Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Szumiaca gitara Fender MiM Stratocaster 3x Single

Niletuv 09 Sep 2013 20:44 10929 33
    sikorkam
    Level 22  
    Wejdź na stronę fendera i masz tam oryginalne schematy.
    Niletuv
    Level 9  
    Szumiaca gitara Fender MiM Stratocaster 3x Single

mam praktycznie tak samo jak tutaj ;/
    naprawde nie wiem co zmienic
    sikorkam
    Level 22  
    No to zostaw ale dalej pozostaje problem szumu jak rozumiem. Pisałem , weź przylutuj bezpośrednio do gniazda przystawkę np. NECK i zobaczysz. Odlutuj na chwilę kabelki z gniazda które idą do potka level i zrób te doświadczenie z każdą przystawką i będzie wszystko jasne.
    darlon
    Level 17  
    tak bardziej na prosto: http://www.seymourduncan.com/support/wiring-diagrams/schematics.php?schematic=3s_1v_2t_5w

jesli chodzi o szum to musisz stwierdzić czy szum nie jest pochodzenia "zewnętrznego". nie jeden już pickup widziałem z mex'a który szumiał lekko inaczej niż reszta w układzie a okazywało się że po prostu tak ma i koniec. ogólnie w meksykach różne pickupy montowali przez lata, jednak zawsze raczej przeciętne. jeśli chcesz aby ta gitara porządnie zagrała, zainwestuj w pickupy albo choć jeden na którym najczęściej grasz. mam obecnie jednego meksyka i niestety pickupy stockowe grały marnie i skończyło się na Seymour Duncan - zresztą jak w każdej mojej gotarze, oprócz jednej na starym EMG.

jeśli chodzi o szum singli, to będą szumieć jeśli są same, jeśli masz 2 single "odwrócone" do siebie to będą działać mniej więcej jako humbucker tylko oddalony od siebie. Stare straty fendera jeszcze na przełączniku 3 pozycyjnym miały pickupy "na prosto" - czyli takie same, polaryzacja i nawinięcie drutu były takie same, więc efekt HB nie był aż tak słyszalny, ale ludzie zaczęłi kombinować i ustawiać 3 pozycyjne switche w pozycjach gdzie łapało na raz po 2 pickupy, dlatego fender się zorientował że należy się nad taką opcją zastanowić i wprowadzili 5 pozycji.

tak czy inaczej, jak masz możliwość, to oddaj gitarę komuś kto się na tym zna. ja za zrobienie układu od nowa, jak Seymour i Leo przykazali, na porządnych kablach brałem 20zł, z ustawieniem gitary - menzura, akcja, mostek itp koszt był 40 zł około.

PS. nie lutuj za dużo na tych potencjometrach. to są solidne CTS-y o niebo lepsze niż szajs który można kupić w elektronicznym! koszt takiego to koło 30zł sztuka a nadmiar lutowania im nie służy - tzn jak przegrzejesz. filtr też jest ok bo to Illinois capacitor.