Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV 32 do niewielkiego pokoju/xbox

Rayze 25 Sie 2013 19:24 1626 13
  • #1 25 Sie 2013 19:24
    Rayze
    Poziom 6  

Witam, jestem to mój pierwszy post na tym forum gdyż nigdy wcześniej nie obijałem się o tematykę telewizorów ;)

Teraz przyszedł czas na kupno pierwszego tv do swojego pokoju, wybór padł na 32" gdyż odległość od tv to 2-2,5m a pokój to około12m2. W następnym miesiącu do kupionego już (mam nadzieję xD) tv dojdzie xbox aby umilić sobie czas w zimowe wieczory :)

Po dzisiejszym powrocie ze sklepów w oko wpadły mi te oto modele:

1.Samsung UE32F4000 - promocja z 1399zł na 1199zł
    2.Samsung UE32F5000 - promocja z 1499zł na 1299zł
    3.Samsung UE32EH5020 - promocja z 1299zł na 1199zł
    4.LG 32LN5400 - promocja z 1349zł na 1299zł

Swój wybór aktualnie kieruję pod samsungi gdyż wielu sprzedawców mi je polecało, a dokładnie model UE32F4000, który pomimo tego iż nie jest to full HD a hd ready posiada 100hz odświeżenia co na pewno się przyda przy okazyjnym użytkowaniu xboxa.

Proszę Was o pomoc przy wyborze telewizora gdyż promocje są ograniczone czasowo (głownie do 2.09.2013) więc chcąc jednego z tych 4 muszę się sprężać ;)

Z góry bardzo dziękuję za pomoc :)

• #2 25 Sie 2013 19:58
    axyzx
    Poziom 13  

Sam skłaniałbym się do pozycji nr. 2
    Całkiem niezły telewizor, dużo wejść HDMI, ogromna ilość odtwarzanych kodeków, elegancki wygląd.
    Ma jedną wadę:niskie kąty widzenia

• #3 25 Sie 2013 20:09
    Rayze
    Poziom 6  

Właśnie też myślałem poważnie między pozycją 1 a pozycją nr.2

Co do kątów widzenia to TV będzie mi stał naprzeciwko łóżka, na którym będę siedział więc jest to linia prosta ;)

Samsung UE32F5000 wydaje się być naprawdę w porządku ale z drugiej strony największa przecena jest aktualnie na UE32F4000 a jeśli różnica w specyfikacji bądź w odbiorze obrazu nie byłaby znaczna myślę że wart by było wtedy skorzystać z tej promocji nr.1

Ale tak jak powiedziałem na TV się nie znam i w tym temacie jestem całkowicie zielony dlatego proszę jeszcze Was o pomoc :)

• #4 25 Sie 2013 20:19
    maurycy123
    Poziom 32  

Rayze napisał:

Samsung UE32F5000 wydaje się być naprawdę w porządku ale z drugiej strony największa przecena jest aktualnie na UE32F4000

Nie wiem gdzie chcesz kupić ten telewizor ale poszukaj w necie.
    Ja chciałem kupić w "Media Expert" ale jak mi policzyli raty to kupiłem w "Redcoon".
    Ok 1000 w kieszeni i model wyższy.

Pozdrawiam.

• #5 25 Sie 2013 20:26
    Rayze
    Poziom 6  

TV chcę najbardziej kupić u siebie w Rzeszowie gdyż jestem wtedy pewien, że jak coś będzie nie tak zawsze mogę odwieźć do sklepu i oddać na gwarancje dlatego podałem te 4 modele, które najbardziej mnie interesują a są aktualnie w okolicznym sklepie na promocji.

Tylko, który z tej "wspaniałej czwórki" jest najlepszy :) ?

Sklep, w którym mam zamiar kupić owy TV to RTVEuroAGD a promocja ważna jest tylko do przyszłego poniedziałku.

• #6 25 Sie 2013 20:51
    maurycy123
    Poziom 32  

Rayze napisał:

Tylko, który z tej "wspaniałej czwórki" jest najlepszy :) ?

Sklep, w którym mam zamiar kupić owy TV to RTVEuroAGD a promocja ważna jest tylko do przyszłego poniedziałku.

Nie mam pojęcia na temat tych modeli.
    Mimo wszystko poszukaj na necie tych modeli. Może kupisz taniej.
    Mój ma odświeżanie 400 Hz.

