, który usuwał awarię) w skutek czego napięcie w sieci dochodziło do 270-280V. Mierzyłem różne fazy i na każdej było za wysokie. Po usunięciu usterki przez dostawcę prądu problem zniknął i płyta do dziś normalnie działa (już 6-ty rok).