Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

creative sound blaster live 5.1 digital szumi a wszystko ok

lol222 11 Mar 2005 17:06 3924 11
    lol222
    Level 11  
    kupilem karte dzwiekowa creative sound blaster live 5.1 digital za 89 zl
    i mam problem nie jestem zbyt dobry z angola a jak zamontowalem karte w kompie i wlozylem plytke ze sterami to wszystko bylo po angielsku i nie iwem co zaznaczalem i tak zaznaczylem wszsytko a teraz dzwiek jest tylko strasznie szumi a wtyczki mam nadzieje sa dobrze powkladane przesylam obrazek jak mam je wlozone i powiedzcie czy sa one dobrze wlozone czy nie jezeli tak to czemu mam takie straszne szumy w glosnikach?
    willy102
    Level 15  
    Jeżeli masz kolorowe gniazda to podłącz je następująco, gniazdo:
    -zielone - wyjście analogowe (tu podłącz głośniki, wieże czy co tam jeszcze masz)
    -czerwone - wejście mikrofonowe
    -niebieskie - (line in) - wejście dla zewnętrznego sygnału np.tuner tv, magnetofon, gramofon itp.
    -czarne - nie pamiętam ale chyba też jakiś wyjście ;)
    -to ostatnie (troche inne niż wszystkie) - wyjście cyfrowe

pozdr
    lol222
    Level 11  
    nie wytlumaczyles mi jak je mam podlaczyc tylko wytlumaczyles mi co sie podlacza do danego gniazda a miales mi wytlumaczyc jak ma byc podlaczone czyli do ktorego gniazda dana wtyczka
    willy102
    Level 15  
    sory, masz racje
    więc tak:
    -zielona wtyczka do zielonego gniazda
    -czerwona wtyczka do czerwonego gniazda
    -a czarna to nie wiem, bo nie wiadomo od czego to jest
    Może spróbuj sprawdzić od czego jest ta czarna wtyczka.

PS.jeżeli wtyki są oryginalne i nikt przy tym nie majstrował to powinno działać.

pozdr
    nietykalny
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Głośniki 2.0
    Zielona do głośników

Głośniki 2.1
    Zielona głośniki
    pomarańczowa Subwofer

Głośniki 4.0
    zielona głośniki przednie
    czarna głośniki tylne

Głośniki 4.1
    zielona głośniki przednie
    czarna głośniki tylne
    pomarańczowa subwofer

5.1
    tak jak wyżej

Do poszczególnej konfiguracji nie zapomnij pozmieniać ustawienia w sterach karty.
    lol222
    Level 11  
    mam pytanie czy w karcie sound blaster live! 5.1 digital mozna w sterach ustawic tak zeby np gniazdo line-in bylo gniazdem wyjsciowym dla glosnikow tak jak to mozna robic w niektorych kartach realteka?
    nietykalny
    Człowieku po co ci zmieniać możliwości wejść :| Relatek tak ma bo nie ma wejść na 5,1 więc musi je emulować a SB ma kompet. Ty chyba jeszcze niewiesz że SB Live! ma możliwości przekraczające jakieś zapyziałego Relateka który niema nawet EAXa i swoich procesorów dźwięku.
    lol222
    Level 11  
    a moglbys mi podac wszystkie funckje sb live'a i wytlumaczyc jak sie je wlacza w sb bo mam g dopiero od piatku i nie iwem jak sie tym dobrze steruje
    gader
    Level 26  
    do tej pomaranczowej nic nie podlaczaj to wyjscie spdif

a dalej przod na zielone tyl na czarne
  • Helpful post
    Lepszy Johnny
    Level 14  
    Na pewno nie da sie zamienic wejsc z wyjsciami w Live-ie, ale mozna zamieniac miedzy soba wyjscia: ZIELONE-przod, CZARNE-tyl, POMARANCZOWE-sub/center oczywiscie nie na sterownikach creative-a,
    jesli wszystko pracuje w analogu rzecz jasna, bo jak wlaczysz wyjscie cyfrowe z POMARANCZOWEGO (i tylko z tego!!) "wychodza" "0" i "1" i jak sie domyslam to moglo byc przyczyna okropnych szumow u E5, ktore sie pojawia jesli mamy wzmachol analogowy.

Dodam jeszcze ze najlepszy dzwiek - o najlepszych parametrach jest na wyjsciu czarnym wiec podepnij pod nie kolumny ktore najlepiej graja w twoim zestawie :D (chyba ze masz wszystkie takie same, albo glosniki komputerowe - nie odczujesz roznicy :) )

-> nietykalny
    akurat mozliwosc przelaczania wejsc z wyjsciami w Live-ie znaczyloby o znacznie bardziej zaawansowanej jego konstrukcji, ale jak juz mowilem nie da sie tak zrobic z poziomu softu.

pozdrawiam
    nietykalny
    potwierdzam że lepszy dźwięk (nieporównywalnie lepszy na mp3 o niższej jakości niż 128kb/s) jest na głośnikach tylnych.

A zawsze mnie zastanawiało w sterownikach KX po co jest tak głupia opcja do zamiany głośników przód-tył :) :)