Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skuter/TGB - Brak krótkich świateł, nie kręci rozrusznik

FalkenR21 25 Sie 2013 17:02 2922 3
  • #1 25 Sie 2013 17:02
    FalkenR21
    Poziom 2  

Witam!
    Od pewnego czasu mam problem z moim skuterem, (mianowicie zauważyłem to po złożeniu silnika(wymiana łożysk wału) ale być może było to już prędzej, po prostu nie zauwazylem bo nie jeździłem po ciemku) iż nie mam KRÓTKICH ŚWIATEŁ, ( mam tylko postojówke i długie) wymieniłem żarówke, bo myślałęm, że przepalona, no ale po zmianie i tak nie bylo krótkich to od razu wiedzialem, ze grubsza sprawa.Do tego nie kręci mi na rozrusznik elektryczny, tylko słychać cyknięcie w przekaźniku rozrusznika. W piątek wracając z ogniska w nocy włączam światła krótkie no i nie świecą to wiedziałem, ale włączam długie - i też NIE MA ! . No to sobie myslę jestem w dupie, ciemno jak huk, a mi świeci z przodu tylko postojówka ! Na szczęscie nie wracałem sam, bo jechały ze mną jeszcze 2 skutery i jakoś dotarłem do domu na samych postojówkach. No i moje pytanie co tu posprawdzać ew. wymienić?

0 3
  • #2 25 Sie 2013 17:57
    Staszek49
    Poziom 34  

Nie wysiliłeś się z ustalaniem usterki. Sprawdź naładowanie akumulatora, działanie przekaźnika rozrusznika i czy przewody nie są uszkodzone od przekaźnika do rozrusznika. Może rozrusznik już padł. Gdy te sprawdzenia nie przyniosą rezultatu, to trzeba dobrać się do rozrusznika i sprawdzić szczotki. Sprawdź ponadto bezpieczniki (może być jeden lub kilka) oraz działanie regulatora napięcia, ale to tego trzeba miernik (pomocny będzie też schemat instalacji elektrycznej ) i trochę chęci. Zwróć uwagę na przewody łączące oprawkę żarówki i styki.

0
  • #3 25 Sie 2013 18:02
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Jeśli jest światło długie, to krótkie też powinno być, bo to jest to samo zasilanie. Więc do przeglądu okablowanie, przełącznik świateł.
    Rozrusznik sprawdź na krótko, zewrzyj obie śruby przekaźnika jakimś kawałkiem metalu i sprawdź, czy ruszy. Przewód masowy przykręciłeś porządnie do silnika?

1
  • #4 25 Sie 2013 21:55
    FalkenR21
    Poziom 2  

Z kablem rozrusznik-przekaźnik jest wszystko ok, kabel masowy dobrze przykręcony (odkręcałem go i przykładałem do innych metalowych części silnika). Co do oprawki jutro się przyjrzę i rozkręcę przełącznik świateł. :)

0
  Szukaj w 5mln produktów