Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

multiroom n-ki - instalacja multiroom, czy mozliwa?

25 Sie 2013 18:50 4122 6
  • Poziom 6  
    Posiadam internet radiowy rozsyłany przez TP-LINK WR841N. Na drugim poziomie mieszkania odbiera go roter TP-LINK WR740N i kablem, skrętką rozprowadza do gniazdek.
    Czy będę mógł podłaczyć jeden dekoder (który?) do routera WR841N kablem a drugi do gniazdka na drugim poziomie, gdzie dochodzi sieć za posrednictwem routera WR740N?
  • Poziom 23  
    Oczywiście że można, tylko routery muszą być odpowiednio skonfigurowane, czyli ta sama podsieć na obu routerach i wyłączony serwer DHCP na routerze odbierającym internet przez WiFi. Najlepiej aby pracował w trybie bridge.
  • Poziom 43  
    A multiroom, to wersja premium, czy standard?.
  • Poziom 6  
    Posiadam multiroom standard.Mam pytanie, czy do routera WR-841N mam podłączyć czarny dekoder nbox turbo, a do routera WR-740N biały dekoder? Czy kabel niędzy routerem WR-740N a białym dekoderem musi być skrossowany?
  • Poziom 43  
    wiganda napisał:
    Posiadam multiroom standard

To i tak jeszcze biały dekoder potrzebuje kabel z anteny satelitarnej.
    wiganda napisał:
    czy do routera WR-841N mam podłączyć czarny dekoder nbox turbo, a do routera WR-740N biały dekoder?

To zależy tylko od tego, gdzie podepniesz i pod który router czarny dekoder.
    Tam gdzie czarny dekoder, router nadaje, tam gdzie biały dekoder, router odbiera.
    wiganda napisał:
    Czy kabel niędzy routerem WR-740N a białym dekoderem musi być skrossowany?

Routery same to ustawiają, więc nie ma znaczenia czy podepniesz crossowy, czy prosty kabel, router sam wykryje CO obsługuje, i odpowiednio się ustawi.

• Poziom 30  
    Wersja 1 i do każdego tunera przewód od anteny satelitarnej.
    Później tunery podłącz do po Wifi. Konfiguracja j/w