• #7 25 Sie 2013 21:14
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Ale go grania liczy się input lag. Wszystkie inne polepszacze w tym owe 100 Hz wspomagane są wyłączane. Musisz mieć Natywną matrycę 100 Hz:
    Określanie czasu opóźnienia

Zjawisko to jest zauważalne zwykle przy szybkich grach video, szczególnie przy porównywaniu jednocześnie wyświetlanych obrazów na ekranie LCD oraz na tradycyjnym (kineskopowym) CRT, które nie wykazują tego zjawiska. Wystarczająco precyzyjna metoda pomiaru polega na podłączeniu obu monitorów (LCD, CRT) do komputera, a następnie uruchomieniu dowolnego programu odliczającego i wyświetlającego czas w milisekundach. Jako iż ludzkie oko nie jest w stanie dostrzec konkretnej wartości opóźnienia, wymagane jest zrobienie zdjęcia obu ekranów z krótkim czasem naświetlania (rzędu 1/1000 sek lub niższym). Z wykonanej fotografii można odczytać "input lag" jako różnicę wskazań ekranu LCD oraz monitora CRT. Z uwagi na brak punktu odniesienia, nie ma możliwości określenie wielkości opóźnienia na pojedynczym ekranie. Występujące opóźnienie nie jest stałe. Zależy ono od typu połączeń sygnału video, typu kart graficznych itp., jednak jest ono wystarczająco reprezentatywne do porównywania poszczególnych typów różnych monitorów.
    Wpływ efektu opóźnienia na użytkowanie LCD

W zależności od typu monitora LCD, efekt opóźnienia wynosi od 6 do 65ms. Wartości te są praktycznie niezauważalne w czasie pracy z tekstem, przeglądaniem stron www,, oglądaniem filmów czy względnie statycznymi grami video. Jednak zaawansowane programy graficzne jak i szybkie gry video (zwłaszcza FPS, tzw. "strzelanki") wymagające szybkich zmian wyświetlanego ekranu powodują znaczny dyskomfort podczas gry lub pracy z uwagi na fakt, iż wyświetlany ekran nie odpowiada faktycznie kreowanemu przez komputer. Input lag ma istotny wpływ na wydłużenie czasu upływającego od akcji wykonanej na kontrolerach przez użytkownika (np. ruch myszą, naciśniecie klawisza), do wyświetlenia odpowiedniego stanu na ekranie. Najbardziej korzystne wartości czasu pełnego łańcucha przetwarzania informacji – od kontrolera do ekranu – w pełni akceptowane przez wymagających użytkowników komputera wynoszą poniżej 20ms

W tych tańszych modelach jest też mały problem :
    http://www.youtube.com/watch?v=PajUTzEZTsY

Dlatego sięgałbym po Philipsa 32PFL 3008, Sharpa 32LE 244, Panasonica 32 B6

• #10 25 Sie 2013 22:00
    Rayze
    Poziom 6  

Locoloco dzięki za wyczerpującą odpowiedź :)

Na pewno w sieci nie będę grał, gdyż kupuję przerobionego xboxa i jedynie będę grał na 2 pady ale to tak jak mówiłem, tylko wieczorami głownie TV będzie służyło mi do oglądania filmów, zdjęć oraz programów.

Podałem te 4 modele gdyż najbardziej nad nimi się zastanawiałem patrząc na sklepową półkę, problem tkwi jednak w tym, że nie umiem ocenić, który z tych modeli jest najkorzystniejszy w perspektywie cena - jakość ? Który lepiej kupić by móc oglądać spokojnie TV a czasem gdy nastaną zimowe wieczory pograć ze znajomymi na x'ie ?

Wiem, że za 1200zł nie można mieć kombajna, który jest dobry i do gier i do TV ale na pewno można kupić TV do codziennego użytku, z którego można być zadowolony ;)

Pytanie teraz tkwi w tym, który z tych 4 modeli byłby najkorzystniejszy :) ?

Pozdrawiam

• #11 25 Sie 2013 22:02
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #12 25 Sie 2013 22:19
    Rayze
    Poziom 6  

Loco, powiem szczerze że nie mam jako takiego przekonania do Samsunga ale również nie mam uprzedzenia do tej marki.

Poprzedni TV, który był u mnie w pokoju to Trilux CRT więc myślę, że różnica w porównaniu do niego będzie duża.

Poszukuję po prostu TV do codziennego użytku, do którego śmiało mogę podłączyć xboxa czy pendrive'a z filmem na wieczór. Chodzi głównie o to, że jak coś lepiej dołożyć teraz to 100zł czy 200zł niż później narzekać na ten TV przez cały okres jego użytkowania.

Powoli skłaniam się do modelu Samsung UE32F5000, tylko nie wiem czy warto go kupić czy lepiej odpuścić sobie zakup owego modelu a wybrać inny ?

• #13 26 Sie 2013 02:16
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

To jeśli bariera nie przekraczalna finansowa - zostałbym z Samsungiem.
    Jeśli możesz dozbierać kasy - to wówczas będziesz w innej półce wyboru.

• #14 26 Sie 2013 18:26
    Rayze
    Poziom 6  

Dziękuje bardzo wszystkim za odpowiedzi w moim temacie ;)

W takim razie wybór padł na Samsunga UE32F5000 i na dniach jadę go odebrać, jeszcze raz wielkie dzięki ! :)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME