Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Agregat Powermat PM-AGR-3000KE czy Tagred TA.3000GK

olcia104 25 Sie 2013 22:01 15873 8
  • #1 25 Sie 2013 22:01
    olcia104
    Poziom 1  

Witam,
    planuje zakupić agregat do prac w garażu i mam na oku dwa modele :

Powermat PM-AGR-3000KE

"Moc max silnika / moc max prądnicy : 4800 wat / 3000 wat
    możliwość wykorzystania pełnej mocy z 1 gniazda !!!
    rodzaj paliwa: benzyna 95 lub 98 (bez dodatku oleju)
    230 v / 50 hz
    głośność ok 95 dB
    spalanie 0,7 - 1 L/h
    obroty silnika 3000/min
    waga około 40 kg
    wymiary ok 44x44x60
    silnik czterosuwowy górnozaworowy

CHARAKTERYSTYKA
    wysoka jakość wykonania
    duża moc silnika
    niewielka waga
    aluminiowy korpus silnika
    system lov vibration
    sprawdzona konstrukcja
    automatyczne dodawanie gazu
    trwała prądnica
    stabilizator napięcia
    osadzony na poduszkach amortyzujących
    voltomierz
    odprężnik ułatwiający rozruch
    cicha praca silnika
    zawór paliwa
    wskaźnik paliwa"

Tagred TA.3000GK

"Dane techniczne :
    Silnik : 4-suwowy, chłodzony powietrzem
    Jednofazowy
    Agregat : posiada voltomierz
    Posiada AVR : stabilizator napięcia
    Częstotliwość (Hz) 50
    Napięcie : 230V
    JEDNOFAZOWY
    Moc silnika :(6,5hp)4800 wat
    Moc nominalna prądnicy : 2,8KW/2800W/3,5KVA/3500VA
    Moc maksymalna prądnicy : 3,0KW/3000W/3,75KVA/3750VA
    Rozruch : Elektryczny (Rozrusznik)
    i awaryjnie ręczny (szarpak)
    Pojemność zbiornika paliwa : 15l.
    Pojemność zbiornika oleju : 600ml.
    Zużycie paliwa : 0,7 l/h
    Wymiary (dł x szer x wys) : 605x430x435 mm
    Poziom Hałasu : ok. 75dB
    Waga : 44 kg
    Prostownik 8,3A. "

Wiem, że pewnie powiecie żeby sobie darować chińczyka i kupić markową używkę ale z racji tego, że nie chce wydać więcej jak 800zł na ten sprzęt stąd nie mam nawet pola do popisu w kategorii używanych hond czy coś w tym stylu.
    W przyszłym roku prawdopodobnie podłączą już prąd więc również z tego względu nie chce wydawać dużych pieniędzy. Jednak do tego czasu będę potrzebować elektronarzędzi, kompresora, światła itd.

Z tego co już trochę poczytałam rozumiem, że ta firma Tagred to jest jakieś nie wiadomo co, wiec nie wiem czy ryzykować, poza tym piszą na aukcji ze jest on 1 fazowy a na tabliczce znamionowej jest napisane 3fi (?)

Natomiast Powermat w branży od paru ładnych lat już chyba działa więc można coś więcej się na temat agregatów tej marki dowiedzieć.

Byłabym wdzięczna gdyby ktoś powiedział czemu wszyscy odradzają chińczyki. Niższa jakość, ok ale co za tym idzie? Spadek osiągów, niższe osiągi?
    Chciała bym się dowiedzieć jakie są też najczęstsze usterki na które powinnam się przygotować mentalnie.

Z góry dziękuje za szybką odpowiedź.

0 8
  • #2 25 Sie 2013 22:34
    rradi
    Poziom 18  

olcia104 napisał:
    Niższa jakość, ok ale co za tym idzie? Spadek osiągów, niższe osiągi?
    Zawyżone parametry w specyfikacji, kiepska jakość wykonania, duża awaryjność, problem z częściami zamiennymi. Można długo wymieniać.

0
  • #3 10 Wrz 2013 16:08
    190_Wojciech
    Poziom 20  

Nie baw się w chińczyki.

Chciałbym zobaczyć w tym agregacie "odprężnik ułatwiający rozruch" ;)

Chińczyk - to kłamstwo marketingowe, moce są brane z kapelusza, kiepska jakość, jeszcze wyższa awaryjność etc itp.

3
  • #4 12 Maj 2014 13:22
    bpawel
    Poziom 13  

Temat już może stary, ale to tym bardziej może są tu jacyś użytkownicy tych agregatów, zwłaszcza interesuje mnie tagred - tańszy i powinien być mocniejszy od powermata...i tu pytanie, czy ktoś sprawdzał, widział, wie czy tagred ma uzwojenie miedziane prądnicy czy aluminiowe ?

Co do postu powyżej, takie agregaty mają z tego co wiem odprężnik automatyczny, wszystkie, bez wyjątku, części są dostępne, też bez problemu.

