Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra F - Warto kupić?

daroslav15 25 Sie 2013 17:25 3021 4
  • #1 25 Sie 2013 17:25
    daroslav15
    Poziom 15  

Witam,
    od jakiegoś czasu chcę kupić sobie pierwszy wózek.
    Mam okazję kupić od znajomego rodziny, który jeździ w Pomocy drogowej i handluje/załatwia samochody następujący samochód:

Opel Astra F sedan
    Rocznik 2002
    silnik 1,4 benzyniak
    Przebieg 105 tys

Samochód handlarz ma od pierwszego i jedynego właściciela. Wiem, że Astra lubi rdzę, niemniej obejrzałem dokładnie i ani jednego odbarwienia nie znalazłem - znajomy mówił, że samochód dobrze traktowany i garażowany, w środku nie palone.
    W samochodzie podobno wszystko sprawne, znajomy rodziny ręczy osobiście za niego.
    Samochód nie ma wypasionego wyposażenia, ale prowadzi się bardzo dobrze, mimo braku wspomagania z kierownicą na ostrym skręcie lekko jedną ręką można sobie poradzić, przy jeździe po dziurach deska rozdzielcza nie trzeszczy, silnik pracuje tak cicho, że czasem nie wiadomo, że w ogóle pracuje. Na oponach sporo bieżnika - nie mierzyłem - tylko obejrzane na oko.

Cena: 6 tys zł, w ramach znajomości do tego dodatkowe kołpaki i opony zimowe.

Szukam ekonomicznego auta, nie psującego się, nie dla lansu.

Warto kupić taki samochód?

Pozdrawiam

0 4
  • #2 25 Sie 2013 18:36
    axyzx
    Poziom 14  

Na twoim miejscu przy obecnych cenach benzyny szukałbym coś z gazem, niemniej jednak jeżeli sprzedający ręczy za niego osobiście to jest godne uwagi. Uważam, że nie sztuką jest znaleźć tani samochód, sztuką jest znaleźć taki, w który w przyszłości nie trzeba za dużo inwestować w przyszłe naprawy czy części. Reasumując: sam bym przychylał się na tak.

1
  • #3 25 Sie 2013 19:01
    daroslav15
    Poziom 15  

No silnik nie jest potworem i w sieci niektórzy narzekają, że lubi zamulić. Ja tam nie jeżdżę jak szatan, więc wystarczy i mam nadzieje, że 1,4 nie będzie pił za dużo.

0
  • #4 27 Sie 2013 02:22
    ogidwarazy
    Poziom 8  

Mam Astrę Classic kombi z 1999 r., już od 5 lat. Silnik 1,4 8V. Przez 3 lata praktycznie wymieniałem tylko filtry i olej. Ostatnio samochód zaczął się sypać i musiałem zrobić kilka napraw (tarcze, układ wydechowy, bak paliwa, korozja blachy). Dużym plusem jest cena tych napraw. Z reguły ceny części nie przekraczają 50-200 zł. Jeżeli masz model bez korozji to nie ma się co zastanawiać, gdyż silniki są nie do zdarcia. W moim licznik dobija do 300 tyś i silnik pracuje idealnie (olej wymieniam raz w roku i cały czas 5W40). Nie jest to demon mocy, ale jak nie jesteś rajdowcem to spokojnie wystarczy. W tym roku jechałem do Chorwacji z rodziną (4 osoby), bagażnik wypchany na maksa i do tego jeszcze na dachu pack 450 litrów i dał rady. Pod górę rzeczywiście trochę mulił, ale nie cisnąłem, gdyż starałem się jechać na 1/4 gazu (spalanie rewelacja - 6 litrów przy prędkości 50-115). W mieście pusty pali 9, a w zimie nawet 11 (krótkie trasy). Nie robiłem instalacji gazowej, gdyż przy moim użytkowaniu (krótkie trasy) gaz to nieporozumienie, a dla samych wyjazdów wakacyjnych to chyba instalacja gazowa średnio się kalkuluje. Ogólnie przez 5 lat użytkowania jestem z Astry zadowolony. Gdyby nie korozja blachy to prawdopodobnie nie szukałbym innego samochodu.

0
  • #5 27 Sie 2013 20:51
    Alfred_92
    Poziom 32  

daroslav15 napisał:
    Witam,

Opel Astra F sedan
    Rocznik 2002
    silnik 1,4 benzyniak
    Przebieg 105 tys

Cena: 6 tys zł, w ramach znajomości do tego dodatkowe kołpaki i opony zimowe.

Szukam ekonomicznego auta, nie psującego się, nie dla lansu.

Warto kupić taki samochód?

Pozdrawiam

Jeżeli ma Kolega możliwość garażowania samochodu to nie będzie dramatu, do tej astry są tak tanie części że prawie każdy będzie mógł sobie pozwolić na zamienniki z najwyższej półki.
    to 1.4 to jest 8v czy 16v (ecotec)? jeżeli 16v to będzie jakoś sobie radziło z autem pod warunkiem że nie zapakuje kolega kompletu pasażerów. Niezależnie czy to 8v czy 16v należy czesto kontrolować poziom oleju w silniku.

0