Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szukam drukarki 9 - igłowej

gamus15 25 Sie 2013 15:31 1419 7
    gamus15
    Poziom 18  
    Witam. jeśli nie ten dział to proszę o przeniesienie.
    Usilnie szukam drukarki igłowej, która jest mi bardzo potrzebna, ale nie mogę takowej znaleźć.
    Wymagania: 9 - igłowa, minimum 512 kB pamięci, emulacje - Epson FX oraz IBM ProPronter, port Centronics oraz USB.
    Chodzi mi o coś w stylu Lexmark 2590+ ale ta akurat nie posiada wymaganych emulacji oraz nie zgadza się liczba igieł. Szukałem na wielu stronach, dotyczących takich drukarek, ale co już któraś była dobra, to albo nie miała emulacji albo miała 128 kB pamięci ;/ Jeśli ktoś zna taką drukarkę która będzie miała tę pamięć (a jest takich dość mało z tego co zauważyłem po całodziennym przeszukiwaniu internetu...) oraz inne podane parametry to proszę o informację. Wszystkie Lexmarki chyba posiadają 512 kB pamięci, ale nie mają emulacji, bądź portów. Znalazłem chyba na Oki, drukarkę, która ma wszystko, ale 128 kB pamięci. Myślałem, że jako Oki się specjalizuje w takich drukarkach, to będą coś mieli ale niestety...
    tomiok
    Poziom 33  
    OKI 321 - szybko drukuje w trybie tekstowym, i jest bardzo trwała.
    Coś się tak uparł na ilość pamięci.
    gamus15
    Poziom 18  
    Niestety. Nie napisałem bardzo istotnego parametru, ilość kopii: oryginał + 5 kopii. Czyli razem jest 6... Drukarka, którą podałeś, ma łącznie 5... Mimo wszystko dzięki za propozycję.
    Ilość pamięci niestety również musi pozostać taka jak jest, mam ją odgórnie ustaloną i nie mogę jej pomniejszyć. Ewentualnie, jeśli istnieje drukarka która będzie miała wymaganą specyfikację, ale pamięć nie będzie wynosić 512 kB, to również proszę o informację.
    tomiok
    Poziom 33  
    gamus15 napisał:
    9 igieł ...oryginał + 5 kopii. Czyli razem jest 6....

No ja takiej nie spotkałem sam się chętnie dowiem, bo znałem takie ale 24 igłowe.

np. 24 igłowa i z małą pamięcią to SEKO Precision FB-600 a potrafi oryginał + 6 Kopi - w trybie COPY.

Dlaczego ktoś się uparł na 9 igłowe, z taką a nie inną ilością pamięci ?

Często potrzeby określają osoby które nie mają pojęcia o sprzęcie tylko coś gdzieś usłyszały, i wymyślają dziwne rzeczy.
    gamus15
    Poziom 18  
    Od niechcenia 24-igłową nie pogardzę. Ważne jest dla mnie aby mogła robić 1 oryginał +5 kopii.
    Z tego co już zdążyłem zauważyć, im więcej igieł, tym szybsza szybkość cpl oraz więcej pamięci. Więc w sumie może i będzie 24-igłowa.
    Ps. OKI 321 jest jeszcze w sprzedaży? Bo na ich stronie jest tylko support dotyczący urządzenia, lecz o samym modelu nic...
    W SEIKO brak emulacji. Ale jeśli chodziło jedynie o zademonstrowanie przykładu drukarki z małą pamięcią i możliwością 6 kopii to tak, zgadzam się. Istnieją takie, i jeśli będą odpowiadać pozostałe parametry, to w ostateczności na taką się zdecyduję.
    tomiok
    Poziom 33  
    Rzuć okiem i porównaj parametry np na :

OKI - ML4410
    OKI - ML3410
    OKI - ML5520eco
    OKI - ML5521eco
    OKI - ML5790eco
    OKI - ML5791eco
    Drukarka igłowa LQ-690
    Epson LQ-680Pro
    Epson LQ-2180
    Tally Genicom T2280+
    T4Y-9000

P.S. OKI 321 to tylko chyba rynek wtórny, nawet gdzieś taką miałem :D
    gamus15
    Poziom 18  
    Zdecydowałem się na OKI 5791eco. Nie posiada co prawda 512 kB pamięci, ale może jakoś damy radę. Dzięki wielkie za pomoc :)