1
  • #5 13 Maj 2014 19:28
    190_Wojciech
    Poziom 20  

One się NICZYM nie różnią.
    Ani mocą, ani parametrami.
    W obu przypadkach masz od czynienia z tym samym produktem.
    Różny jest kolor i napis na zbiorniku.

2
  • #6 14 Maj 2014 15:24
    bpawel
    Poziom 13  

Różnią się różnią, dość łatwo rozpoznać te mocniejsze Chinole od tych słabszych.

Są w nich stosowane silniki spalinowe o trzech mocach (różna pojemność) - 5,5kM, 6,5kM (168f) i prawie 7kM (170f) - tego ja przynajmniej nie rozróżniam.

Po drugie na pierwszy rzut oka widać, że rozrzut w długości prądnic jest znaczny, te najdłuższe bywają prawie 2x dłuższe od tych najkrótszych co chyba nie jest bez wpływu na moc agregatów ? Do tego każda wielkość prądnicy (trzy rozmiary w tego typu chinolach są na pewno - tzw. 2kW, 2,5kW i 2,8kW), bywa nawinięta miedzią lub aluminium co też nie jest bez wpływu na moc agregatu - to już trudniej sprawdzić - bez zdejmowania dekla z prądnicy nie da rady, ewentualnie można liczyć na uczciwość sprzedawcy i rzetelną informację.

Trzecia rzecz to zastosowane zabezpieczenie - najczęściej 9,7A z silnikiem 5,5kM i króciutką prądnicą, 11A z silnikiem 6,5kM i dłuższą prądnicą i 12,7A z 6,5kM lub 7kM silnikiem z największą prądnicą - to można ewentualnie sprawdzić po zdjęciu panelu i dostaniu się pod plastikową osłonę bezpiecznika - czasem na nim jest naklejka z opisem jakie to zabezpieczenia, ale i czasem jest to totalnie pop...one.

Jak kupować chińczyka to szukać z długą prądnicą i najlepiej się zorientować czy ma miedź na uzwojeniach + gwarancja door to door, najlepiej 2 lata.

A w temacie - tagred ma na pierwszy rzut oka dłuższą prądnicę od powermata, producent deklaruje najmocniejszy silnik 170f i zabezpieczenie 12,7A (czego by nie robił gdyby tak nie było bo by się naraził na ewidentną niezgodność produktu z deklaracją na opisie ze specyfikacji naklejonej na agregat).
    pzdr

-1
  • #7 14 Maj 2014 16:21
    190_Wojciech
    Poziom 20  

Dla obu sprzedawcy modeli sprzedawcy podają podają 6,5kM ;)
    Więc można w ciemno przyjąć, że jest to ten sam silnik 168F.
    Niestety sprzedawcy nie ujawniają z jakich komponentów składają się ich produkty.
    Z chińskimi prądnicami w tym przypadku jest podobnie.
    Większość sprzedawanych w Polsce chińskich "prądnic" jest już nawinięta miedzią. ;) Co niczego zasadniczo nie zmienia.

Wolałbym najkrótszą prądnicę Linz LeroySomer(już nie produkują takich małych) NSM Sincro niż najdłuższą typowego chińczyka.
    NA wschodzie chyba też doszli do podobnego wniosku bo zaczynają już produkować porządne prądnice do małych agregatów. Niestety, nie będą kosztować 300-400 PLN ;)

0
  • #8 14 Maj 2014 17:36
    bpawel
    Poziom 13  

Wiadomo, że nie jest to markowy sprzęt na lata, ale jak ktoś potrzebuje np na budowę to on i tak nie posłuży dłużej niż 2 lata czyli okres gwarancji i to wystarczy.
    Tagred ma bezpiecznik 12,7A i silnik 170f - tak jest napisane na specyfikacji naklejonej na tablicy agregatu, dodatkowo na silniku naklejka 7,0kM. Prądnica aluminium niestety.

Miałem podobny agregat, silnik 7kM, długa prądnica nawijana prawdopodobnie miedzią (przynajmniej na miedź to wyglądało), służył 2 lata z drobnymi usterkami (urwany zabierak szarpaka czy urwane spawy mocowania wydechu), ciągnął silnik 750W z pełną betoniarką + w tym samym czasie załączana była kątówka 2200W i dawał radę...aż spodobał się nieproszonym gościom.

0
  • #9 29 Cze 2014 12:53
    bpawel
    Poziom 13  

...Zakupiłem niedawno tego Tagreda z tytułu, jakość wykonania standardowa jak na chińczyka, najgorsze wrażenie robi wydech, cieniutka blaszka, ledwie przyspawany do zaczepów, pewnie wkrótce odpadnie lub się przepali.

Co do prądnicy - mimo e-mailowej informacji od "producenta", że ma - jak to pisałem w poprzednim poście - uzwojenie aluminiowe, u mnie okazało się być miedziane (wirnik i stojan), AVR w aluminiowej obudowie jak w tych nieco lepszych klonach, a więc loteria, najwyraźniej bywają i jedne i drugie typy uzwojeń prądnic - "producent" za to dość uczciwy podając wariant gorszy.

0